تولیدکنندگان لوازم خانگی را ۲-۳ برابر افزایش داده و کیفیت را کاهش داده اند!


یکی از اعضای کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: اگرچه تولیدکنندگان لوازم خانگی معتقد بودند، اما بخش قابل توجهی از این تولیدکنندگان با افتخار از این بازرسی بیرون نیامدند و از این اعتماد سوء استفاده کردند و ۲ تا ۳ برابر قیمت محصولات خود را افزایش دادند. کیفیت را کم کردند چون میدان را خالی بدون رقیب دیدند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا به نقل از خانه ملت، یکی از اعضای کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: اگرچه تولیدکنندگان لوازم خانگی قابل اعتماد هستند، اما بخش قابل توجهی از این تولیدکنندگان با افتخار از این بازرسی بیرون نیامدند و از این اعتماد سوء استفاده کردند. قیمت از همان ابتدا ۲ تا ۳ برابر محصولات خود را افزایش دادند و کیفیت را کاهش دادند، زیرا میدان را بدون رقیب خالی می دیدند.

سید احمد رسولی نژاد درباره وضعیت بازار لوازم خانگی گفت: اگرچه تولیدکنندگان لوازم خانگی قابل اعتماد هستند اما تعداد زیادی از این تولیدکنندگان با افتخار از این بازرسی بیرون نیامده اند و از این اعتماد سوء استفاده کرده و قیمت محصولات را افزایش داده اند. از حدود ۲ تا ۳ برابر شد و کیفیت را کاهش دادند، چون میدان بدون رقیب خالی بود.

نماینده مردم دماوند و فایرسکو در شورای اسلامی افزود: اگر دولت قصد داشت جلوی واردات کالاهای خانگی را بگیرد باید به صورت هدفمند و تدریجی در چند مرحله انجام می شد که متناسب است. قیمت تمام شده و کیفیت محصولات تولید داخل ممنوع خواهد بود

وی تصریح کرد: با وجود هشدارها، بخش قابل توجهی از تولیدکنندگان به این هشدارها توجه نکردند.

وی با بیان اینکه دولت باید شرایط را برای مردم به گونه ای تنظیم کند که از فشار مالی بر مردم کاسته شود، اضافه کرد: در حال حاضر خانواده های متقاضی جهیزیه عروس تحت فشار هستند و باید مبالغ هنگفتی بپردازند. مبالغ حقوق برای خرید لوازم خانگی؛ دولت باید برای ساماندهی بازار و صنعت لوازم خانگی گام های موثری بردارد.

این نماینده مجلس یازدهم ادامه داد: قرار بود افزایش قیمت به چند قلم کالا محدود شود اما اکنون افزایش قیمت ده ها قلم کالا را شامل می شود. لازم به ذکر است زمانی که برخی تولیدکنندگان به صورت ناگهانی و بدون مجوز اقدام به افزایش قیمت محصولاتی مانند فرآورده های شیر، شوینده یا رب می کنند، با آنها برخورد می شود و قیمت ها کاهش می یابد، اما قیمت کالاها کاهش می یابد. در مرحله اول به ارزش اولیه خود برنمی‌گردند و در مرحله بعد دستفروشان جریمه می‌شوند اما ضرر و زیان مردم به دلیل افزایش غیرقانونی قیمت کالاها جبران نمی‌شود.

یکی از اعضای کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: دولت وقت کافی برای ترمیم کابینه دارد و زمان انجام وظیفه قانونی خود فرا رسیده است. به برخی از وزرا از جمله وزیر صامت فرصت کافی داده شده است، دو وزارتخانه صنعت، معدن و تجارت قرار است از هم جدا شوند، ممکن است زمان ببرد، از سوی دیگر موافقان و مخالفان وجود دارد. از این مشکل

به اشتراک بگذارید