تیموتی لداک اولین ورزشکار غیر دودویی بازی های زمستانی ایالات متحده است


پکن – آدام ریپون یکی از آن لحظات اساسی المپیک را چهار سال پیش در پیونگ چانگ ارائه کرد، زمانی که اسکیت آزاد خیره کننده او به کسب مدال برنز برای ایالات متحده در مسابقات تیمی کمک کرد تا برنامه اسکیت بازی را آغاز کند.

ریپون نه تنها هواداران را بی نفس گذاشت، بلکه اولین آمریکایی همجنس گرا شد که در بازی های زمستانی مدال کسب کرد.

تیموتی لداک می خواهد همین کار را برای ورزشکاران آمریکایی که غیر دودویی هستند انجام دهد.

LeDuc 31 ساله و شریک زوج اشلی کین گریبل دومین عنوان ملی خود را ماه گذشته در نشویل به دست آوردند و به آنها یک مقام در اولین المپیک خود دادند. در حالی که آن‌ها در پکن، آخرین رشته برنامه اسکیت، شوت‌های طولانی برای فرود آمدن روی سکوی زوج‌ها هستند، اما اگر برای اجرا انتخاب شوند، می‌توانند به ایالات متحده کمک کنند تا یک مدال تیمی دیگر کسب کند.

صرف نظر از این، LeDuc اولین ورزشکار آشکارا غیر دودویی ایالات متحده در بازی های زمستانی خواهد بود که آنها بر روی یخ پا می گذارند.

LeDuc گفت: “این یک سفر واقعا طولانی برای من بود و جنسیت خود را در نظر گرفتم.” “من افراد شگفت انگیزی در زندگی ام داشته ام که در آن سفر به من کمک کرده اند.

اما امیدوارم وقتی مردم داستان من را می بینند، نگویند که تیموتی اولین فرد غیر دودویی است که به این سطح از موفقیت در ورزش دست یافته است. این است که افراد عجیب و غریب می توانند باز باشند و در ورزش باشند. ما همیشه اینجا بوده ایم، همیشه بخشی از ورزش بوده ایم. ما همیشه نتوانسته ایم باز باشیم.”

اشلی کین-گریبل و تیموتی لداک در جریان اسکیت آزاد دو نفره در مسابقات قهرمانی اسکیت نمایشی ایالات متحده، شنبه، ژانویه، اجرا می کنند.  16، 2021.
اشلی کین-گریبل و تیموتی لداک در جریان اسکیت آزاد دو نفره در مسابقات قهرمانی اسکیت نمایشی ایالات متحده، شنبه، ژانویه، اجرا می کنند. ۱۶، ۲۰۲۱.
AP

این حتی در مورد اسکیت نمایشی نیز صادق است، که از نظر تاریخی جزو فراگیرترین ورزش های زمستانی بوده است.

به عنوان مثال، برایان بویتانو را در نظر بگیرید که در سال ۱۹۸۸ در بازی‌های کلگری برای ایالات متحده طلا گرفت. رویارویی او با رقیب کانادایی برایان اورسر – نبرد برایان – یکی از به یاد ماندنی ترین ها در تاریخ این ورزش است. اما در سال ۲۰۱۴ بود که بویتانو زمانی که به عنوان بخشی از هیئت اعزامی ایالات متحده به بازی های سوچی روسیه انتخاب شد، به عنوان همجنس گرا ظاهر شد.

اورسر که اکنون در میان مربیان مشهور جهان قرار دارد، یک دهه پس از بازی های کلگری به عنوان همجنسگرا ظاهر شد.

حتی جانی ویر پر زرق و برق که در میان محبوب‌ترین اسکیت بازان آمریکایی تا حدی به لطف کارش به عنوان تحلیلگر NBC در کنار تارا لیپینسکی بود، تا زمانی که در بازی‌های زمستانی ۲۰۰۶ و ۲۰۱۰ شرکت کرد، همجنس‌گرا ظاهر نشد.

ویر درباره بیرون آمدن در زندگی نامه خود نوشت: «از اینکه من هستم خجالت نمی کشم. «بیش از هرکس دیگری که می شناسم، زندگی ام را دوست دارم و خودم را می پذیرم. منحصر به فرد بودن چه اشکالی دارد؟ من به هر چیزی که هستم و خواهم شد افتخار می کنم.”

آخرین چیزی که او شد عضوی از تالار مشاهیر اسکیت نمایشی ایالات متحده بود.

