ثبت آیین لونگرود نوغانداری در فهرست آثار ملی | شهرهای سفر تکمیلی و جاذبه های نوظهور را ارائه می دهد


مدیرکل توسعه گردشگری داخلی وزارت میراث فرهنگی با بیان اینکه ۴۹ موضوع گردشگری را در قالب ۴۹ فهرست ویژه در زیرمجموعه ۱۳ کمیته ملی تعریف کرده ایم، تصریح کرد: ساختار این فهرست ها و کمیته های ملی را برنامه ریزی کرده ایم. دو استان

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا – سنت چینی در لنگرود، سید مصطفی فاطمی از برپایی کمیته های ملی گردشگری و میزهای ویژه در شهرهای گردشگری سراسر کشور خبر داد: ظرفیت های مختلف گردشگری در ایران شناسایی شده است. بوده است.

وی با بیان اینکه ۴۹ موضوع گردشگری را در قالب ۴۹ جدول ویژه در زیرمجموعه ای متشکل از ۱۳ کمیته کشوری تعریف کرده ایم گفت: ترکیب این فهرست ها و کمیته های ملی را در دو استان کشور و در یزد و گلستان برنامه ریزی کرده ایم که در آنجا برنامه ریزی کرده ایم. دو اقلیم متفاوت هستند.” عناوین خلبان انتخاب شدند.

مدیرکل دفتر توسعه گردشگری داخلی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی از راه اندازی ۹ جدول از ۴۹ جدول: چیدمان مابقی خبر داد.

فاطمی با اشاره به تشکیل کارگروه های موضوعی گردشگری در حوزه خانواده، کودک، معلولان، سالمندان و زوجین گفت: در نظر داریم در قالب تسهیلات سفر از جمله تخفیف ورودی به خانواده ها در سفر کمک کنیم. “در جستجوی مکان و محل اقامت.

وی با بیان اینکه انتظار دارم تعداد سفرها بعد از کرونا افزایش پیدا کند، گفت: شاهد افزایش سفر به شهرهای مختلف هستیم، در تعطیلات اخیر ۶۰ درصد افزایش گردشگر داشته ایم که پس از اقامت دو نفره در کرونا طبیعی است. سال و نیم.” سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی سفرهای داخلی را ترتیب داد و سعی کردیم کمترین آسیب را از این سطح بالای گردشگری وارد کنیم چرا که در برخی شهرها با کمبود اقامتگاه مواجه هستیم. پتانسیل آموزشی و خوابگاه دانشجویی آوردیم.

مدیرکل گردشگری داخلی وزارت میراث فرهنگی با اعلام اینکه درب ورودی برخی از شهرهای توریستی به دلیل تردد مسافران و معرفی شهرهای مسافرتی مرتبط مسدود شده است، گفت: در حال حاضر وضعیت گردشگری متعادل است اما ما در تعطیلات با مشکلاتی مواجه می شوند.”

او گفت:

فاطمی گردشگری خانواده محور را یکی از راهکارهای توسعه گردشگری خانگی دانست و خاطرنشان کرد: گردشگری پایدار هم از نظر محیطی و هم از نظر جامعه محلی در دستور کار قرار دارد. ما منتظر توزیع موقت و مکانی شهرهای توریستی و معرفی شهرهای جدید گردشگری از جمله گیلان هستیم تا این شهرها را به جاذبه های گردشگری نوظهور تبدیل کنیم.

وی با اعلام حضور تسهیلگران در جوامع محلی برای رونق گردشگری تاکید کرد: شاهد افزایش دو برابری اعتبارات در حوزه گردشگری داخلی هستیم، بنابراین گردشگران خارجی نیز می توانند از این پتانسیل بهره ببرند.

ثبت آیین لونگرود نوغانداری در فهرست آثار ملی

فاطمی تصریح کرد: جشنواره امروز یکی از بزرگترین جشنواره ها در حوزه گردشگری کشاورزی است که می تواند شهر لنگرود را در این حوزه برندسازی کند.

وی با بیان اینکه تلاش ما در حوزه گردشگری تخصصی و تجربه محور است که می تواند در شهرستان لنگرود اتفاق بیفتد، گفت: لنگرود دارای جاذبه های طبیعی و تاریخی متنوع و همچنین امکانات برند و پتانسیل کشاورزی فراوانی در منطقه است. .

مدیرکل دفتر توسعه گردشگری خانگی وزارت گردشگری با اشاره به اینکه آیین لنگرود نوغانداری در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسیده است، افزود: تلاش ما بر این است که طرحی مدون در این حوزه ایجاد کنیم، گردشگری کشاورزی در تمام نقاط کشور.”

فاطمی یکی از تصمیمات جشنواره امروز را تکمیل موزه نوغانداری در لنگرود عنوان و خاطرنشان کرد: ثبت جشنواره نوغانداری به عنوان رویداد گردشگری در تقویم رویدادهای گردشگری از دیگر تصمیمات جشنواره بود که در تلاش هستیم تا این کار را انجام دهیم. تورهای گردشگری موضوعی معرفی محور نوآوری.

وی همچنین با اشاره به تشکیل کمیته صنایع دستی سنتی و منسوجات سنتی در حوزه صنایع دستی خاطرنشان کرد: حوزه صنایع دستی باید تلاش کند تا به ابریشم، مکان و خاستگاه شهرستان لنگرود منتهی شود که می تواند. گردشگری استفاده شده و با تجربه از پتانسیل کامل آن استفاده شده است.

اشتراک گذاری