در آخر هفته ویرانگر ویتنی هیوستون


دو روز قبل از مرگ او در فوریه در ۱۱، ۲۰۱۲، ویتنی هیوستون به تمرینات گالا سالانه مربی کلایو دیویس قبل از گرمی، یک شب درخشان از موسیقی و اختلاط که او قصد داشت در آن شرکت کند، حاضر شد. جشن پر ستاره – که شب قبل از جوایز برگزار شد، همیشه یکی از داغ ترین بلیط های آخر هفته گرمی است – در هتل بورلی هیلتون لس آنجلس، جایی که خواننده نیز در آنجا اقامت داشت، برگزار می شد.

ریکی مینور، کارگردان قدیمی موسیقی هیوستون، گروه را برای برگزاری مراسم آماده می کرد و بلافاصله متوجه شد که چیزی در مورد زنی که شبیه “خواهر کوچکش” بود، متفاوت است.

مینور به The Post گفت: “او وارد تمرین می شود و ما هنوز شروع نکرده بودیم و ساعت ۱۰:۳۰ صبح است.” “مثلاً، او تا ۳ سالگی بلند نمی شود، می دانید؟ اون آدم صبح نیست او عاشق خوابش است و یک جغد شب است، بنابراین من هرگز نمی توانم او را در ساعت ۱۰:۳۰ ببینم. و یه جورایی خیس بود مثل چکه کردن. و من گفتم: “از کجا می آیی؟” او می گوید: “من شنا کرده ام. دارم ریه هایم را پس می گیرم. من دارم به فرم باز می گردم.’ ”

ویتنی هیوستون و کلایو دیویس
هیوستون با تهیه کننده کلایو دیویس در مراسم جشن پیش از گرمی خود در سال ۲۰۱۱.
لس آنجلس تایمز از طریق گتی ایماژ
هتل بورلی هیلتون
هیوستون در فوریه درگذشت. ۱۱، ۲۰۱۲ در هتل بورلی هیلتون.
گتی ایماژ

هیوستون پس از سال‌ها سوءمصرف مواد مخدر و استعمال دخانیات در پیپ‌های او که زمانی دست نخورده بود، مدعی شد که در حال پاکسازی عمل خود است. اما او به وضوح به مینور – و شاید به خودش – دروغ می گفت.

در واقع، بازگشتی که هیوستون امیدوار بود پس از پایان دادن به فیلم آینده‌اش «Sparkle» – بازسازی درام موزیکال ۱۹۷۶ – داشته باشد، اتفاق نیفتاد. او چند ساعت قبل از شروع جشن دیویس در حمام پر از مواد مخدر اتاق هتلش در ۴۸ سالگی درگذشت. علت مرگ غرق شدن تصادفی در وان حمام بود، اما مصرف طولانی مدت کوکائین و بیماری قلبی از عوامل موثر بودند.

مرگ تکان دهنده دیوای پاپ که زمانی بهترین صدا را داشت، آن آخر هفته گرمی را تکان داد و آن را به عزاداری دسته جمعی دنیای موسیقی تبدیل کرد که برای جشن گرفتن بزرگترین شب سال خود گرد هم آمده بودند. با این حال، در میان غم و اندوه سورئال، مراسم گرمی در روز پس از مرگ هیوستون برگزار شد.

“غریزه تقریباً طبیعی شما در ابتدا این بود که آن را پرتاب کنید [originally planned] کن ارلیچ، تهیه کننده قدیمی گرمی، به The Post گفت. اما این کار درستی نبود. بنابراین سعی شد ترکیبی بین گرامیداشت یاد او و سپس اجرای درست یک نمایش گرمی پیدا کند.

جریک کندی، نویسنده کتاب جدید «آیا ما تقریباً همه چیز را نداشتیم: در دفاع از ویتنی هیوستون»، موافق است که «هیچ چیز شرایط را کمتر وحشتناک نمی کرد. هیچ چیز باعث نمی شد این لحظه کمتر احساس وحشتناکی داشته باشد. “پس یه جورایی مثل این بود که چیکار میکنی؟”

واضح است که هنوز استفاده می کند

کندی به یاد می آورد که دو روز قبل از مرگ هیوستون را در بورلی هیلتون دیده بود. این ستاره زمانی که با یک E سقوط کرد روحیه پر جنب و جوشی داشت! مصاحبه خبری که برندی و مونیکا در تمرینات مهمانی دیویس انجام می دادند. او گفت: “در حال حاضر، درست مثل این بود که می دانید، او اوقات خوبی را سپری می کند.” او آنجا بود تا بچه های کوچکش را ببیند. اما بدیهی است که ما اکنون می دانیم که او به وضوح نبود [sober].”

