جیم واتسون شهردار اتاوا در جریان اعتراضات وضعیت فوق العاده اعلام کرد


شهردار اتاوا وضعیت اضطراری را برای رسیدگی به کامیون دارانی که به مقررات ملی کرونا معترض هستند – یک اشغال ۱۰ روزه که مرکز شهر پایتخت کانادا را تعطیل کرده است، اعلام کرده است.

به گزارش رویترز، شهردار جیم واتسون در بیانیه‌ای گفت: «(این) خطر و تهدید جدی برای ایمنی و امنیت ساکنان ناشی از تظاهرات‌های جاری را نشان می‌دهد و نیاز به حمایت سایر حوزه‌های قضایی و سطوح دولتی را برجسته می‌کند.

به اصطلاح “کاروان آزادی” به عنوان اعتراضی علیه الزامات واکسن برای کامیون داران فرامرزی آغاز شد، اما به تظاهرات گسترده ای علیه دولت کانادا به دلیل سایر مقررات ویروس کرونا تبدیل شد.

معترضان در مرکز شهر اتاوا در نزدیکی پارلمان هیل تجمع کرده‌اند و خواسته‌هایشان به پایان دادن به تمام وظایف ملی نخست‌وزیر جاستین ترودو افزایش یافته است.

واتسون در گفتگو با ایستگاه رادیویی کانادایی CFRA گفت که پایتخت “خارج از کنترل” است و رانندگان کامیون با “به صدا درآوردن بوق و آژیر” “بی احساس” رفتار می کنند. [setting off] آتش بازی و تبدیل آن به مهمانی.»

جیم واتسون، شهردار اتاوا برای رسیدگی به این وضعیت وضعیت اضطراری اعلام کرد "کاروان آزادی" اعتراضات
جیم واتسون، شهردار اتاوا برای رسیدگی به اعتراضات «کاروان آزادی» وضعیت اضطراری اعلام کرد.
گتی ایماژ

بی بی سی گزارش داد: واضح است که ما از تعداد ما بیشتر هستیم و در این نبرد شکست می خوریم.

سازمان دهندگان تظاهرات گفتند که از استفاده از بوق های خود در روز یکشنبه به مدت چهار ساعت “به عنوان نشانه حسن نیت” خودداری خواهند کرد.

واتسون جزئیات خاصی در مورد اقداماتی که ممکن است اعمال کند ارائه نکرد، اما پلیس گفت که اجرای آن را تشدید خواهد کرد، از جمله دستگیری احتمالی افرادی که به دنبال کمک به معترضان با آوردن موادی مانند سوخت، کاغذ توالت و غذا به آنها هستند.

در حالی که کامیون داران و حامیان آنها به اعتراض خود علیه قوانین واکسن کووید-19 در اتاوا ادامه می دهند، مردی بالای یک کمپینگ مقابل پارلمان هیل نشسته است.
در حالی که کامیون داران و حامیان آنها به اعتراض خود علیه قوانین واکسن کووید-۱۹ در اتاوا ادامه می دهند، مردی بالای یک کمپینگ مقابل پارلمان هیل نشسته است.
رویترز

پلیس همچنین برخی از معترضان را جابجا کرد و موانع جدیدی ایجاد کرد و گفت که آنها “در حال جمع آوری مدارک مالی، دیجیتالی، ثبت نام خودرو… و سایر شواهدی هستند که در تعقیب کیفری مورد استفاده قرار خواهند گرفت.”

معترضان که برخی از آنها پرچم های کنفدراسیون و نازی ها را به اهتزاز در می آوردند، گفتند که می خواهند دولت کانادا را منحل کنند. سازمان دهندگان کاروان گفتند تا زمانی که واکسن به پایان نرسد، آنجا را ترک نخواهند کرد.

مارکو مندیسینو، وزیر ایمنی عمومی کانادا گفت که دولت از این موضوع عقب نشینی نخواهد کرد.

کامیون داران در جریان اعتراض کامیون های کاروان آزادی در 5 فوریه 2022 در اتاوا، کانادا، کامیون های خود را در سرما سوخت می زنند.
کامیون داران در جریان اعتراض کامیون های کاروان آزادی در ۵ فوریه ۲۰۲۲ در اتاوا، کانادا، کامیون های خود را در سرما سوخت می زنند.
گتی ایماژ

او یکشنبه در تلویزیون سی‌بی‌سی گفت: «ما در انتخابات (۲۰۲۱) موضوع واکسن‌ها و واکسن‌ها را روی برگه‌های رأی گذاشتیم و به سادگی به قولی که با حمایت اکثریت قریب به اتفاق کانادایی‌ها داده‌ایم عمل می‌کنیم». به گزارش رویترز

پلیس گفت که محاصره تا حدی متکی به کمک های مالی هواداران در ایالات متحده است.

GoFundMe صفحه کمک مالی کاروان را حذف کرده است، و خشم برخی از قانونگذاران جمهوری خواه ایالات متحده را برانگیخته است که قول داده بودند این حرکت وب سایت را بررسی کنند.

مردم هاکی خیابانی را در یک خیابان بسته بازی می کنند، زیرا کامیون داران و حامیان به اعتراض به دستورات واکسن کووید-19 ادامه می دهند.
در حالی که کامیون داران و حامیان همچنان به اعتراض به دستورات واکسن COVID-19 ادامه می دهند، مردم هاکی خیابانی را در یک جاده بسته بازی می کنند.
رویترز

به گفته پلیس، چهار نفر به جرایم ناشی از نفرت متهم شده اند، که به طور مشترک با اف بی آی در حال بررسی تهدیدات علیه شخصیت های عمومی بودند.

بی بی سی گزارش داد که پلیس گفت که با بیش از ۶۰ تحقیق جنایی، از جمله برای “شیطنت، دزدی، جنایات نفرت انگیز و آسیب اموال” سروکار دارد.

ترودو که هفته گذشته پس از مثبت شدن آزمایش کووید-۱۹ در حال انزوا است، گفته است که کاروان نماینده یک “اقلیت کوچک حاشیه ای” است و دولت مرعوب نخواهد شد.

در حالی که اعتراضات علیه دستورات واکسن تا شب ادامه دارد، آتش بازی در آسمان به راه می افتد، ترافیک در خیابان متکالف انباشته می شود.
در حالی که اعتراضات علیه دستورات واکسن تا شب ادامه دارد، آتش بازی در آسمان به راه می افتد، ترافیک در خیابان متکالف انباشته می شود.
گتی ایماژ

به گزارش رویترز، حدود ۹۰ درصد از کامیون داران برون مرزی کانادا و نزدیک به ۷۹ درصد از جمعیت، دو دوز واکسن کووید-۱۹ دریافت کرده اند.

یک زن که ساعت ها رانندگی کرد تا به تظاهرات در اتاوا بپیوندد، گفت که این اقدام “در مورد آزادی ما” بود.

کیمبرلی بال به خبرگزاری فرانسه گفت: «چند نفری که دوستان ما می‌شناسیم، شغل خود را به دلیل این وظایف از دست دادند.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر