حلوای صیبری خوشمزه و روستایی گیلانی


حلوای سیابری در واقع یک شیرینی سنتی گیلانی است که بسیار متفاوت و خوشمزه است. این حلوا به صورت لایه لایه خمیری و تالش تهیه می شود، این حلوای خوشمزه را برای سوغاتی یا عزیزانی که آمده اند تهیه می کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا به نقل از مجله دلتا، حلوا سیابری یکی از ارقام حلوای استان گیلان است. قدمت این حلوا به ۵۰۰ سال قبل می رسد و مردم گیلانی در روزهای خاص این حلوا را تهیه می کنند.

حلوای سیابری در واقع یک شیرینی سنتی گیلانی است که بسیار متفاوت و خوشمزه است. این حلوا به صورت لایه لایه خمیری و تالش تهیه می شود، این حلوای خوشمزه را برای سوغاتی یا عزیزانی که آمده اند تهیه می کنند. اما این حلوا در منطقه شاندرمن و ماسال نیز تهیه می شود، تهیه این حلوا کمی زمان می برد اما نتیجه آن بسیار خوب و خوش طعم است.

مواد لازم برای تهیه حلوا سیابری

آرد برنج ۱ و ۱/۴ پیمانه
یک فنجان شکر
۱/۲ فنجان آب
جوهر لیمو یا آب لیموی تازه ۱/۴ قاشق چایخوری
کره ذوب شده ۴ قاشق غذاخوری
یک فنجان گردو
یک قاشق غذاخوری زیره
زنجبیل ۱/۲ قاشق چایخوری
در صورت تمایل ۱/۲ قاشق چایخوری هل و دارچین

طرز تهیه حلوا سیابری

گام اول

ابتدا آرد برنج را در تابه ای الک کرده و ۱۰ دقیقه تفت دهید تا بوی خامی آرد از بین برود اما رنگ آن تغییر نکند. تایمر را در دسترس داشته باشید و خمیر را روی شعله کم سرخ کنید. سپس از روی حرارت بردارید و در ظرفی بریزید.

مرحله دوم

برای تهیه شربت، آب و شکر را در قابلمه ای با هم مخلوط کرده و روی حرارت ملایم قرار دهید. همانطور که دانه های شکر حل می شوند، آب لیمو یا جوهر لیمو را اضافه کنید و با استفاده از یک برس تمیز، آب لیمو را به طور مداوم در اطراف کاسه بمالید تا شکر نسوزد. کف را از شربت خارج کرده، بعد از ۱۵ دقیقه با قاشق کمی از شربت را بردارید و صبر کنید تا خنک شود.

طبقه سوم

سپس کره را حرارت دهید تا ذوب شود، سپس کره را به تدریج به کره اضافه کنید. حالا کره، شربت و پودر برنج سرخ شده را در قابلمه بریزید، هر سه باید در یک دمای یعنی داغ باشند. حالا آرد را داخل کاسه بریزید و کره و شربت را کم کم اضافه کنید تا خمیر یکدست شود. سپس خمیر را پس از خوب ورز دادن ورز دهید تا خمیر نرم و یکدست شود.

مرحله چهارم

بعد گردوهای خرد شده را در ظرفی بریزید و زیره، زنجبیل، هل، دارچین و کمی آرد را به دست اضافه کنید و آرد را روی سطح کار بپاشید. روی هر چانه کمی آرد بریزید و خمیر را با وردنه به شکل مربع باز کنید. سپس مقداری گردو، زنجبیل، هل و دارچین را به خمیر اضافه کنید و خمیر را ابتدا از دو طرف و سپس از بالا و پایین مانند مستطیل تا کنید. تمام خمیر را به این ترتیب آماده و تزئین کنید. برای تهیه دسرهای ساده، شونیس خرما را با سه ماده درست کنید.

نکات مهم در تهیه حلوا سیابری

مهمترین ماده این حلوا گرمای شربت و کره و آرد است. اگر تند نیستید، بهتر است ابتدا خمیر را با ورز دادن همه مواد آماده نکنید و هر زمان که شربت، آرد یا کره سرد به نظر می رسد، آن را روی حرارت کمی قرار دهید.

می توانید به جای شربت از عسل رقیق شده در آب نیز استفاده کنید.

مواد میانی خوشمزه و قابل تعویض هستند.

با مقادیر بالا ۸ عدد حلوا سیابری بدست می آید.

به اشتراک بگذارید