جشن میلاد امام رضا (ع) در شهر سنگر + گزارش تصویری


جشن میلاد حضرت امام رضا (ع) با حضور پرشور مردم، مسئولین و مفاخر فرهنگی استان و اجرای برخی از هنرمندان از جمله حمد سلیمی در شهرستان سنگر برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا جشن میلاد امام رضا (ع) در شهرستان سنگر با حضور پرشور مردم و مسئولان از جمله احمدی سنگری و کوچکی نماینده مردم رشت و خم شورای اسلامی برگزار شد. این مراسم باشکوه با همراهی نمایندگان مجلس، شورای اسلامی شهر سنگر رشت، تنی چند از مسئولان نظامی و انتظامی شهرستان و مفاخر فرهنگی استان شامگاه گذشته با اجرای برخی از هنرمندان از جمله حمد سلیمی آغاز شد.

در این مراسم محمدرضا احمدی سنگری نماینده مردم راش و خم گفت: معتقدم در نظام مقدس جمهوری اسلامی مسئولیت، غنیمت نیست بلکه فرصتی برای خدمت است. عزیزان عرض کردم که از همان روزهای اول خدمت شما در قسمت سنگر مشکلات زیادی داشتیم که سعی کردیم آنها را برطرف کنیم.

وی با ارائه گزارش مختصری از عملکرد خود به تشریح برخی از پروژه های در دست اجرا از جمله آسفالت، تعریض جاده رشت تا ترانشه و نصب تجهیزات برق فشار قوی پرداخت و گفت: همین روز گذشته کارشناسان وزارت نیرو بازدید کردند. نصب لوازم برقی قدرتمند در این شهر برای رفع مشکلات مردم در تابستان.

مصطفی بلورچی، محقق و سخنور، با اشاره اجمالی به تاریخ و مشاهیر سنگر گفت: به نظر مرحوم جهانگیر، سرتیپ سنگرپور اما همواره حامی و پشتیبان مردم گیلان، اعم از بلندمرتبه و پست، بیشتر بوده است. بیش از هزار سال قدمت دارد.” قدیمی ترین نام های این شهر احتمالا کوهدوم یا کوتام بوده است که در کتاب هایی مانند حدود العالم در سال ۳۷۲ هجری قمری و تاریخ سلطنت الجایتو ذکر شده است. از سلسله مغول.

وی با معرفی برخی از مشاهیر این شهر که بر پیوندهای سیاسی و فرهنگی گیلان و ایران تأثیرگذار بوده اند، گفت: امید و آرزوی من این است که شهری با بیش از هزار سال قدمت بیشتر به مدیران و مسئولان توجه کند، اینجا کیست؟ “

این مراسم باشکوه با اجرای شعبده بازی علی آریو، اجرای گروه طنز پسران دریا، ملودی، خوانندگی سید سعید حسینی و رضا دادکا و در نهایت نفیظی تقدیم شد. مردم از طریق قرعه کشی

اشتراک گذاری