تمام تلاش ما در شرکت شهرک صنعتی گیلان در جهت اعتلای بخش صنعت است


رسالت شرکت شهرک های صنعتی گیلان بر دو محور اصلی ایجاد و تکمیل زیرساخت های صنعتی و حمایت از صنایع کوچک و متوسط ​​استوار است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی گیلان ضمن گرامیداشت دهه صنعت، دهه تولید و تجارت با عنوان معدن، فرصت پاک، ارزش آفرین، در خصوص وضعیت صنعت استان اظهار داشت: در این راستا، صنعت، معدن و تجارت در سال ۱۳۸۵ به بهره برداری می رسد. تمام تلاش این گروه تحقق نوآوری های دانش بنیان، اشتغال زا و تولید و صنعت با تکیه بر تجربیات ارزشمند سال های گذشته است.

مهدی محبوبی حسن کیاده افزود: ماموریت شرکت شهرک های صنعتی گیلان بر دو محور اصلی ایجاد و تکمیل زیرساخت های صنعتی و حمایت از صنایع کوچک و متوسط ​​است. انرژی در دستور کار است و با جدیت دنبال می شود.

وی افزود: فعال سازی واحدهای راکد، افزایش ظرفیت تولید واحدهای صنعتی، ایجاد کنسرسیوم های صادراتی، توسعه خوشه های صنعتی، استانداردسازی محصولات صنعتی، حمایت از استارت آپ ها و شرکت های دانش بنیان نیز در شرکت شهرک های صنعتی گیلان اجرا می شود. سال .

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی گیلان با اشاره به اینکه ۳۳ شهرک و ناحیه صنعتی در این استان مشغول فعالیت هستند، برای بیش از ۱۷ هزار نفر فرصت اشتغال مستقیم ایجاد کرده است. از نظر تجاری به اندازه استعداد گیلن تبلیغ نشد.

وی با اشاره به راه اندازی ۴۶ مرکز آموزش عالی در گیلان و تحصیل ۸۶ هزار دانشجو در این واحدها گفت: این آمار گستردگی ۷۰ درصد مناطق تحصیلی صنعتی و گرایش به سمت صنعت را نشان می دهد. کارگران تحصیلکرده بخش صنعت در این استان هستند.

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی گیلان یادآور شد: با توجه به سیاست های قبلی از جمله گیلان در قطب کشاورزی، نبود زیرساخت ها و الزامات ایجاد صنایع در این استان، متاسفانه شاهد مهاجرت دانشگاهیان و جوانان به سایر بخش ها بوده ایم. استان های گمشده شاهد کاهش زاد و ولد و پیری جمعیت گیلان و از دست رفتن سرمایه انسانی و نیروی کار تحصیلکرده بودیم.

محبوبی حسن کید در پایان با حمایت همه مسئولان، گروه های اطلاعاتی و امنیتی و تلاش برای رونق صنعت، تولید و اشتغال گیلان ابراز امیدواری کرد تا از پیشرفت مشکلات اجتماعی مذکور و وضعیت استان جلوگیری شود. شاخص های ملی بهبود خواهند یافت

به اشتراک بگذارید