اشلی کین گریبل و تیموتی لداک از ایالات متحده در طول برنامه کوتاه جفت در مسابقات جهانی اسکیت بازی در استکهلم سوئد اجرا می کنند.
اشلی کین گریبل و تیموتی لداک از ایالات متحده در طول برنامه کوتاه جفت در مسابقات جهانی اسکیت بازی در استکهلم سوئد اجرا می کنند.
AP

در واقع، انگی که ممکن بود زمانی به ورزشکاران همجنس‌گرا، لزبین یا ترنس‌جندر می‌خورد، با افزایش آگاهی و پذیرش عموم از آنها کاهش یافته است. سال گذشته، کوین، فوتبالیست زن کانادایی، اولین برنده مدال المپیک آشکارا تراجنسیتی و غیردودویی شد که در توکیو طلا گرفت. وزنه‌بردار لورل هابارد، اسکیت‌برد آلانا اسمیت و دوچرخه‌سوار چلسی ولف – همگی تراجنسیتی‌ها – نیز در آن بازی‌های تابستانی، در میان حداقل ۱۸۶ شرکت‌کننده آشکارا LGBTQ، که توسط Outsports پیگیری می‌شود، رقابت کردند.

این به اسکیت‌بازانی مانند جیسون براون، که در ژوئن گذشته به عنوان همجنس‌گرا ظاهر شد و برای ایالات متحده در پکن رقابت خواهد کرد، آزادی و شهامت این کار را در طول روزهای رقابتی خود به جای صبر کردن تا مدت‌ها پس از آویزان کردن اسکیت‌هایشان، داده است.

در واقع، LeDuc ابتدا در سن ۱۸ سالگی به عنوان همجنسگرا ظاهر شد.

اشلی کین-گریبل و تیموتی لداک در برنامه اسکیت آزاد زوجی در طول مسابقات قهرمانی اسکیت نمایشی ایالات متحده در شنبه، ژانویه، رقابت می کنند.  8، 2022، در نشویل، تن.
اشلی کین-گریبل و تیموتی لداک در برنامه اسکیت آزاد زوجی در طول مسابقات قهرمانی اسکیت نمایشی ایالات متحده در شنبه، ژانویه، رقابت می کنند. ۸، ۲۰۲۲، در نشویل، تن.
AP

سال گذشته بود که این مرد ۳۱ ساله از سدار راپیدز، آیووا، به عنوان غیر باینری ظاهر شد. این اصطلاح برای توصیف شخصی استفاده می شود که خود را منحصراً مرد یا زن نمی داند. کمپین حقوق بشر می‌گوید که این کمپین می‌تواند شامل جنسیت، بزرگ‌تر، جنسیت و سیال جنسیتی نیز باشد.

رودریگو هنگ لهتینن، مدیر اجرایی مرکز ملی برابری تراجنسیتی ها در این باره گفت: «برای جوانانی که غیردودویی هستند، بسیار مهم است که ببینند افرادی شبیه به خودشان در بالاترین سطح ورزشی رقابت می کنند و همان طور که هستند پذیرفته می شوند. ایالت واشنگتن

هنگ لهتینن گفت: «یکی از بزرگ‌ترین چالش‌هایی که افراد غیردودویی با آن مواجه هستند، این تصور است که آن‌ها تنها هستند و هیچ کس دیگری از آنچه که آن‌ها احساس می‌کنند گذر نکرده است. “آنها به سایر ورزشکاران غیر دودویی – و همه افراد دیگر – نشان می دهند که می توانید خودتان باشید، زندگی واقعی خود را داشته باشید و رویاهای خود را بدون توجه به اینکه چقدر بزرگ هستند به انجام برسانید.”

LeDuc ممکن است حامل آن پیام باشد، اما در سراسر اعضای تیم ایالات متحده طنین انداز می شود – گاهی اوقات به روش های آوانگارد. اسکیت رایگان مدیسون چاک و ایوان بیتس، رقصندگان آمریکایی روی یخ را انتخاب کنید، جایی که او یک موجود بیگانه را به تصویر می کشد که توسط فضانوردی که موسیقی دو نفره موسیقی الکترونیک فرانسوی دفت پانک را روی آن قرار می دهد، عاشقانه است.

چاک می گوید داستان عشق عصر فضا – که می تواند آنها را روی سکوی المپیک بیاورد – طرز فکر استقبال از تیم اسکیت نمایشی ایالات متحده را منتقل می کند.

چاک گفت: هسته اصلی برنامه ما عشق و پذیرش است و این در مورد یافتن عشق و پذیرش در فردی است که با شما متفاوت است. ما راهی برای یافتن موارد مشابه پیدا می‌کنیم تا متفاوت، و من فکر می‌کنم این پیام بسیار مهمی است که مردم به خاطر بسپارند. ما می خواهیم به همه یادآوری کنیم که همه ما بیشتر شبیه هم هستیم تا متفاوت.»

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر