در شهریور ۱۴۰۱ منطقه آزاد انصالی میزبان بزرگترین کنفرانس هوایی کشور بود.


در دیدار با معاون وزیر دفاع، مدیرعامل سازمان صنایع هوایی و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انسلی، قرار شد منطقه آزاد انسلی میزبان بزرگترین همایش هوانوردی کشور در شهریور ۱۴۰۱ باشد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، نشست هماهنگی بزرگترین همایش هوانوردی ایران به منظور معرفی دستاوردهای کشورمان در حوزه صنعت هوانوردی با حضور معاون وزیر دفاع و مدیرعامل سازمان صنایع هوایی برگزار شد. انصالی، مدیرعامل سازمان منطقه آزاد.

امیر سرتیپ افشین خواجه فرد گفت: این نمایشگاه که برای اولین بار در گیلان برگزار می شود، محصولات دانش بنیان و بومی صنعت هوانوردی را در معرض دید عموم قرار می دهد. وی افزود: در راستای شعار سال گذشته رهبر معظم انقلاب در این نمایشگاه علاوه بر فرصت توزیع محصولات شرکت های دانش بنیان، سرمایه گذاران بخش خصوصی نیز ترغیب می شوند تا از ظرفیت خود برای انبوه استفاده کنند. این محصولات را تولید کند.

وی با اشاره به ظرفیت ایده آل دریای خزر برای ایجاد فرودگاه آبی، افزود: با توجه به وجود ۷۰۰ کیلومتر مرز آبی با کشورهای حاشیه خزر و کمبود زمین لازم برای احداث فرودگاه در استان های شمالی، این دریا می تواند برای ایجاد یک فرودگاه آبی استفاده شود.

مدیرعامل سازمان صنعت هوانوردی کشور با رونمایی از شناور با قابلیت تاکسی هوایی که توسط نخبگان ایرانی با استفاده از دانش بومی ساخته شده است، اعلام کرد: در راستای شعار امسال، تمرکز بر محصولات پروازی و نقشه راه ساخته شده توسط جوانان ایرانی بود. آینده ایران اسلامی را رقم می زند.

معاون وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با بیان لزوم پیروی از منویات مقام معظم رهبری برای ایجاد فرصت برای نخبگان ملت، افزود: دشمنان در صدد ایجاد ناامیدی و ناامیدی در بین جوانان نخبه هستند. در کنار هجمه های رسانه ای، وقت آن رسیده است که نقشه شوم نخبگان دشمن جمهوری اسلامی را شکست دهیم.

امیر خواجه فرد با بیان اینکه تولید دانش بنیان باید در راستای ایجاد فرصت های شغلی روزافزون گسترش یابد، خاطرنشان کرد: باید چراغ تاکسی هوایی در سواحل سه استان شمالی نصب شود و این موضوع به یکی از افتخارات میهن اسلامی تبدیل شود. .

مهندس علی اوتاس اکبری مقدم رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انصالی با اشاره به جایگاه استان گیلان و منطقه به عنوان یکی از صنعت هوانوردی فرصتی برای نمایش توانمندی های صنعت هوانوردی ایران است. قطب های اصلی گردشگری کشور میزبان رویداد ملی و بین المللی کشور است که بخشی نیز در این منطقه و در کنار ساحل حضور خواهند داشت. از سوی دیگر مقامات ارشد نظامی و لشکری ​​و گردشگران در مرکز همایش‌ها و نمایشگاه‌های بین‌المللی، بستری را برای ارائه محصولات و توانمندی‌های صنعت هوافضا فراهم کردند که در معرض دید عموم قرار خواهد گرفت.

نمایشگاه صنعت هوانوردی پیش از این در ۹ فاز در جزیره کیش برگزار شد و امسال در شهریور ماه گیلان و منطقه آزاد انصالی برای اولین بار میزبان این رویداد ملی خواهند بود.

در جلسه مذکور علاوه بر معاونان و مدیران سازمان منطقه آزاد انصالی، مدیران کل دستگاه های اجرایی استان و فرماندهان نظامی و انتظامی گیلان حضور داشتند.

به اشتراک بگذارید