جو بایدن با خواسته های قریب الوقوع پوتین همخوانی ندارد


هر چه بخوانید، تماشا کنید یا گوش دهید، بحث‌های بی‌پایانی بر سر همین سوال خواهید داشت: ولادیمیر پوتین چه می‌خواهد؟

او در حال جمع آوری نیرو در مرز اوکراین است، از اروپا و آمریکا خواسته و تهدید به جنگ همه جانبه می کند. اما او واقعا چه می خواهد؟

این سؤال مهم است، اما برای پاسخ به آن باید به سؤال دیگری پاسخ دهیم. این شامل محاسبات او در مورد آنچه که می تواند به دست آورد و به چه قیمتی باشد، می شود و به این صورت است: پوتین چه می بیند؟

ضعف، این چیزی است که او می بیند. او به هر کجای غرب نگاه می‌کند، رهبران بی‌عقلی را می‌بیند که قدرت لغزنده‌ای دارند و حتی نمی‌توانند کشورهای خود را اداره کنند، چه رسد به اینکه یک جبهه متحد علیه مادر روسیه تشکیل دهند.

این چیزی است که او در سال ۲۰۰۸ وقتی بخش هایی از گرجستان را ساخت. این چیزی است که او در سال ۲۰۱۴ هنگامی که به اوکراین حمله کرد و شبه جزیره کریمه را ضمیمه کرد، دید.

در هر دو مورد، هزینه ای که او پرداخت کرد حداقل بود. بنابراین اکنون او برای اطلاعات بیشتر بازگشته است.

فهرست رهبران «جامعه بین‌الملل» ضعیفی که او با آنها روبروست، برای یک بخش بیمارستان مناسب‌تر است تا شورایی از قدرت‌های بزرگ. با شروع با بوریس جانسون در لندن و در سراسر اروپا، اکثر آنها از نظر سیاسی به اندازه کافی امن نیستند که بتوانند کشورهای خود را به سمت درگیری طولانی یا حتی تهدید کنند.

اعضای ارتش استونی در طول آموزش نظامی به همراه سربازان بریتانیایی در منطقه آموزشی مرکزی.
رئیس جمهور ولادیمیر پوتین بیش از ۱۰۰۰۰۰ سرباز و تسلیحات سنگین را در امتداد مرز اوکراین جمع آوری کرده است و روزانه به این نیروها اضافه می کند.
گتی ایماژ

و در حالی که آمریکا زیر دست ناپایدار آمدن دوم جیمی کارتر است، اتحاد علیه پوتین از سرش بوی تعفن می دهد.

بایدن دوباره اشتباه می کند

رابرت گیتس به درستی می گفت که جو بایدن در مورد مسائل امنیت ملی و سیاست خارجی برای چهار دهه اشتباه می کرد، اما از اشاره به یک نقص دیگر غافل شد: بایدن هرگز در تردید نیست.

هر دو کسری در برخورد نادرست او با پوتین و اوکراین به نمایش گذاشته شده است. دعوت به تهاجم «کوچک» هدیه ای برای او و کابوس بود برای متحد فرضی ما.

و فقط تصور کنید پوتین چگونه به شیوه فاجعه‌باری که بایدن از افغانستان برید و فرار کرد می‌نگرد.

بایدن یک جهان‌گرای تازه متولد شده است که در اولین سفرش به اروپا پس از تصدی ریاست جمهوری، به این افتخار می‌کرد که «آمریکا بازگشته است». او لبخندهای بزرگ، خوشحالی و سیلی زدن رهبران متحدین را دلیلی برای خوشحالی آنها از حضور او در راس غرب تفسیر کرد.

حق با او بود، اما به دلایل اشتباه. قطب‌های اروپایی از دونالد ترامپ متنفر بودند زیرا او شخصا آنها را شرمنده کرده بود، اما بیشتر از همه از او متنفر بودند زیرا او آمریکا را در اولویت قرار داده بود.

او که مصمم بود به توافق بهتری برای دفاع مشترک دست یابد، از آنها خواست که برای ناتو هزینه بیشتری بپردازند، کاری که آنها قول داده بودند انجام دهند اما هرگز انجام ندادند. هنگامی که آنها به خصوص آلمان مخالفت کردند، او از انتقال ۱۲۰۰۰ سرباز آمریکایی به خارج از آلمان صحبت کرد و پیشنهاد کرد که در صورت حمله روسیه، این کشور باید از خود دفاع کند.

جو بایدن، رئیس جمهور ایالات متحده، در حالی که در مورد برنامه اقتصادی خود صحبت می کند، با تجهیزات تلویزیونی قاب می شود.
بایدن هشدار داده است که حمله به اوکراین در صورت تهاجم روسیه، عواقب اقتصادی «سختی» را برای روسیه به همراه خواهد داشت.
رویترز

ترامپ همچنین پروژه خط لوله نورد استریم ۲، پروژه خط لوله روسیه را تحریم کرد که به این معنی است که پوتین حدود ۳۵ درصد گاز طبیعی آلمان را کنترل می کند، که کل نقطه قوت ناتو را زیر سوال می برد. ترامپ با اشاره به اینکه یک حرکت سوئیچ در مسکو برلین را در انجماد عمیق قرار می دهد، از آلمان خواست که به جای آن گاز طبیعی مایع آمریکا را خریداری کند.

ترامپ درست متوجه شد

بایدن، با فتیش برای لغو هر کاری که ترامپ انجام داد، آن مواضع را رد کرد. او خروج نیروهای ترامپ را لغو کرد، حتی اگر آلمان وزن خود را کنار نزند.

و حتی زمانی که بایدن پروژه‌های خط لوله و مشاغل خوب را در داخل کشت، تحریم‌ها را بر روی خط لوله نورد استریم لغو کرد و ظاهراً به عنوان هدیه‌ای برای آنگلا مرکل صدراعظم بازنشسته آلمان بود.

این یک معیار رهبری غیر جدی رئیس جمهور است که او اکنون تهدید می کند که در صورت حمله پوتین به اوکراین، همان تحریم ها را دوباره اعمال خواهد کرد. جانشین مرکل، اولاف شولز، در حالی که بایدن این تهدید را مطرح می کرد، آرام در کنار او نشست.

از آنجایی که هرگونه توقف گاز طبیعی روسیه تأثیر مخربی بر اروپا خواهد داشت، بایدن و تیمش طرحی پشتیبان طراحی کردند که نشان می‌دهد چگونه با عدم انسجام خود در زمینه انرژی، خود را به گوشه‌ای انداخته است.

کاخ سفید اکنون در حال شکست در سراسر جهان است تا وعده های گاز و نفت خام کافی از خاورمیانه، شمال آفریقا و آسیا را برای کمک به اروپا و به ویژه آلمان برای مقابله با اگر روسیه به هر دلیلی این خط لوله را در زمستان امسال تعطیل کند جمع آوری کند. ظاهراً تأمین‌کنندگان آمریکایی در فهرست او نیستند.

ژست ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه در یک کنفرانس مطبوعاتی مشترک.
ایالات متحده و متحدانش از خواسته های پوتین مبنی بر منع اوکراین و دیگر کشورهای شوروی سابق از عضویت در ناتو عقب نشینی کرده اند.
POOL / AFP از طریق Getty Images

نتیجه این است که در حالی که جهانی گرایان خود را فریب می دادند و تصور می کردند پیامی که پس از ترامپ ارسال می کردند این بود که آمریکا دوباره رهبری مهم ترین ائتلاف سیاسی و نظامی جهان را بر عهده دارد، فراموش کردند که ناتو بدون رهبری قدرتمند آمریکایی یک توهم است.

و بایدن با هیچ تعریفی قوی نیست و مطمئناً رهبر مورد نظر شما در رویارویی با پوتین نیست.

اهداف بی رحمانه پوتین

آلمان نوشته های روی دیوار را می بیند. دولت کاملا مغرور شده است و اجازه نمی دهد سایر کشورها تسلیحات دفاعی را از سراسر فضای هوایی خود به اوکراین ارسال کنند. آلمان برای مشارکت خود اعلام کرد که به اوکراینی ها ۵۰۰۰ کلاه ایمنی نظامی می دهد. کلاه کاسکت!

