در مازندران راحتتر از گیلان مجوز صادر می شود و واردات بی رویه باعث از بین رفتن عقب ماندگی تولید شده است.


حجت الاسلام صفری ملک میانی با انتقاد از چشم انداز و سیاست های سختگیرانه در حوزه صادرات گفت: واردات بی رویه باعث از بین رفتن تولید داخلی شده است زیرا سیاست ما در حوزه واردات روان و در حوزه صادرات سیاست ما سختگیرانه است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا به نقل از شبستان، حجت الاسلام «محمد صفری ملک میان» امروز (۲۵ تیرماه، پنج شنبه) در نشست بررسی مشکلات و مسائل حوزه آبیاری در شهرستان رودسر، گفت: اجازه مجوز حل و فصل. یکی از گام‌های ارزنده مجلس است زیرا این قانون حمایت از بخش تولید و ایجاد اشتغال خواهد بود.»

نماینده مردم شهرستان های رودزر و املش در مجلس با بیان اینکه در روند اعطای مجوزهای مربوط به حوزه تولید باید رویکردی روان و حمایتی وجود داشته باشد، تصریح کرد: متاسفانه در بسیاری از موارد کمک و حمایت از تولیدکنندگان صورت می گیرد. فقط در کلام می ماند و اجرا نمی شود، به عبارت دیگر در این شرایط سخت امروز کشور، رشد و توسعه کشور تنها گروهی که کمک می کند گروه تولید کننده است.

صفری ملک میان با بیان اینکه سیاست های غلط دولت ها گاهی به تولیدکنندگان آسیب می زند، تصریح کرد: واردات بی رویه و غیرمنطقی تولید داخلی را از بین برده است زیرا سیاست ما در حوزه واردات تسهیل و صادرات است. مبادلات مالی و ارز برای کشور. این با سیاست و دیدگاه دقیق ما همراه است.

وی افزود: روند صدور مجوز حتی بین استان هایی مانند گیلان و مازندران نیز متفاوت است و در آن استان مجوز با سهولت بیشتری صادر می شود، بنابراین به دلیل سخت گیری ها بسیاری از محصولات کیوی به نام استان مازندران توزیع می شود. .

نماینده مردم شهرستان های رودسر و املش در مجلس با تاکید بر اینکه از ظرفیت های کشورمان در حوزه تولید و صادرات به خوبی استفاده نمی شود، خاطرنشان کرد: گروه کارشناسی جامعه ما بسیار ضعیف هستند و متاسفانه از این لحاظ کشور آسیب دید. خسارت زیادی

وی با اعلام رشد ۸۰ درصدی صادرات کشورمان به روسیه در دولت سیزدهم خاطرنشان کرد: امروز حجم مبادلات تجاری ایران و مسکو بسیار ناچیز و حدود نیم درصد است که با تلاش ها به چهار میلیارد و ۳۵۰ میلیون دلار رسید. دولت

صفری ملک میان خاطرنشان کرد: منابع آبی کشور و استان گیلان محدود است و شهرستان های رودسر و املش خارج از شبکه آبرسانی سد سفیدرود هستند، بنابراین این مناطق باید آب شرب و کشاورزی مورد نیاز خود را از منابع داخلی تامین و مدیریت کنند.

به اشتراک بگذارید