توسعه کشت توالت در گیلان | جنگ بعدی در جهان فساد و رانت در واردات برنج برای غذا است


رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس با اشاره به رانت و فساد در بخش واردات برنج در کشور گفت: نیاز کشور به سه میلیون تن برنج است که دو میلیون تن آن در کشور تولید می شود و مابقی وارداتی است. اما متاسفانه رانت و فساد در بخش واردات. دولت توان تصمیم گیری های مهم در این زمینه را دارد.

پایگاه دیار میرزا به نقل از محمد جواد ازوکاری، بعد از ظهر پنجشنبه در نشست مدیران استانی گیلان با اعضای کمیسیون کشاورزی مجلس در تالار الغدیر استانداری، گفت: امنیت غذایی با امنیت ملی مرتبط است. چالش در کشورهای توسعه یافته

رئیس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس با اشاره به اینکه بیشترین بخش خصوصی در اقتصاد مربوط به کشاورزی است و ۴۵ درصد جمعیت کشور را به خود اختصاص داده است، افزود: با کمترین سرمایه گذاری در بخش کشاورزی، ۳ برابر شده است. می توان به رشد صنعتی دست یافت.

وی افزود: طرح امنیت غذایی را تهیه کرده ایم و به عنوان قانونی که همه مشکلات و راه حل ها را در حوزه کشاورزی می بیند به زودی اجرا و اجرا می شود که به توسعه همه جانبه بخش کشاورزی کمک می کند.

لزوم استفاده از ظرفیت دانش بنیان در بخش کشاورزی

عسگری درباره اقدامات مطلوب کشور و رشد در بخش تولید گفت: تنها ۴ درصد رشد در حوزه دانش داریم و این روند باید تسریع شود.

رئیس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس گفت: با تشکیل شورای قیمت گذاری فضای جدیدی برای کار به نفع تولیدکننده ایجاد شده است. گندم، سال آینده به خودکفایی نزدیک خواهیم شد.

وی با بیان اینکه گیلان ۳ میلیون تن محصولات کشاورزی تولید می کند، خاطرنشان کرد: سالانه به ۳ میلیون و ۲۰۰ هزار تن برنج در کشور نیاز داریم که ۲۵.۲ تن آن در داخل کشور، واردات برنج، فساد و اجاره نامه است که باید چاره اندیشی شود.

وی گفت: تنباکو یکی از محصولات عمده گیلان است.

لزوم احداث پست قرنطینه در آستارا

وی با ابراز آمادگی برای همکاری با سرمایه گذاران در بخش صادرات کیوی، صنایع بسته بندی و سورت، گفت: باید از ظرفیت روسیه برای صادرات کیوی استفاده شود.

ازکاری با تاکید بر لزوم راه اندازی پست قرنطینه در اشتارا خاطرنشان کرد: گیلان یکی از استان های عمده صادراتی کشور است و عمده محصولات آن از شهرستان اشتارا به کشورهای شمالی صادر می شود، بنابراین جایگاه قرنطینه در این منطقه باید مورد توجه قرار گیرد.

وی با بیان اینکه جنگ بعدی دنیا برای تامین مواد غذایی است، ادامه داد: تحقیقات نشان می دهد کشورهایی که بدهی سنگینی به بانک های بین المللی دارند برای تامین نیازهای خود ضرر بیشتری متحمل می شوند اما جمهوری اسلامی کمترین بدهی را به بانک های بین المللی دارد و می دهد. از منابع داخلی خود به خوبی استفاده کند.”

عسکری افزود: در بودجه امسال اعتبار خوبی به حوزه آب داده ایم. زمینه پیشنهاد

رئیس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس با اشاره به بقای حدود ۲۵۰ هزار فارغ التحصیل کشاورزی در کشور گفت: استاندار گیلان باید استان را در فضای پایلوت قرار دهد و از این فارغ التحصیلان استفاده کند، در غیر این صورت این فرصت به یک فرصت تبدیل می شود. تهدید.

عسگری بیان کرد: گیلان به دلیل نزدیک بودن به مرز و برخورداری از زیرساخت های صادراتی نسبتاً خوبی می تواند به یکی از استان های پیشرو در زمینه کشت گلخانه ای تبدیل شود بنابراین اصلاح ساختاری باید در دستور کار قرار گیرد.

اشتراک گذاری