«تلماسه»، «قدرت سگ» پیشتاز نامزدهای بفتای ۲۰۲۲ هستند


بلاک باستر علمی تخیلی حماسی «دون» و وسترن تاریک «قدرت سگ» به کارگردانی جین کمپیون در صدر نامزدهای جوایز فیلم آکادمی بریتانیا امسال هستند که بندیکت کامبربچ، لئوناردو دی کاپریو و لیدی گاگا در میان نامزدهای جوایز بازیگر نقش اول مرد هستند.

«تلماسه» با بازی تیموتی شالامه و زندایا، روز پنجشنبه یازده نامزدی از جمله بهترین فیلم، فیلمبرداری و موسیقی اصلی دریافت کرد. «قدرت سگ» که در دهه ۱۹۲۰ در مونتانا اتفاق می‌افتد و کامبربچ در نقش یک صاحب مزرعه بازی می‌کرد، با هشت نامزدی، از جمله بهترین کارگردانی و بهترین فیلم، پس از آن در جایگاه بعدی قرار گرفت.

«بلفاست» نیمه اتوبیوگرافیک کنت برانا، که به دوران کودکی در ایرلند شمالی در جریان درگیری خونین معروف به «مشکل ها» می پردازد، همچنین نامزد بهترین فیلم و پنج رشته دیگر شد. اما برانا در لیست بهترین کارگردانی قرار نگرفت.

دو رقیب دیگر برای بهترین فیلم عبارتند از «به بالا نگاه نکن»، کمدی فاجعه بار با بازی دی کاپریو، و درام در حال بلوغ «پیتزای شیرین بیان».

تیموتی شالامه، ربکا فرگوسن
«تلماسه» با بازی تیموتی شالامه و زندایا یازده نامزدی دریافت کرد.
© برادران وارنر / با احترام اورت سی

دی کاپریو و کامبربچ در کنار ویل اسمیت که اولین نامزدی بفتا را برای بازی در نقش پدر سرنا و ونوس ویلیامز در «شاه ریچارد» دریافت کرد، از جمله نامزدهای رشته بازیگری اصلی هستند.

لیدی گاگا برای «خانه گوچی»، آلانا هیم برای «پیتزا شیرین‌بیان» و امیلیا جونز برای «کودا» در فهرست بازیگران زن مطرح بودند.

آخرین فیلم جیمز باند دنیل کریگ، «زمانی برای مردن نیست» و استیون اسپیلبرگ «داستان وست ساید» هر دو پنج نامزدی دریافت کردند.

ویل اسمیت اخیراً گلدن گلوب را برای آن به ثمر رسانده است "شاه ریچارد."
ویل اسمیت اخیرا برای «شاه ریچارد» جایزه گلدن گلوب را دریافت کرده است.
© برادران وارنر / با احترام اورت سی

مطابق با سال‌های اخیر، بیشتر نامزدهای بازیگری به مجریان غیربریتانیایی تعلق گرفته است.

جوایز سالانه فیلم امسال هفتاد و پنجمین سالگرد خود را جشن می گیرد و این مراسم به میزبانی ربل ویلسون در رویال آلبرت هال لندن در ۱۳ مارس برگزار می شود.

مراسم سال گذشته بیشتر به صورت آنلاین برگزار شد و فقط مجریان و مجریان حضور داشتند.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر