حدود ۶۰۰۰۰ کشاورز در صندوق بیمه کشاورزی ثبت نام کرده اند و ۷۰۰۰ نفر نیز متقاضی دریافت وام هستند.


در حال حاضر ۶۰ هزار کشاورز در استان گیلان در صندوق بیمه کشاورزی ثبت نام کرده اند و کشاورزان تا ۱۰ تیرماه فرصت دارند در صندوق بیمه کشاورزی ثبت نام کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیرمیرزا، مدیرکل مدیریت بحران استانداری گیلان دیرمیرزا با حضور در لنگرود در جمع خبرنگاران در خصوص کم آبی و بحران کم آبی مزارع بیان کرد: میزان آب پشت سد سفیدرود در سال جاری. . ۳۰ درصد کمتر از سال گذشته به دلیل بارندگی کم.

امیر مرادی با اشاره به اینکه مجوزهای مدیریت آب کشاورزی را به دلیل عدم وجود آب در پشت سفیدرود در نظر گرفته ایم، خاطرنشان کرد: این مصوبات نیاز به ابلاغ و اجرایی دارد و بررسی های لازم برای اطمینان از اجرای صحیح مجوزها انجام می شود. .

وی افزود: ۱۷ اردوی جهادی راه اندازی شده در استان به ریاست استاندار در شهرستان ها تاکنون عملکرد خوبی داشته است.

مرادی با اشاره به ۱۰۰۰ کیلومتر لایروبی گفت: این پایگاه جهادی تاکنون هزار کیلومتر لایروبی، بیش از ۶۰۰ حلقه چاه در استان تعمیر و بیش از ۱۰۰۰ ایستگاه پمپاژ راه اندازی کرده است. آب محلی و جهاد کشاورزی استان.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری گیلان در خصوص اعتبارات مورد نیاز برای نقاط ضعف گفت: سال گذشته بالغ بر ۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار ارائه کردیم.

وی گفت که دولت تصمیم گرفته است به این کشاورزانی که به دلیل خشکسالی قادر به بازپرداخت وام های خود نیستند کمک کند.

مرادی ادامه داد: در گیلان بیش از ۷ هزار کشاورز درخواست وام داده اند، ۷۴ میلیارد ریال جذب شده، دولت قول بازپرداخت خود را داده که ۵۰ میلیارد آن در اختیار بانک ها است و از استانداران تقاضای تسهیلات داریم. برای کشاورزان

مدیرکل مدیریت بحران گیلان با بیان اینکه تسهیلات کمتری به بانک های رفاه و تجارت برای کمک به کشاورزان داده شده است، اضافه کرد: وام ۲۰ میلیون تومانی با کارمزد ۴ درصد است.

مرادی افزود: طی سال‌هایی که از تأسیس صندوق بیمه کشاورزی برای جبران خسارت وارده به کشاورز می‌گذرد، توانسته‌ایم خسارت ۶۵ میلیارد دلاری گیلان را از محل صندوق بیمه کشاورزی در سال گذشته جبران کنیم. که در سال های گذشته بی سابقه بود».

وی در پایان گفت: در حال حاضر ۶۰ هزار کشاورز در استان گیلان در صندوق بیمه کشاورزی ثبت نام کرده اند و کشاورزان تا ۱۰ تیرماه فرصت دارند در صندوق بیمه کشاورزی ثبت نام کنند.

اشتراک گذاری