توصیه رائفی پور به حسن عباسی برای رعایت «اخلاق». ما کشیش های معروف زیادی داریم پس فاسدند؟!


ما علناً گفته ایم که مفتخریم که به همراه تیم فوتبال نوجوانان ایران، حسین آقا عبدی، استعدادیابی را در مناطق محروم آغاز کرده ایم. ما به سیستان بلوچستان رسیدیم و با افتخار این کار را انجام دادیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا علی اکبر رفیع پور به سوال یکی از حاضران در جلسه دانشجویی درباره فوتبال حسن عباسی و حمله تند به فوتبالیست ها پاسخ داد.

نکات مهم پاسخ رفیع پور به شرح زیر است:

– ابتدا باید از آنها بپرسید که منظورشان چیست. در عرض یک یا دو دقیقه قابل تشخیص نیست. شاید نقل کرده است. ما نمی دانیم که شما اکنون می توانید از او بپرسید. اصولاً هر جا آبرویی باشد فساد اتفاق می افتد. از ما واعظان و واعظان چیزی نشنیدید. وقتی ثروت به این شهرت اضافه می شود، فساد افزایش می یابد و پول درگیر می شود. یک زن با شهرت و پول ترکیب می شود و تبدیل به یک فیلم می شود. صرف اینکه یک موسسه فاسد است به این معنی نیست که همه در آنجا فاسد هستند. مثلاً به مداحان و واعظان می توان گفت فاسد هستند چون معروف هستند. ما کشیش های معروف زیاد داریم چون معروف هستند پس فاسدند؟!

-از قضا کسی که در این زمینه ها سالم می ماند – من معتقدم چنین افرادی داریم – کار بزرگی کرده است، من آمدم اینجا در مورد اربعین صحبت کنم و صد سال این چیزها رفیع پور است، از یک طرف کسی که کریستیانو رونالدو را دوست دارد. داستان اربعین دارد، آن را کنار بگذارید.

– مشکل دیگر این است که من در مورد موضوعی صحبت می کنم، بازیکنی بعد از گل پیراهنش را در می آورد و به یک طرف پیام می دهد.

– یادتان نرود سیدجلال حسینی را داشتیم که قبل از بازی هر مسابقه فوتبال را به یک شهید تقدیم می کرد. الان آقای انصاریان مدرسه فوتبالی به نام شهید ابراهیم هادی تاسیس کرده است. یک وطن پرست با تمام وجود.

– ساخته شده توسط مهدی طارمی در اروپا برای پرچم ایران که می تواند آداب ایران و پرچم ایران را به صورت ویروسی ترویج کند. بنابراین ما فرصت های زیادی داریم. ما فوتبالیست های شهید داریم. دشوارتر است زیرا حوزه شهرت، پول و ثروت بسیار دشوار و پیچیده است.

– باید به سلبریتی ها نگاه کرد تا ببینی چه کارهای خوبی انجام داده است. ببینید چگونه یک سلبریتی چیزهای خوبی در مورد کشور ما برای گفتن دارد. اگرچه واضح است که مردم می خواهند از کشور خود محافظت کنند. اگر یکی از آنها میهن پرستی نشان دهد، می گوییم دمت گرم.

– اینجا میدان شهرت است، پول شهرت است، یک سری آسیب های اخلاقی است، اما نمی شود همه را روی یک چوب گذاشت. درست یا غلط نیست. از خود عباسی بپرسید. شاید منظورش عرصه سختی بود که در آن فرد می‌توانست خود را سالم نگه دارد. اما باید سالم باشد و سلامتی را حفظ کند.

صراحتا گفتیم که افتخار می کنیم که با حسین آقا عبدی در کنار تیم فوتبال جوانان ایران استعدادیابی را در مناطق محروم آغاز کرده ایم. به سیستان بلوچستان رسیدیم و با افتخار این کار را انجام دادیم. بچه هایی که در لابی ها و لابی های بازی های فوتبال بودند، نمی دانستند به کجا می رسند، مستقیماً آنها را شناسایی کردیم، حالا قرار است به تیم فوتبال بپیوندند، خوش بگذرانند. تیم فوتبال جوانان ما قبل از بازی تلویزیون نداشت. آنها یک شاهکار خلق کردند و اول رفتند. ما تاجیکستان را ۷ بر صفر شکست دادیم و باید در آخرین دقیقه گل آخر را می زدیم.

– قبل از شروع بازی در رختکن، این بچه ها دست های خود را روی شانه های یکدیگر تکان دادند و «دلیل المطهرین» را صدا زدند. بسم الله به میدان رفتند و واقعا تعجب کردند.

– این کار را ادامه می دهم و وظیفه خود می دانم. ما در ۳۰ استان تماس داریم. آقای عبدی هزینه بلیت خود را پرداخت تا باری به میزبانان وارد نکند. بعد از چند سال آنها تیم امید هستند و سپس در تیم بزرگسالان بازی می کنند. آنها خودشان اهل صحبت نیستند، جدی و ناگفته هستند، اما وظیفه من است که بگویم.

– مچ آقای حسین عبدی را می بینید، پارچه سبزی که ۲۰ سال دستش است، در زمان صدام با تیم پرسپولیس به عراق رفت، این باور است. این فوتبالیست، امامی متدین، مومن و وطن پرست، خوشحال است و می گوید فوتبال آینده درخشانی دارد.

– امیدوارم بتوان اخلاق را در همه جا از جمله فوتبال و اولاً در بین کسانی که صحبت می کنیم، رواج داد.

به اشتراک بگذارید