بعداً همان شب، هیوستون اجرای بداهه «عیسی مرا دوست دارد» را در رویداد کلی پرایس For the Love of R&B قبل از گرمی که در کلوپ شبانه Tru Hollywood برگزار شد، اجرا کرد. معلوم شد این آخرین باری است که او در جمع خوانده است.

ویتنی هیوستون باشگاه Tru در هالیوود را ترک می کند.
ویتنی هیوستون باشگاه Tru در هالیوود را در فوریه ترک می کند. ۹.
پس زمینه

روز بعد، عکس هایی با هیوستون ظاهر شد که در حین ترک ترو ژولیده به نظر می رسید. مینور آن روز از هیوستون تماس گرفت، اما او پیامی نگذاشت و وقتی او با او تماس گرفت، پاسخی نداد. مینور که از اولین همکاری با او در سال ۱۹۸۲ با او ارتباط نزدیکی برقرار کرده بود، گفت: “من دیگر هرگز با او صحبت نکردم.”

مینور خبر مرگ هیوستون را از رئیس امنیت بورلی هیلتون دریافت کرد. گفت: با من بیا. و به سمت سرویس آسانسور رفتیم و تا طبقه بالا رفتیم. و او گفت: “می‌دانی، او بیهوش است. او پاسخگو نیست. و سپس آنها زمین را تمیز کردند و من تنها اجازه حضور در زمین را داشتم. سرم داشت می چرخید. البته نتونستم به کسی بگم این یک تجربه خارج از بدن برای من بود… مثل یک خواب عجیب و غریب.»

آ گرمی بدون ویتنی

ارلیش در تمرینات گرمی مشغول بود که خبر مرگ هیوستون در مرکز استیپلز پخش شد. او می‌گوید: «دو سه نفر با چهره‌های دراز به سراغم آمدند. و اولین واکنش من این بود که شوخی می کنی. زیرا اینها چیزهایی هستند که وقتی غیرقابل تصور اتفاق می افتد فکر می کنید. و من از واکنش آنها متوجه شدم که آنها شوخی نمی کنند.

در آن لحظه، ارلیش – مانند بسیاری از کسانی که هیوستون را در صنعت موسیقی می شناختند و از آن الهام گرفته بودند – یک فقدان بسیار شخصی احساس کرد. تهیه کننده ای که برای اولین بار در سال ۱۹۸۶ در مراسم گرمی، هیوستون را با آهنگ “Saving All My Love for You” به نمایش گذاشته بود، گفت: “این خیلی به من صدمه زد.” من احساس می کردم که ما برای مدت طولانی آنجا بودیم. و صادقانه، کاهش مداوم را تماشا کرده بودم.»

ویتنی هیوستون
پرتره ای از این خواننده در اوایل کارش.
گتی ایماژ

اما ارلیچ و دیگران در مرکز استیپلز آرامش را در LL Cool J که برای اولین بار میزبان مراسم گرمی بود، یافتند. ناگهان، اینجا او وارد نمایشی می‌شود که واقعاً مشتاق بود بخشی از آن باشد و با چیزی که ممکن است آخرین چیزی باشد که می‌خواهید در زمان شروع یک نمایش جدید بشنوید ضربه بخورد. ریسک. اما او قابل توجه بود… او فضایی را که در پشت صحنه و دوربین لازم بود هدایت کرد.»

جلد کتاب جدیدی به نام «آیا ما تقریباً همه چیز را نداشتیم: در دفاع از ویتنی هیوستون» نوشته جریک کندی.
جلد کتاب جدید «آیا ما تقریباً همه چیز را نداشتیم: در دفاع از ویتنی هیوستون» نوشته جریک کندی.
با حسن نیت از انتشارات آبرامز

در واقع، این ایده LL بود که به جای مونولوگی که برنامه ریزی کرده بود، یاد و خاطره هیوستون را با دعای تکان دهنده برای بازکردن مراسم گرمی گرامی بدارد. ارلیش گفت: «برای اینکه با شما صادق باشم، مطمئن نبودم که این کار درستی است. اما اساساً آنها حرف های او بودند.»

