جزئیات دستگیری سارقان در صندوق امانات بانک ملی


سردار حسین رحیمی رئیس پلیس پایتخت با بیان اینکه سارقان صندوق امانات بانک ملی به دام افتادند، گفت: از صبح روز دوشنبه با اطلاع از این سرقت، مجموعه پلیس بازدید و عملیات کارشناسی منظم خود را آغاز کرد. “

در پی سرقت بیش از ۱۵۰ صندوق اجاره از یکی از شعبه های دانشگاه بانک ملی ایران، تیم ویژه ای از ماموران پلیس آگاهی تهران بزرگ موضوع را به صورت ویژه در دستور کار قرار دادند و در عرض یک هفته از وقوع این سرقت چند مجرم دستگیر شدند. پلیس سارق را شناسایی و او را دستگیر کرد.

سردار حسین رحیمی فرمانده انتظامی تهران بزرگ وی در جمع خبرنگاران با اشاره به جزئیات بیشتر دستگیری سارقان صندوق امانات بانک ملی گفت: پلیس شروع کرد. تیم ویژه توسط مجرب ترین کارآگاهان در طرح عملیات ویژه ما برای کشف و شناسایی سارقان و نحوه سرقت و دستگیری سارقان آغاز شد. یک هفته شب و روز نداشتیم و امروز بحمدالله ۲۴ ساعته سارقان بانک دستگیر شدند.

چند روز پیش سارقان صندوق امانات بانک ملی دستگیر شدند

بیشتر اموال مسروقه مردم کشف شد

وی با بیان اینکه سارقان ظرف ۴۸ ساعت شناسایی و دستگیر شدند، ادامه داد: یکی دو روز است که دستگیر شده اند اما تعدادی از آنها در داخل کشور مخفی شده اند. به خارج از کشور فرار کرد. بهترین هماهنگی پلیس اینترپل دستگیر و اخراج شد.

رحیمی گفت: تاکنون ۱۰ تا ۱۱ نفر دستگیر شده اند و کار همچنان ادامه دارد.

رحیمی افزود: موضوع اصلی بحث اموال مردم بود که طی این چند روز در جریان تلاش های صورت گرفته بیشتر این اموال بر اساس اعترافات متهم کشف و جمع آوری شد که البته این موضوع اموال در جاهای مختلف بود.در استفاده افراد مختلف».

فرمانده انتظامی تهران بزرگ ادامه داد: پلیس با قدرت، توان و تجربه خود در مدت کوتاهی سارقان و همدستان آنها را دستگیر و مقدار زیادی از اموال مسروقه را کشف کرد که قطعا ادامه دارد.

رحیمی خاطرنشان کرد: پلیس تمام تلاش خود را می کند تا دارایی های مالباختگان را جمع آوری و به بانک مرکزی تحویل دهد تا از این طریق مالباختگان بازگردانده شوند.

نحوه سرقت از بانک ملی

ناامنی این بانک یک ماه پیش گزارش شد

وی گفت: متأسفانه تمامی تجهیزات به ویژه بانک هایی که عملیات سنگین بانکی دارند در برخی موارد کمترین توجه را به سیستم های امنیتی دارند که یکی از عواملی است که سارقان را ترغیب می کند. حملات شیطانی پیش درآمدی برای عدم تمرکز بر ایمنی و امنیت است.

رحیمی افزود: یک ماه پیش کارشناسان پلیس با مراجعه به بانک و ثبت تمامی موارد ناامنی، ثبت صورتجلسه و تذکر به مدیران، اقدامی صورت نگرفت.

هیچ یک از دستگیرشدگان کارگزار بانک نبودند

وی در پاسخ به این سوال که آیا هیچکدام از دستگیرشدگان کارمند بانک هستند، گفت: تاکنون عوامل پرتلاش بانک به صورت مستقیم در این موضوع دخالتی نداشته اند اما با انجام تخلفات امنیتی دو نفر را دستگیر کرده اند. “

وی در پایان افزود: به اطلاع شهروندان می‌رسانم پلیس بدون کوچک‌ترین اشاره‌ای کار خود را آغاز کرد و ظرف ۴۸ ساعت به تمامی زوایای پنهان و مبهم این سرقت رسید.

اشتراک گذاری