نیروهای مسلح اوکراین رزمایش فرماندهی و ستادی را آغاز کردند.
آلمان پیشنهاد داد ۵۰۰۰ کلاه ایمنی به اوکراین برای دفاع از خود در برابر تهاجم احتمالی روسیه ارائه کند که خشم را برانگیخت.
اخبار چشم پرس / شاتر استوک

به جرأت می توان گفت که پوتین با علامت دادن فضیلت منصرف نخواهد شد. او یک خودکامه بی رحم است که منتقدان داخلی را می کشد و نیروی نظامی را وسیله ای ساده برای رسیدن به یک هدف استراتژیک می داند.

این هدف، علاوه بر ماندن در قدرت، زمانی آشکار شد که او در سال ۲۰۰۵ گفت که فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی “بزرگترین فاجعه ژئوپلیتیک قرن بود.”

او زمان زیادی را از زمان کنار هم قرار دادن برخی از قطعات شوروی صرف کرده است و در عین حال به کنترل و نفوذ بر قطعات دیگر رضایت داده است. از این رو انشعاب گرجستان و الحاق کریمه به آن منتهی شد.

اعضای ارتش استونی در طول آموزش نظامی به همراه سربازان بریتانیایی.
آلمان به کشورهای دیگر اجازه ارسال تسلیحات دفاعی از سراسر فضای هوایی خود به اوکراین را رد کرده است.
گتی ایماژ

پس او اکنون در اوکراین چه می خواهد؟ اول و مهمتر از همه، او می خواهد ناتو را بیرون نگه دارد، اما فراتر از آن، آن چیزی است که او می تواند به قیمت مناسب در خون و گنج به دست آورد.

و اگر به یکباره آن را دریافت نکند، تا زمانی که متوقف شود، برای موارد بیشتر باز خواهد گشت. البته با فرض اینکه اتحادی وجود داشته باشد که بتواند و مایل به توقف او باشد.

صحبت Nutso Cuomeback

افسوس، او چند تا دارد. در واقع فقط یکی اندرو کومو فقط پشیمان است که در حال دست زدن به کمک گرفتار شده است.

اندرو کومو، فرماندار نیویورک پس از اعلام استعفای خود، با هلیکوپتر خود به آنجا می‌آید.
کومو اظهار داشت که او به دلیل گناه دست از کار کشیده نیست، اما این اتهامات باعث حواس پرتی از وظایف او شده است.
رویترز

فرماندار سابق آبرومند ادعا می‌کند که به دلیل محکوم نشدن به او “محقوق” شده است، که ارزش‌های اخلاقی زشت او را آشکار می‌کند.

او همچنین بالن‌های محاکمه‌ای را درباره بازگشت سیاسی به پرواز در می‌آورد، با افراد نزدیک به او – مکانی خطرناک – به خبرنگاران می‌گوید که می‌خواهد دادستان کل فعلی لتیتیا جیمز را در انتخابات مقدماتی دموکرات‌ها به چالش بکشد.

طبیعتاً، نقشه حمله او این است که جیمز یک هک سیاسی است، که به راحتی ۱۱ زن را که ادعاهای آزار و اذیت آنها تأیید شده است، کنار گذاشته است. همچنین یک مانع کوچک وجود دارد که کل ایالت و حزب دموکرات، از جمله رئیس جمهور بایدن، به کومو گفتند استعفا دهد زیرا کاری که او انجام داد اشتباه بود، حتی اگر جرم نباشد.

با این حال، او باید بدود. نیویورک به یک خنده خوب نیاز دارد.

تا زمانی که ایمن نباشد بازدید نمی‌کنید

خواننده مارا جاکوبوویتز را یکی دیگر از بازدیدکنندگان سابق شهر بشمارید. او می نویسد: «از آنجایی که من نمی توانم در نیویورک رای بدهم، در حالی که افراد غیرشهروندی اکنون واجد شرایط رای دادن در انتخابات محلی هستند، با کیف پولم رای خواهم داد. تا زمانی که شهر امن نباشد، بازدید نمی کنم. من برای شهردار جدید و کمیسر پلیس و بیشتر از همه برای بهترین های نیویورک دعا می کنم.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر