در برنامه های مدیران و کارکنان گیلان خبری از پژوهش علمی نیست


بلورچی در اولین سالگرد شهر خلاق راش از مدیران و مدیران بازیگران گیلانی در عرصه سیاست و سیاست گذاری فراخوانی کرد اما در برنامه هایشان خبری از پژوهش علمی نبود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، پژوهشکده گیلان شناسی میزبان اولین رویداد سالانه علمی- تخصصی کشور با حضور پژوهشگران، اساتید دانشگاه، شورای اسلامی شهر رشت و جمعی از اعضای شهر خلاق بود. ملت از زوایای مختلف مورد بررسی قرار گرفت.

در این رویداد یک روزه موضوعاتی مانند برندسازی، دیپلماسی شهری، غذا شناسی، موزه شناسی، ایده ها و کاربردهای «غذا شناسی» در شهرهای خلاق، نقش اسپرم در شهر خلاق ملت، خلاقیت و شهروندی شهری و غذا ارائه می شود. کارآفرینی. این ملت تاریخ و تاریخ خود را به عنوان یک شهر خلاق از منظر خوراک شناسی ارائه کرد.

مصطفی بلورچی، پژوهشگر مطالعات معماری و سیاسی، در یکی از قسمت‌ها به معرفی ریشه‌های تاریخی راش از منظر علوم غذایی پرداخت: طبق منابع تاریخی، ابوجعفر التومی از اینجا مهاجرت کرده است. وی در قرن چهارم هجری از آمل تا رشترا تاجر سیر بود و با توسعه زیرساخت های اقتصادی شهر و افزایش توان اقتصادی مردم به دین اسلام گروید.

وی افزود: در قرون بعدی شاهد وجود این سیر در غذاهای محبوبی چون میرزا غازمی هستیم که بانی آن قاسم خان والی گیلان در دوره خواجاری بوده است.

بلورچی شناخت ریشه های تاریخی را حاصل کار علمی دانست و از بی توجهی مسئولان استانی در حوزه علمی و پژوهشی گلایه کرد. چشم انداز آینده ملت باید مبتنی بر تحقیقات علمی باشد وگرنه ساختاری که ایجاد می شود وجود نخواهد داشت. قوی و ماندگار باشید از شما تقاضا دارم به حوزه تحقیقات علمی بیشتر توجه کنید.

اشتراک گذاری