در این تابستان از ریه های خود در برابر دود و گرد و غبار صحرا محافظت کنید


مقاومت در برابر آب و هوا آخرین چالش زیست محیطی است که این روزها باید با آن روبرو شویم. آتش سوزی جنگل. گرد و غبار صحرای بزرگ رطوبت خشکسالی. افزایش دما. اگر در جنوب یا هر یک از ایالت های غربی زندگی می کنید ، احتمالاً در تابستان امسال تحت تأثیر دود آتش یا گرد و غبار صحرا قرار خواهید گرفت. به نظر می رسد هر ساله ریه های ما با شیوع دمای سخت و گرم و گرد و غبار که می تواند به شدت مانع تنفس و سلامت کلی ما شود ، مورد حمله قرار می گیرند.

به عنوان یکی از شش اندام اصلی سم زدایی بدن ، ریه ها به همراه لوله های برونش ، گلو ، سینوس ها و بینی به اندازه یکی دیگر از مسیرهای مهم سم زدایی مهم هستند. آنها اولین خط دفاعی شما در برابر هوای ناسالم هستند. آنها کلید تنفس را دارند ریه های شما به عنوان واسطه ای برای محیط داخلی و خارجی عمل می کنند و اکسیژن را استنشاق کرده و دی اکسید کربن را از طریق مویرگهای ریه خارج می کنند. هنگام استراحت ، حدود پانزده بار در دقیقه نفس بکشید. این تعداد در حالت استراحت عمیق تر کاهش می یابد و با افزایش ورزش یا تنش عصبی افزایش می یابد.

در یک روز ، تقریباً 23000 بار استنشاق کنید ، که به معنی حمل حدود دو گالن هوا در هر دقیقه ، یا 3000 گالن در روز است. ریه ها به عنوان تنها اندام داخلی که با محیط خارجی در تعامل هستند ، در برابر خشکی و شرایط جوی خاص آسیب پذیر هستند. برای محافظت از آنها در برابر گرما ، دود ، گرد و غبار ، شوره سر ، گرده و سایر آلاینده هایی که تابستان امسال به ریه های ما حمله می کنند ، چه کنیم؟ ما کمی بیشتر در مورد اهمیت حفظ سلامت ریه ها برای نشاط و طول عمر خود صحبت می کنیم.

تمام عملکردهای بدن بستگی به میزان اکسیژن دریافتی ریه ها دارد. در واقع ، هر سلول با جذب اکسیژن از جریان خون و حذف دی اکسید کربن ، که بعداً به ریه ها بازگردانده می شود ، مانند یک ریه مینیاتوری عمل می کند. به همین دلیل بسیار مهم است که ریه ها دارای هوای با کیفیت خوب ، تمیز ، مرطوب ، گرم و غنی از اکسیژن باشند ، همه چیزهایی که با دود آتش سوزی جنگل ها و گرد و خاک صحرا در هوا وجود ندارد.

هنگامی که ریه ها به درستی عمل نمی کنند ، بدن گرما را جمع می کند و سایر مشکلات سلامتی را تحریک می کند که منجر به گردش خون ضعیف ، تعریق شبانه ، تعریق زیاد ، خستگی و بی تفاوتی می شود. برآوردها نشان می دهد که 92 میلیون نفر از ما در سراسر کشور (یعنی بیش از 1 در 3) در حال حاضر حداقل با یکی از شایع ترین بیماری های مزمن تنفسی دست و پنجه نرم می کنیم: سینوزیت ، آلرژی ، برونشیت و آسم. بر اساس گزارش انجمن ریه آمریکا ، بیماری های ریوی در بیماری های کشنده رتبه سوم را به خود اختصاص داده است که از هر هفت نفر یک نفر جان خود را از دست می دهد.

در خطوط جلویی که ریه ها را از بیماری محافظت می کند ، سینوس ها قرار دارند که بخشی از قسمت فوقانی راه های هوایی هستند. آنها به عنوان فیلترهای ویروس ، باکتری ، خاک و گرد و غبار ، گرده و سایر مشکلات موجود در هوا عمل می کنند. سینوس های شما با حساسیت به کیفیت هوا ، هوای خشک را مرطوب کرده و درجه حرارت را تنظیم می کنند ، بنابراین ریه های شما در برابر اندام های پایینی محافظت می شوند. با این حال ، آنها همیشه نمی توانند به دلیل هجوم عوامل محرک محیطی (بخارات مضر ، دود ، گرد و غبار یا ذرات شیمیایی) و همچنین درجه حرارت شدید و آلاینده ها به زندگی روزمره به درستی عمل کنند. تقریباً 38 میلیون نفر در سراسر جهان با بیماری سینوس دست و پنجه نرم می کنند.

دود گسترده ناشی از آتش سوزی جنگل ها ، مه و گرد و غبار صحرا باعث تحریک غشاهای مخاطی و سینوس ها می شود که از التهاب متورم می شوند. وقتی سینه های شما عفونی می شوند ، می توانید مخاط همراه عفونت را ببلعید و باعث ناراحتی های گوارشی و اختلالات روده باریک شوید. به طور مشابه ، راههای هوایی کوچک در ریه ها به نام برونش نیز می توانند ملتهب شده و توسط مخاط مسدود شوند. اگر ریه های شما به طور مداوم در معرض این عوامل محرک قرار داشته باشند ، ممکن است به بیماری مزمن برونشیت مبتلا شوید ، که به نوبه خود می تواند روند اکسیژن-دی اکسید کربن را کاهش داده و قلب شما را مجبور به پمپاژ قوی تر کند. در نهایت ، ممکن است از فشار خون ریوی ، افزایش ضربان قلب یا نارسایی کامل قلبی رنج ببرید.

در طول سالها من اهمیت فوق العاده حفظ محیط داخلی و خارجی بدون آلاینده را تأیید کرده ام. رفاه شما فقط غذایی که می خورید و شیوه زندگی فعال شما نیست ، بلکه هوایی است که تنفس می کنید و چیزهای اطراف شما. بنابراین اگر در مناطقی با دود بی وقفه از آتش سوزی و گرد و غبار صحرا زندگی می کنید ، چگونه می توانید از خود محافظت کنید؟دیدگاهتان را بنویسید