حکم ساکانی برای فرماندار برکنار شده گلش


طی حکمی از سوی علیرضا ساکانی، سید مناف هاشمی به عنوان رئیس هیئت مدیره شرکت بهره برداری مترو تهران منصوب شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، علیرضا ساکانی شهردار تهران در حکمی مناف هاشمی را به عنوان رئیس هیئت مدیره شرکت بهره برداری مترو تهران منصوب کرد.

چند روز بعد این حکم مورد توجه افکار عمومی و رسانه ها قرار گرفت و جنجالی و عجیب تلقی شد. کنار هم قرار گرفتن این قضاوت با سیل اخیر در کشور آن را معنادار می کند.

مناف هاشمی در دولت حسن روحانی استاندار گلستان بود اما در اوایل سال ۱۳۹۷ در پی وقوع سیل هولناک در استان گلستان توسط اسحاق جهانگیری معاون اول حسن روحانی برکنار شد. دلیل برکناری وی غیبت وی در اوج بحران سیل بوده است. هاشمی در آن زمان در یک سفر خارجی بود که واکنش ها و انتقادات گسترده ای را در پی داشت.

پس از آن پیروز حناچی مناف هاشمی را به سمت مشاور شهردار تهران در توسعه منابع مالی پایدار منصوب می کند. این قضاوت حناچی نیز موجب اظهارنظرها و انتقادات بسیاری شد.

حالا علیرضا زاکانی علیرغم تغییرات گسترده در سیستم مدیریتی کشور و به ویژه شهردار تهران، این بار مناف هاشمی از اصولگرایان تهران را با این پیشینه منصوب کرده است.

یکی از کاربران در توییتر در این باره نوشت: «مورد عجیب سید مناف هاشمی؛ معاون قالی باف و املاک نجومی بود. در زمان روحانی و رحمانی فضیلی استاندار گلستان شد. در زمان سیل گلستان. ، کانادا بود، جهانگیری برکنار شد، بعد معاون حناچی شد، ونا ساکانی مشاور او شد. حالا ساکانی او را به ریاست شرکت مترو منصوب کرد! مرد چهار فصل.”

کاربر دیگری نوشت: قانون بقای مسئولان، معاون برنامه ریزی خلیباف، معاونت توسعه وزارت ورزش، روحانی استاندار گلستان که در سیل رفت، جهانگیری برکنار شد و اکنون ساکانی به عنوان رئیس هیئت مدیره منصوب شد. از مدیران شرکت بهره برداری مترو ساعد می خواهیم روند قبلی ادامه پیدا نکند.

به اشتراک بگذارید