دبیرستان فوراف رشت یک هنرستان و موزه هنرهای زیبا خواهد بود


ولی جهانی مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان گیلان گفت: دبیرستان فورف رشت به هنرستان و موزه هنرهای زیبا تبدیل می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، ولی جهانی مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان گیلان گفت: دبیرستان فورف رشت به هنرستان و موزه هنرهای زیبا تبدیل می شود.

مدیرکل اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان گیلان گفت: بر اساس تفاهم نامه ای که با اداره کل آموزش و پرورش و اداره کل ارشاد استان گیلان منعقد شد، مقرر شد مدرسه فارو به هنرهای زیبا تبدیل شود. . در فاز اول آکادمی مرمت و مرمت آن با نظارت کارشناسان اداره کل میراث فرهنگی انجام می شود. گیلان گفت: اداره کل ارشاد اسلامی باید طرح مقاوم سازی ساختمان را تهیه و ارسال کند. اداره کل میراث فرهنگی برای بررسی.

وی افزود: در خصوص روند و مرمت این بنای ارزشمند تاریخی با مدیرکل ارشاد اسلامی گیلان بحث و تبادل نظر شد و اداره کل ارشاد اسلامی در نظر دارد ظرف شش ماه آن را اجرایی کند. بازسازی این مدرسه زیر نظر این اداره کل.

جهانی یادآور شد: این بنای تاریخی در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسیده و در سال های گذشته اداره کل میراث فرهنگی گیلان بیش از یک میلیارد تومان برای مرمت فوری آن هزینه کرده است.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گیلان با اشاره به ماده ۹۸ برنامه دولت ششم توسعه گفت: همه دستگاه های دولتی موظفند بناهای تاریخی خود را تغییر کاربری دهند یا به بخش خصوصی واگذار کنند.

به اشتراک بگذارید