درمان آکنه ممکن است پس از مطالعه پیشرفت در افق باشدنوجوانان ممکن است به زودی یک چیز کمتر برای عصبانیت داشته باشند.

یک مطالعه جدید موفقیت آمیز این امید را به وجود می آورد که به زودی درمانی برای آکنه در راه است.

این مطالعه که روز دوشنبه در ژورنال Nature Communications منتشر شد، مکانیسم‌های ژنتیکی را که باعث ایجاد لکه‌های ناخوشایند می‌شود، توضیح می‌دهد – که می‌تواند کد درمان‌های جدید را نگه دارد.

کاترین اسمیت یکی از نویسندگان این مطالعه در بیانیه ای که توسط HealthDay گزارش شده است، گفت: این یافته ها می تواند کیفیت زندگی افرادی که آکنه در همه جا از آن رنج می برند را بهبود بخشد.

اسمیت، استاد پوست در Guy’s and St. اعتماد بنیاد NHS توماس در بریتانیا.

او افزود: «این هیجان انگیز است که این کار راه های بالقوه ای را برای یافتن درمان برای آنها باز می کند.

تیم اسمیت داده های ژنومی بیش از ۲۰۰۰۰ فرد مبتلا به آکنه را در سراسر جهان تجزیه و تحلیل کرد و آن را با ۵۹۵۰۰۰ فرد دیگر بدون آکنه مقایسه کرد. محققان از طریق کار خود ۲۹ نوع ژنتیکی جدید را شناسایی کردند که بیشتر در افراد مبتلا به آکنه دیده می شود. در مجموع ۴۶ نوع شناخته شده به طور کلی با آکنه مرتبط است.

این مطالعه همچنین نشان داد که افرادی که بیشتر از انواع ژنتیکی مرتبط با آکنه دارند، تمایل به جوش‌های بدتری دارند.

دانستن نشانگرهای آکنه در DNA می تواند به دانشمندان در ایجاد درمان های هدفمندتر کمک کند.

به علاوه، برخی از انواع تازه کشف شده قبلاً با سایر بیماری‌های مو، پوست و ناخن مرتبط بوده‌اند، نویسندگان خاطرنشان کردند که درمان‌های نوظهور آکنه می‌توانند از درمان‌های موفق ایجاد شده با سایر مشکلات پوستی شناخته شده وام بگیرند.

مایکل سیمپسون، رئیس گروه پزشکی ژنومیک در کینگز کالج لندن، خاطرنشان کرد: ما می دانیم که علل آکنه با ترکیبی از عوامل بیولوژیکی مانند ژنتیک و هورمون ها و عوامل محیطی پیچیده است.

سیمپسون افزود: “درک ژنتیک این بیماری به ما کمک می کند تا برخی از این علل را از هم جدا کنیم و بهترین راه را برای درمان این بیماری پیدا کنیم.” “این یک منطقه واقعا امیدوار کننده برای مطالعه بیشتر است و راه های زیادی را برای تحقیق باز می کند.”

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر