تفاهم نامه ای بین آبفا و قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء برای اجرای پروژه های فاضلاب در ۶ شهر گیلان رد و بدل شد.


با حضور استاندار گیلان بین شرکت آب و فاضلاب تفاهم نامه اجرا و ساخت مابقی پروژه فاضلاب شهر رشت و شهرهای فومن، لاهیجان، سیاکل، رودسر و آستانه اشرفه و ساخت و ساز سایت خاتم الانبیاء کشور با بیش از ۸۰۰۰ کرور تومان معاوضه شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، اسدالله عباسی فرماندار امروز (جمعه) اظهار داشت: دولت سیزدهم در جلسه ای برای تحویل تفاهم نامه شرکت آب و فاضلاب کشور و قرارگاه خاتم الانبیا (ص) هفته بسیج را بررسی می کند. خدمتگزار مردم به ویژه در اجرا و تکمیل پروژه های عام المنفعه برای مردم مناطق محروم و کم برخوردار گفت: انتظار مردم از مسئولان این است که شیوه های مدیریت جهادی را اتخاذ کنند. اجرا و تکمیل پروژه های نیمه تمام.

وی تصریح کرد: زباله و فاضلاب یکی از مشکلات اساسی استان گیلان است که با سفر رئیس جمهور به استان در سال گذشته و مصوبات موثر مرتبط با آن، بارقه امیدی برای رفع سریع آن ایجاد شده است.

استاندار گیلان با بیان اینکه احیای سرجوب و گوهرود با اعتبارات استانی طولانی است، به تلاش دولت برای احیای این دو رودخانه اشاره و خاطرنشان کرد: برای تسریع در این امر جلسات و بازدیدهای زیادی برگزار شد که باید اجرایی شود. با تلاش مدیران عملکردهای اجرایی آن تسریع شده است

با تاکید بر لزوم اولویت بندی احیای رودخانه های سرجوب و گوهرود، ساماندهی منابع آلاینده از جمله مسکن مهر و تکمیل پروژه تصفیه خانه فاضلاب بیمارستان های زندان لاکان و رشت: اول. بالاخره باید جلوی ورود انواع آب های زائد به این دو گرفته شود، رودخانه باید گرفته شود و دولت هیچ محدودیتی در این زمینه ندارد و هیچ تاخیری هم تحمل نمی شود.

با اشاره به اینکه نقاط ضعف در اجرای طرح های آب و فاضلاب گیلان باید هر چه سریعتر برطرف شود. عباسی افزود: هیچ مانعی برای اجرای پروژه های فاضلاب در کلانشهر رشت و سایر شهرهای گیلان وجود ندارد. روند اداری و امور بین نهادها برای جلوگیری از فعالیت های اجرایی قرارگاه خاتم انبیاء گیلان.

وی با بیان اینکه یکی از خواسته های دیرینه مردم منطقه ساخت مابقی پروژه فاضلاب رشت است، تاکید کرد: همه مسئولان استان باید تمام تلاش خود را برای تکمیل پروژه های آب و فاضلاب گیلان به کار گیرند. .

نماینده عالی دولت گیلان با تشریح تبادل تفاهم بین شرکت آب و فاضلاب کشور و قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء برای اجرای طرح فاضلاب در ۶ شهر این استان، تصریح کرد: اقدامات انجام شده توسط استاندار گیلان با موارد زیر؛ پنج هزار میلیارد تومان و همچنین توافق برای احداث مابقی پروژه فاضلاب کلانشهر رشت با وام سه هزار و ۶۴۰ میلیارد تومانی در شهرهای فومن، لاهیجان، سیاهکل، رودسر و آستانه اشرفیه. شرکت آب و فاضلاب کشور و قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء تکمیل و اجرا شده است.

مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور نیز در این جلسه با بیان اینکه سرمایه گذاری در شبکه تصفیه خانه ها از طریق صنعت محقق می شود، گفت: ۲۵ درصد آب در شبکه هدر می رود که باید جبران شود.

اتبک جعفری با اشاره به اینکه تفاهم نامه خاتم النبیاء و آب و فاضلاب در استان های دارای آب فراوان اما صنعت ضعیف منعقد شده است، خاطرنشان کرد: این تفاهم نامه ها برای تسریع در پروژه های آب و فاضلاب در نظر گرفته شده است. این نتیجه گیری می کند که عدم تصمیم گیری منجر به تاخیرهای طولانی در اجرا شده است.

وی با تاکید بر اینکه منابع مالی برای پروژه های آب و فاضلاب گیلان تامین می شود، تاکید کرد: مهمترین موضوعی که باید پیگیری شود راه اندازی کارگاه در کوتاه ترین زمان ممکن برای تسریع در تکمیل این پروژه ها است.

مدیرعامل هلدینگ نیروگاه قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص) در این جلسه گفت: این قرارگاه ۳۰ سال است که در زمینه آبرسانی به مناطق شهری و روستایی فعال بوده و خاتم در ۵۰ درصد از مخازن سدها اجرا شده است. کشور. کمپ، آمادگی و فعالیت های شرکت آب و فاضلاب استان گیلان، تاکید و پیگیری استاندار، قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا به تعهد اجرای فاضلاب در شهر رشت و شهرستان فومن عمل می کند. لاهیجان، سیاهکل، رودسر و آستانه اشرفیه ظرف سه سال

در این جلسه نماینده مردم رشت و خمام در شورای اسلامی، جبارکوچکی نژاد، سیدعلی آقازاده و محمدرضا احمدی سنگری در سخنانی به اجرا و احداث فاضلاب باقیمانده کلانشهر رشت اشاره کردند. با توجه به تراکم بالای جمعیت و توریستی بودن استان گیلان، نیازهای برحق مردم در این سامانه را شناختند و خواستار تسریع در اجرای طرح های عام المنفعه در این شهرها شدند.

سردار محمد عبدالله پور فرمانده سپاه قدس گیلان در این دیدار با اشاره به اقدامات جهادی و سازنده سپاه پاسداران برای رفع انحطاط مناطق محروم استان گفت: سپاه از دل است. در خدمت به مردم و در انجام وظایف خود به ویژه در خدمت به مردم مناطق، خدمتگزار دولت است.

مسیار علی پور مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان و تنی چند از اعضای این جلسه نیز گزارشی از فعالیت های حوزه فعالیت خود ارائه کردند.

به اشتراک بگذارید