در حالی که استیو بنن با احضار احضار می شود ، 6 ژانویه آماده می شود تا بلافاصله پرونده های جنایی را تحت تعقیب قرار دهد


وکیل بانون روز چهارشنبه در نامه ای به دادگاه گفت که موکلش شاهدان یا مدارکی را ارائه نمی دهد تا زمانی که کمیته با دونالد ترامپ رئیس جمهور پیشین درباره امتیازات اجرایی توافق نکند یا دادگاهی به این موضوع رسیدگی نکند. روبرت کاستلو ، وکیل دادگستری نوشت: “این یک مشکل بین کمیته و وکیل رئیس جمهور ترامپ است و بنون در حال حاضر ملزم به پاسخگویی نیست.”

در صورت عدم حضور بنن ، انتظار می رود که کمیته بلافاصله درخواست ارجاع برای تحقیر جنایی را پس از اتمام فراخوان آغاز کند ، و اساساً نمونه ای از شکست بنون است زیرا مجلس نمایندگان به دنبال شاهدان بیشتری است.

در حالی که ممکن است مدتی طول بکشد تا مجلس این ارجاع را به وزارت دادگستری ارسال کند ، در صورت امتناع بنون از همکاری ، منابع ممکن است کمیته را در اولین ساعت از مهلت تعیین شده توسط گروه (که پنجشنبه است) بردارند. به احساس فوریت فزاینده در اطراف خود پژوهش

CNN روز چهارشنبه گزارش داد که این کمیته در طرح خود برای طرح شکایت از اتهامات جنایی علیه کسانی که از رعایت این قانون خودداری می کنند ، متحد شده است و قانون گذاران به طور خاص با بانون در ارتباط هستند و در مورد این گزینه به صورت عمومی بحث می کنند.

نماینده کمیته ، آدام شیف ، در MSNBC چهارشنبه گفت: “به این دلیل که برخی از این شاهدان ، افرادی مانند استیو بنن ، که در مورد تحقیر خود در کنگره افشاگری کرده اند ، احساس می کنند که می توانند برای چهار سال از این مشکل خلاص شوند ،”. به

کمیته 6 ژانویه در دفاع از اتهامات اعتراض کنندگان به چالش کشیده شد
شیف ، که ریاست کمیته اطلاعات را نیز بر عهده دارد ، خاطرنشان کرد که بانون در دوران دولت ترامپ از همکاری با تحقیقات مجلس نمایندگان روسیه امتناع کرده است زیرا “هرگز او را دست کم نمی گیرند”.

“من هرگز توسط وزارت دادگستری ترامپ تحت تعقیب قرار نخواهم گرفت. اما این روزها به پایان رسیده است. و من این را نه تنها برای تحقیقات ما ضروری می دانم ، بلکه این را نیز به کار می برم ، استفاده از حاکمیت قانون را به عنوان مدرک می دانم. اگر ما دموکراسی بازیابی می کند. ”

نورم آیزن ، تحلیلگر حقوقی CNN به سرعت نامه روز چهارشنبه کاستلو را پس زد و گفت: “این اشتباه است. این نامه به موردی اشاره می کند که می گوید” رئیس جمهور “ممکن است امتیازات اجرایی خاصی را تعیین کند. اما ترامپ دیگر رئیس جمهور نیست. در ایالات متحده ، ما فقط یکی در یک زمان داریم ، او جو بایدن است و در اینجا هیچ امتیازی را مطالبه نکرده است. “

این هفته ، سه متحد دیگر ترامپ نیز با احضارنامه مواجه هستند. به گفته این گروه ، دو تن از آنها ، مارک میدوز ، رئیس ستاد سابق ترامپ و کاش پاتل ، از مقامات سابق دولت ، به این کمیته “متعهد” شده اند ، اگرچه هنوز مشخص نیست که آیا این تماس بدون هیچ گونه همکاری است. چند منبع آگاه به این برنامه به CNN گفتند انتظار نمی رود که پاتل روز پنجشنبه برای سپرده گذاری برنامه ریزی شده خود در کمیته ظاهر شود.

به تازگی ، کمیته توانست احضاریه ای را به معاون رئیس دفتر ترامپ ، دان اسکاویو ، ارائه دهد ، یک منبع مطلع به این موضوع به CNN گفت و مهلت وی برای حضور در سپرده گذاری به احتمال زیاد به تاخیر افتاده است.

استفانی مورفی ، نماینده فلوریدا در دموکرات فلوریدا ، در مورد اینکه آیا میدوز و پاتل در اواخر این هفته در دادگاه حاضر می شوند ، گفت: “انتظار من این است که آنها میهن پرستانه عمل کنند و در کمیته حاضر شوند ، و اگر کاری ندارند پنهان شوید ، هیچ دلیلی وجود ندارد که آنها نباید ظاهر شوند. “

“بی صبرانه منتظر سپردن استیو بنن”

بنن تا کنون همکاری نکرده است و قانونگذاران از فرصت قبل از مهلت پنجشنبه استفاده کردند و تأکید کردند که او موظف به انجام این کار است.

