تهدیدات زیست محیطی زباله در گیلان باید به فرصت تبدیل شود


استاندار گیلان با بیان اینکه تهدیدات زیست محیطی مانند زباله باید به فرصت تبدیل شود، تصریح کرد: بهره برداری از مزایای انرژی صلح آمیز هسته ای در حوزه های کشاورزی، پزشکی و مدیریت پسماند دغدغه جدی توسعه گیلان است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، اسدالله عباسی بعدازظهر امروز (پنجشنبه) در نشست مشترک مجمع نمایندگان گیلان و معاون سازمان انرژی اتمی کشور در رشت، هفته دفاع مقدس و گرامیداشت یاد و خاطره آن را گرامی داشت. شهدای والامقام بر لزوم بهره گیری از همه مهارت های علمی برای تبدیل تهدیدها به فرصت تاکید کردند و تصریح کردند: برای پیشرفت گیلان جلسات عملی با حضور هیئت های ویژه کشوری و استانی و مسئولان برگزار شده است تا از بهترین دستاوردها و دستاوردهای موجود استفاده شود. حل و کاهش مشکلات در بخش های مختلف.

وی افزود: استفاده صلح آمیز از انرژی هسته ای مزایای مختلفی از جمله کشاورزی و پزشکی دارد و در هر دو زمینه برای استان گیلان سرمایه گذاری می کنیم.

استاندار گیلان با تشریح دستاوردهای کشاورزی استان و نقش فعالیت های انرژی هسته ای در تقویت این بخش، گفت: با تخصیص زمینه مناسب، بخشی از فعالیت های توسعه ای سازمان انرژی هسته ای در رشت آغاز می شود. تا ابتدای سال آینده.

دکتر. عباسی ادامه داد: سازمان انرژی اتمی می تواند با آفات مبارزه کرده و از نظر بیولوژیکی آنها را از بین ببرد. ارائه خدمات آگاهانه در زمینه سم زدایی، دفع زباله و آب کشاورزی، کاهش بار میکروبی، پرتودهی گاما برای محصولات صادراتی گیلان، حوزه آب و خاک، سموم مورد استفاده کشاورزان استان. -اقدامات اساسی

وی با اشاره به اینکه سازمان انرژی اتمی همگام با فناوری روز دنیا می تواند در کنترل شیرابه های سراوان کمک کند، خاطرنشان کرد: جلسات متعددی علاوه بر منطقه سراوان در سایر مناطق پسماند نیز برگزار شد. اقدامات موثر ممکن است توسط رئیس و معاونان سازمان انرژی اتمی انجام شود.

وی بیان کرد: در معاونت علوم پزشکی نیز موضوعات بهره مندی از توان انرژی هسته ای مطرح است که باید به صورت جداگانه مورد بحث و بررسی قرار گیرد.

در این جلسه رئیس مجمع نمایندگان گیلان با اشاره به اثربخشی انرژی هسته ای در مسائل مختلف گیلان به ویژه مدیریت پسماند و کشاورزی گفت: در این جلسه مباحث اجرای فعالیت های انرژی هسته ای در گیلان مورد بررسی قرار گرفت. با توجه به توانمندی های موجود مورد بحث قرار می گیرد.

سید کاسم دلخوش افزود: استاندار گیلان در راستای اجرای وعده های داده شده به مردم سراوان و گیلان در خصوص مدیریت پسماند اقدامات مناسب و موثری را دنبال می کند که باید با همکاری همه و با نگاه ملی اجرایی شود. به همین ترتیب تلاش های متولیان امر را دریابید

وی با اشاره به فعالیت ها و فعالیت های انرژی اتمی در زمینه بررسی پسماند تشعشعات و شیرابه های تولیدی در سراوان، تصریح کرد: برای افزایش بهره وری محصولات کشاورزی، سازمان انرژی اتمی فعالیت خود را در گیلان آغاز می کند. درک اصولی از این حوزه انجام شد

معاون توسعه منابع سازمان انرژی اتمی ایران در این نشست با تشریح فعالیت های این سازمان برای استقرار دائمی عملیات با استفاده از توانمندی های استان گیلان گفت: سازمان انرژی اتمی با توجه به دستاوردهای بخش های مختلف آماده شده است. اقدامات پس از برگزاری جلسات متعدد با مسئولان استان برای اجرای کار آن.

نعمت الله ترکی افزود: تلاش و همگرایی مستمر، اقدامات پیگیری لازم مسئولان گیلان و توانمندی های اجرایی سازمان انرژی اتمی نقش مهمی در ارائه خدمات مناسب به این سازمان خواهد داشت.

در این جلسه هر یک از اعضای مجمع نمایندگان گیلان و سایر مسئولین نهادهای مرتبط به بیان نقطه نظرات خود پرداختند.

به اشتراک بگذارید