تیم وهه ، گل های سرجینیو دست ، کاستاریکا را در مقدماتی جام جهانی شکست داد


کلمبوس ، اوه - 13 اکتبر: تیم وه ، شماره 20 در ایالات متحده ، با هم تیمی خود سرگی i # xf1 جشن می گیرد.  یا Dest # 2 پس از به ثمر رساندن گل دوم تیمش در مرحله مقدماتی جام جهانی FIFA 2022 بین ایالات متحده و کاستاریکا.  میدان Lower.com در 13 اکتبر 2021 در کلمبوس ، اوهایو.  (عکس عمر وگا / گتی ایماژ)

تیم وه و سرجینو دست مسئول دو گل USMNT مقابل کاستاریکا بودند. (عکس عمر وگا / گتی ایماژ)

تیم وای قرار بود بیشتر عصر چهارشنبه را در کلمبوس روی نیمکت بنشیند.

او قرار نبود پلی آف تیم مرکزی مردان آمریکا را مقابل کاستاریکا آغاز کند. تا قبل از “به معنای واقعی کلمه پنج دقیقه” ، نمی دانستم که می خواهم. هنگامی که او این کار را انجام داد ، به عنوان جایگزینی برای جراحات ، قرار بود پس از یک ساعت ثبت کار ، محل کار را ترک کند. تقویت کننده ها آماده شده بود. ویه آنها را دید. و به گفته ناظران مشتاق سایت ، به نظر می رسید “پخته شدهبه “

اما پس از آن ، با تلاش USMNT برای شکستن بن بست 1-1 ، و با کم شدن فرصت ، ویه به ضربات پنالتی روی آورد. به سختی به هدف نگاه کرد. و ایالات متحده را در بالای جدول رتبه بندی آمریکای شمالی و مرکزی با پایان کتاب درسی اخراج کرد.

از نظر فنی ، به عنوان هدف خود سقوط خواهد کرد. و بر روی کاغذ ، گردباد شب چهارشنبه Weah نسبتاً معمولی به نظر می رسد. او 72 دقیقه بازی کرد. او گل نزد. او با تشویق مودبانه یکی از مشارکت کنندگان در پیروزی مهم 2-1 در ایالات متحده بود. Sergiño Dest ستاره اصلی بود. تایلر آدامز و یونس موسی مهم بودند. عملکرد ویآ قوی بود اما دیدنی نبود.

در این شرایط ، اما قابل توجه بود.

شب گردان تیم ویه

وای حتی نمی دانست چه زمانی به زمین می رود تا زمانی که او و هم تیمی هایش پس از گرم شدن به رختکن بازگشتند. پل آریولا ، با وینگر راست به عنوان وینگر راست ، از ناحیه کشاله ران کشیده بود. سرمربی گرگ برهالتر وی را مجبور به خروج از 11 کرد. ویآ آماده عجله بود. او گفت: “همه چیز به نوعی عجله داشت.”

از نظر روحی ، او احساس آمادگی کرد. روز قبل با برهالتر برای یک جلسه فیلم انفرادی ملاقات کرده بود.

اما شاید او برای یک نبرد 90 دقیقه ای آماده نبود. در آغاز نیمه دوم ، به نظر می رسید سرعت آن کاهش می یابد. نگاهی به حاشیه انداخت. او متیو هوپ ، وینگر ثانویه را دید که تاکتیک ها را با کمک مربی مرور می کرد. ویه اذعان داشت: “من تصور می کردم که او مرا رها خواهد کرد.”

و اگر شب او در آنجا به پایان می رسید ، حدود دقیقه 65 ، او روی حرفه جوان خود ، پر از وعده ، اما پیچ و خم ها ، مصدومیت ها ، موانع جاده ای نیز تأمل می کرد. تا ساعت هشت روز چهارشنبه ، او هنوز یک گل مهم USMNT به ثمر نرسانده بود.

اما سپس ، در دقیقه 66 ، او خود را به پاس هوشمندانه دست رساند. او سرش را پایین نگه داشت ، چشمانش در توپ سوراخ شد ، در دید محیطی ، پشت تور بود. او آن را با چوب و پشت دروازه بان پیدا کرد و دومین کامبک مهم USMNT را در چند ماه به پایان رساند.