جیمی راسکین ، نماینده کمیته منتخب دموکرات مریلند ، روز چهارشنبه در توئیتی گفت: “منتظر فردای استیو بنن برای استرداد و دریافت همه شهادت و شواهدی هستیم که ذکر کردیم.” “این یک دستور قانونی و وظیفه مدنی برای به اشتراک گذاشتن اطلاعات در مورد گسترده ترین حمله خشونت آمیز به کنگره از جنگ 1812 است.”

در نامه ای به کمیته در اوایل ماه جاری ، وکیل بانون استدلال کرد که “امتیازات اجرایی متعلق به رئیس جمهور ترامپ است” و “ما باید رهبری او را بپذیریم و به احترام وی از امتیازات اجرایی احترام بگذاریم.”

فشارهای پنل ششم ژانویه در میان انفجار جدید دروغ های انتخاباتی ترامپ افزایش می یابد

نامه تیم حقوقی بنون در ادامه می گوید که ممکن است به عهده دادگاه ها باشد که تصمیم بگیرند آیا او در نهایت مجبور به همکاری می شود ، اساساً جسارت مجلس برای شکایت از او یا دفاع از او در حقارت جنایی.

روبرت کاستلو ، وکیل دادگستری نوشت: “بنابراین ، تا زمانی که این مسائل حل نشود ، ما نمی توانیم به درخواست شما برای اسناد و شهادت پاسخ دهیم.”

این ادعا که بنون می تواند تحت پوشش امتیاز رئیس جمهور سابق قرار گیرد غیرمعمول است ، زیرا بنون در دوران شورش 6 ژانویه در دولت فدرال کار نمی کرد.

ادعای امتیازات معمولاً برای مقامات نزدیک رئیس جمهور و مشورت بین کارکنان دولت اعمال می شود و بنون در سال 2017 از سمت مشاور کاخ سفید برکنار شد.

بسیاری از کارشناسان حقوقی با این کمیته موافقند که بانون ، به عنوان یک شهروند خصوصی ، حق مسدود کردن احضاریه ای را که مدعی امتیاز اجرایی است ، نخواهد داشت.

موارد تاریخی تحقیر جنایی

انتخاب مجلس نمایندگان برای استفاده از وزارت دادگستری به همان اندازه که جدی به نظر می رسد که از تحقیر جنایتکارانه می گذرد ، بیش از آنکه راه حلی باشد ، یک اخطار هشداردهنده است. بی اعتنایی بنن از طریق پیگرد قانونی می تواند سالها طول بکشد و پرونده های تاریخی تحقیر جنایی با تجدید نظر و تبرئه از خط خارج شده است.

استنلی برند ، مشاور عمومی سابق مجلس نمایندگان ، روز چهارشنبه گفت: “آنها به نوعی در جعبه هستند.” “هر راهی که آنها بروند یک دانیبروک قانونی است ، که ممکن است زمان ببرد.”

به گفته چندین وکیل واشنگتن که با روندهای کنگره آشنا بوده اند ، کنگره تقریباً هیچگاه یک شهادت ناخواسته را مجبور نمی کند که از طریق پیگرد قانونی شهادت دهد.
یکی از مقامات آژانس حفاظت از محیط زیست در دولت ریگان آخرین کسی بود که در کنگره به جرم بی احترامی متهم شد. دفتر وکالت وزارت دادگستری ایالات متحده دی سی هشت روز به دریافت درخواست ریتا لاول برای تحقیر از مجلس در 1983 پرداخت تا اینکه هیئت منصفه بزرگ او را متهم کرد. لاول تا زمان محاکمه با این اتهامات مبارزه کرد و هیئت منصفه او را بی گناه دانست.
استیو بنن در 6 ژانویه به زانو درآمد
حداقل یک روش تحقیر جنایی دیگر قبل از لاول ، در جریان تحقیقات ضدکمونیستی دوران مک کارتی در دهه 1950 ، توسط دادگاه عالی پس از تجدیدنظر لغو شد. در دولتهای اخیر ، وزارت دادگستری از رسیدگی به موارد تحقیر خودداری کرده است ، اگرچه در این شرایط کنگره به تحقیر اعضای دولت رئیس جمهور فعلی اشاره کرده است.

“من مردم را در تلویزیون تماشا می کنم که در این مورد بحث می کنند. آنها می خواهند ارسال کنند [Bannon] به تحقیر جنایی باشه. واقعا خوب. او به CNN Brand ، که دادستان کل مجلس نمایندگان مجلس در دادگاه تحقیر لاول بود ، تازه شروع می کند. ” محاکمه وجود دارد. آنها خودکار نیستند و محکوم خواهند شد. ”

رویکرد تحقیر جنایی نیز به گونه ای ساختار یافته است که بیشتر مجازاتی است تا تلاشی برای مجبور کردن شاهدان به صحبت.

برند می گوید: “این مانند تحقیر مدنی نیست ، جایی که کلید سلول زندان در آنجا باشد و او آزاد شود” در صورتی که شاهدی با شهادت موافقت کند.

در عوض ، وقتی وزارت دادگستری مسئولیت تعقیب را بر عهده می گیرد ، اساساً اتاق کنترل خود را از دست می دهد.

برند افزود: “آنها وقت ندارند.” آنها باید این کار را قبل از سال آینده ، قبل از برگزاری انتخابات انجام دهند. “

کریستی جانسون از CNN به این گزارش کمک کرد.

دیدگاهتان را بنویسید