حجاب اجباری و اختراع حجاب اجباری محکوم به شکست است.


واکنش عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام به ویدئوهای اخیر منتشر شده توسط ارشاد گشت.

مجید انصاری در گفت و گو با خبرنگار جماران، اظهار داشت: این روزها موضوع حجاب یا بی حجابی به تیتر یک گروه از رسانه ها تبدیل شده و واکنش های متفاوتی را در فضای مجازی و تبلیغات نامطلوب بین المللی به دنبال داشته است. علیه کشور آغاز شد

وی افزود: فکر می کنم باید چند نکته را در این زمینه در نظر بگیریم. یکی لزوم توجه زنان مسلمان به حجاب به عنوان یک امر شرعی که موضوعی غیرقابل انکار است و شکی در آن نیست. زنان مسلمان از اصل حجاب پیروی می کنند. البته وقتی صحبت از حجاب می شود، کیفیت و نوع حجاب به اینجا مربوط نمی شود. بلکه شرع از حجاب با محدودیت هایی برای زن و مرد صحبت می کند. اما نوع حجاب در کشورهای مختلف اسلامی بر اساس فرهنگ و سلیقه همیشه متفاوت است. در کشور ما حجاب متنوع است و در نقاط مختلف کشور ظاهر حجاب زنان با یکدیگر متفاوت است.

وی گفت: نکته اصلی نحوه برخورد با پدیده حجاب در ایران است، آیا این معاملات با زنان ایرانی به نام گشت ارشاد قانونی است؟ مهمتر از آن، آیا موثر است؟ اینها مسائلی است که باید مورد توجه قرار گیرد.

انصاری تصریح کرد: به نظر من روش کنونی مبارزه با بی حجابی و بدحجابی، گرفتن و بعضا انتشار فیلم های آن در فضای مجازی، ربطی به آموزه های دینی و احکام شرعی به ویژه احکام مرتبط ندارد. خیر و شر را جایز نمی داند. این روش ها جز ایجاد تنفر از دین و انقلاب و اصل حجاب اثر دیگری ندارد و باید از بین برود.