USMNT برای اولین بار در حال بهبود است

شب بدجور شروع شده بود. دود آتش بازی قبل از بازی حتی پاک نشده بود. تشویق تحمیلی همچنان ادامه داشت. گفته شد: “آینده اکنون است.” و در ساعت هفت ، به طور خلاصه ، خوش بینی جدید بود. راه یابی به جام جهانی هنوز جوان بود. این تیم با استعداد آمریکایی ، بازیکن زمینی 24 ساله اش ، درخشان ترین ستاره هایش در یوونتوس و بارسلونا ، سن متوسط ​​آن جوانتر از همیشه بود.

اما 59 ثانیه بعد از مسابقه ، کاستاریکا ضربه زد. کلمب سکوت کرد. برایان رویز ، معمول تیک جادوگر ، قفل سمت راست ایالات متحده را با موجودی پاشنه باز کرد. رونالد ماتریتا برنده دست در خط شد. ارسال ماتاریتا بدون ضربه به تیرک پشتی به کیشر فولر رسید.

والی فولر اهلی بود. اما به نظر می رسد که زاک استفن ، دروازه بان ، گزینه ای بحث برانگیز برای شروع بازی با مت ترنر ، توسط مهاجم کاستاریکایی جاناتان مویا ، که درست در دامان خود بود ، رد شد.

و مویا آفساید نبود ، زیرا جایی که ضربه عرضی بیرون آمد ، پس از تلاش برای جلوگیری از آن ، Dest خارج از زمین بود و همه بازیکنان کاستاریکا را در کنار خود نگه داشت.

با این حال ، Dest به زودی بازخرید می شود. در پایان بازی با 13 پاس ، او با پای چپ غیر مسلط در داخل رقصید و یک ضربه صاعقه را به گوشه بالا فرستاد تا نتیجه را به یک برساند.

و نه تنها با پای چپ ، بلکه با باز نکردن کفش چپ نیز این کار را انجام داد.

دست بعد از مسابقه با لبخند گفت: “من فکر می کنم بند کفش شل شده است.” من به تازگی هدف را در رختکن دیده بودم و احتمالاً مانند بقیه از آن شگفت زده شده بودم. “من [the shoe] بسته نبود “

چگونه USMNT فشار کاستاریکا را شکست و شکست

نیمه اول با تساوی به پایان رسید. با پیشرفت بازی ، او به سمت میزبان متمایل شد. کاستاریکا بسته شد و غالباً 9 یا 10 بازیکن از 11 بازیکن خود پشت توپ بودند. در ماه گذشته در مقابل کانادا و گاهی در هفته گذشته در مقابل جامائیکا ، ایالات متحده نتوانسته بود به سنگرها نفوذ کند. اما روز چهارشنبه او این کار را به طور مداوم انجام داد. بازی موقعیتی او کشیده شد تیکوها در درزها توپ در وسط حمله چرخید و وارد مناطق خطرناک پای مهاجمان شد.

اما آنچه در نهایت مقاومت کاستاریکا را شکست ، یک هجوم بود. حجم بود. ضربه میهمانها وقتی صاحب توپ شدند ، نتوانستند از سنگر خود خارج شوند و توپ را به ایالات متحده دادند

برهالتر گفت: “آنها هیچ خروجی نداشتند.” “و ما با هافبک های خود کار خود را خوب انجام دادیم ، مدافعان میانی ما هر چیزی را که بیرون آمد پاک کردند. و این واقعا به شما کمک می کند تا در بازی شتاب بیشتری کسب کنید. منظورم این بود که زمانی بود که ما می باختیم. توپ ، آن را فوراً پس بگیرید ؛ توپ را از دست بدهید ، فوراً آن را پس بگیرید. این به شما کمک می کند تا به حملات خود ادامه دهید. “

یکی از آن دوره های کنترل مداوم در دقیقه 65 آغاز شد. ایالات متحده به وسط کاستاریکا آمد و 60 ثانیه توپ در آنجا ماند. آمریکایی ها او را دو بار از دست دادند. اما آنها همه ضدحملات را بستند. آنها فوراً آن را بردند. آنها مالکیت را بازیافت کردند.

بلافاصله پس از بازیابی دوم ، یک خطای کاستاریکایی به دست اجازه داد تا وی را بازی کند ، که در نهایت از بن بست خارج شد و به نتیجه ای رسید که USMNT ، با مزیت مورد انتظار 1.4-0.2، کاملا سزاوار

وی گفت: “ما در نیمه اول برتری داشتیم ، در نیمه دوم برتری داشتیم.” “و ما پاداش آن را دریافت کردیم.”دیدگاهتان را بنویسید