دادستان بارسلونا خواستار محکومیت شکیرا به ۸ سال زندان شد


دادستان بارسلونا خواستار محکومیت شکیرا به اتهام کلاهبرداری مالیاتی به ۸ سال زندان شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا به نقل از یورونیوز، دادستانی اسپانیا روز جمعه از دادگاه این کشور خواست تا شکیرا، ستاره پاپ کلمبیایی را در صورت محکومیت به تقلب مالیاتی به هشت سال و دو ماه زندان محکوم کند.

شکیرا خواننده ۴۵ ساله و برنده ۳ جایزه گرمی (با نام کامل شکیرا ایزابل مبارک ریپول) متهم به عدم پرداخت ۱۴.۵ میلیون یورو مالیات به دولت اسپانیا از سال ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۴ است.

کیفرخواست شکیرا شامل شش اتهام علیه او است و دادستان روز جمعه اعلام کرد که قصد دارد علاوه بر مجازات زندان، ۲۴ میلیون یورو جریمه نیز اعمال کند.

شکیرا که بیش از ۶۰ میلیون آلبوم در کارنامه کاری خود فروخته است، روز چهارشنبه درخواست دادستان را رد کرد و در بیانیه ای از طریق وکلایش گفت که “کاملاً بی گناه خود را حفظ می کند.”

به گفته دادستان ها، از آنجایی که شکیرا بین سال های ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۴ بیش از نیمی از هر سال را در اسپانیا سپری می کرد، باید در آن کشور مالیات پرداخته باشد.

اما تیم روابط عمومی خواننده مشهور آمریکای لاتین می گوید که او همیشه به تعهدات مالیاتی خود عمل کرده است. از جمله مبلغی که دادستان ها می گویند او بدهکار است.

برخلاف ادعای دادستان، شکیرا می‌گوید ۱۷.۲ میلیون یورو به مقامات مالیاتی اسپانیا پرداخت کرده است و «سال‌هاست که به خزانه‌داری این کشور بدهی نداشته است».

ماجرای دادگاه زمانی جنجالی شد که شکیرا به رابطه ۱۱ ساله خود با جرارد پیکه ستاره فوتبال بارسلونا پایان داد. این زوج که قبلاً در بارسلونا زندگی می کردند، دو فرزند دارند.

به اشتراک بگذارید