حیدری: نمی دانی چطور حرف نزنی چون عده ای با مواضع افراطی به تداوم قیام کمک می کنند.


عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی شورای اسلامی گفت: عده ای بدون درک درست از شرایط حاکم، خواسته یا ناخواسته به فتنه گران کمک کردند و به جای فراخوان، موضعی تند و بی اساس گرفتند. برای آرام کردن مردم به آشوبگران کمک می کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، شهریار حدری در گفت وگو با ایسنا، در پاسخ به برخی مواضع در شرایط کنونی، اظهار کرد: در شرایطی که وضعیت کشور به سمت ناامنی پیش می رود، هر حرفی به امنیت یا بی ثباتی کشور کمک می کند. کشور. کشور؛ اینها موضوعاتی تحت عنوان “زبان پس از تحصیلات تکمیلی” هستند.

وی ادامه داد: برخی اظهارات آنها غیرکارشناسی و متناسب با شرایط کشور است. آنها با کلمات خود به ادامه داستان کمک می کنند. برخی از آنها منافع شخصی خود را بر منافع نظام، کشور، انقلاب و ملت ترجیح می دهند و حرف هایی می زنند که به دردشان می خورد و حرف هایشان احساسات مردم را تحریک می کند و مردم را تهدید می کند.

اعتصاب کنندگان مخالف نظام و رهبری نیستند

عضو شورای اسلامی شهر با بیان اینکه این اعتراضات پیامی برای مسئولان دارد، گفت: من به عنوان یک کارشناس مسائل امنیتی معتقدم اعتراض بسیاری از مردم به وضعیت فعلی از نظر بیکاری، تورم، اشتغال و رفتار است. مدیران آنها مخالف اصل نظام نیستند، اما عملکرد ضعیف دولت های مختلف در گذشته آنها را به اعتراض واداشت.

وی تصریح کرد: مردم زمانی در خیابان ها اعتراض می کنند که به وضعیت مردم، معیشت، اشتغال، گرانی و به ویژه وضعیت جوانان توجهی نشود.

حیدری همچنین با بیان اینکه باید اعتراضات را با دقت ارزیابی کرد، گفت: گروهی از جنبش ها در قالب اغتشاش فتنه را دنبال می کنند، بنابراین مردم و معترضان باید از آنها جدا شوند، زیرا فتنه گران به زیرساخت ها و امنیت مردم آسیب می رسانند. به نفع مردم، نظام و کشور نیست».

اگر معترضان بلد نیستند با آنها صحبت کنند چیزی نگویید، آیا مجبور هستید صحبت کنید؟

نماینده مردم کسار شیرین و سرپل سحاب در مجلس افزود: از سوی دیگر برخی از مواضع کارشناسی اصلاً چنین نیست. این نگرش ها نه تنها به وضعیت موجود کمک می کند، بلکه به وضعیت موجود نیز دامن می زند. چنین افرادی یا بلد نیستند با معترضان صحبت کنند یا نمی دانند. چیزی برای گفتن داری؟ یا فکر می کنند با تحریک احساسات مردم به امنیت کشور کمک می کند که اینطور نیست. وضعیت دیگر این است که عمداً مردم را به کمک به وضعیت موجود تحت عنوان دفاع از نظام و انقلاب تحریک کردند.

حیدری با یادآوری گفت و گوی تلویزیونی یکی از اعضای شورای اسلامی ایران ادامه داد: در این گفت وگوی تلویزیونی درباره لزوم رسیدگی به مردم و حفظ امنیت صحبت کردم. این گونه سخنان دلسوز نظام و انقلاب و کشور نیست، به نفع دشمن بیان می شود.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی شورای اسلامی، بار دیگر با تاکید بر اینکه “باید صف معترضان را از فتنه گران جدا کرد” گفت: بسیاری از افسران و مسئولان در شرایط کنونی به مردم هشدار و نصیحت کرده اند. جدا از دشمنانی که باید خطوط مهارت و شفقت را بشنوند. اسرائیل، آمریکا و جنبش های اپوزیسیون دست نخورده ننشسته اند و به دنبال استفاده از این وضعیت هستند. طبیعتاً نیروهای امنیتی نیز باید امنیت را حفظ کنند، زیرا در هر کشوری اگر امنیت به خطر بیفتد، تمام تلاش برای حفظ آن است.

وی ادامه داد: در این صورت عده ای بدون درک درست از شرایط موجود، خواسته یا ناخواسته به تداوم اغتشاشات کمک می کنند. به جای اینکه مردم را آرام کند و صف معترضان را از مخالفان نظام جدا کند، با موضع گیری های تندرو بی اساس به کمک اشرار می پردازد. وقتی مردم را تهدید می کنید، آنها از ترس آسیب دیدن خودشان می خواهند وضعیت را ادامه دهند تا آسیب نبینند.

وضعیت فعلی باید برای مسئولان تکان دهنده باشد

این عضو شورای اسلامی در پایان گفت: در شرایط کنونی چه شهید و چه کشته، همه فرزندان این خاک هستند فارغ از اینکه آسیب از کدام طرف باشد جای نگرانی دارد. باز هم می گویم اسرائیل جریانی را بسیج کرده تا به ملت آسیب برساند. طبیعتا حق حاکمیت با عوامل اسرائیل و آمریکا که به وضوح اصل نظام را هدف قرار می دهند در تضاد است، اما وضعیت معترضان متفاوت است و باید اعتراضات آنها را شنید و از هم جدا کرد.

به اشتراک بگذارید