در همین حال، ارلیش بلافاصله به جنیفر هادسون فکر کرد تا یک ادای احترام به هیوستون اجرا کند و به سراغ او رفت. او در راه رفتن به مهمانی کلایو در حال لباس پوشیدن بود که بالاخره به او رسیدیم. و او با اکراه پذیرفت که این کار را انجام دهد. اما بدیهی است، [Houston’s death] تأثیر عمیقی روی او گذاشت.»

هادسون قبل از مهمانی دیویس، اجرای برهنه کلاسیک هیوستون “من همیشه تو را دوست خواهم داشت” را با مینور در اتاقی دیگر اجرا کرد. در همین حال، هنرمندان دیگری که قرار بود در سالن رقص بورلی هیلتون اجرا کنند – از جمله آلیشیا کیز و افتخار ویژه دایانا راس – به این فکر می کردند که آیا هنوز باید این کار را انجام دهند تا زمانی که جسد هیوستون هنوز در طبقه بالا است.

مینور گفت: «درگیر این بودم که چه کار کنم. نظر من این بود که همه عزادار و عزادار خواهند بود. بنابراین ما زندگی او را جداگانه یا با هم جشن می گیریم – و ما اینجا هستیم. و اگر هنرمندان مایل به انجام آن باشند، منظورم این است که این یک چیز شفابخش است.

اما کندی فکر نمی کند که مهمانی دیویس باید طبق برنامه پیش می رفت. او گفت: «به نظرم کاملاً منزجر کننده بود. “من هرگز از این واقعیت عبور نکردم که این مهمانی اتفاق افتاد. او در طبقه بالا است و پزشکی قانونی منتظر است تا به آنجا برود و او را بیاورد. برای من وحشتناک است. احساس می‌کردم که این تراژدی عجیب شکسپیر در جایی اتفاق می‌افتد که انگار این زنی که در طول زندگی‌اش به آن کرامت کمی اعطا شده بود، حتی نمی‌تواند با وقار بمیرد.»

ادای احترام

کندی در مهمانی دیویس و سایر رویدادهای قبل از گرمی در اطراف لس آنجلس در آن شنبه شب، این حال و هوا را “مانند آخرالزمان” توصیف می کند.

سپس در صبح روز گرمی – در حالی که ستارگانی مانند بروس اسپرینگستین، ادل، تیلور سوئیفت و پل مک کارتنی قرار است بعداً در روز اجرا کنند – هادسون قبل از دیگران برای تمرین خصوصی وارد شد. ارلیش می گوید: «قبل از اینکه کسی وارد شود، فشار کمی روی جنیفر کمتر می شود. و این احتمالاً چیز خوبی است که من این کار را به این طریق انجام دادم، زیرا او نتوانست از آن عبور کند. او حداقل دو بار در حالی که ما در حال تمرین بودیم از کار افتاد.

جنیفر هادسون در 11 اکتبر 2012 در لس آنجلس در نوار موسیقی We Will Always Love You: A Grammy Salute To Whitney Houston اجرا می کند.
جنیفر هادسون در ۱۱ اکتبر ۲۰۱۲ در لس آنجلس در نوار موسیقی We Will Always Love You: A Grammy Salute To Whitney Houston اجرا می کند.
گتی ایماژ

با این حال، در نهایت، هادسون – تنها با پشتیبانی یک پیانو – اجرای تکان دهنده ای از “I Will Always You Love You” را ارائه داد. اما چشم خشکی در خانه در مرکز استیپلز وجود نداشت. ارلیش گفت: “او از آن عبور کرد، اما همه ما گریه می کردیم.”

اگرچه ادل با شش جایزه گرمی در آن شب برنده بزرگ بود، اما بزرگترین شب موسیقی متعلق به هیوستون بود. کندی گفت: «این اتاق پر از مردم است که بسیاری از آنها از درهایی که او باز کرده عبور کرده اند.

و پس از مرگ هوستون، جشن‌های بعد از جشن گرمی به‌طور قطعی اتفاقات تلخی بود. ارلیش گفت: «این زمانی بود که واقعاً شروع شد، و واقعاً به ما ضربه زد که او چقدر تأثیرگذار بود – و چقدر سخت بود».

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر