در میان تقسیم سهام ۲۰ به ۱، الفبا اینچ به ارزش ۲ تریلیون دلاری نزدیک شد


شرکت مادر گوگل آلفابت روز چهارشنبه به پیوستن به همتایان اپل و مایکروسافت در کلوپ ارزیابی بازار ۲ تریلیون دلاری نزدیک شد، زیرا سهام غول جستجو پس از یک گزارش سه ماهه انفجار بیش از ۸ درصد افزایش یافت.

سهام آلفابت در آخرین معامله با حدود ۲۹۷۵ دلار در مسیر رسیدن به بزرگترین درصد افزایش یک روزه خود در تقریباً دو سال گذشته قرار داشت و نگرانی ها در مورد مالکیت Big Tech پس از فروش در سراسر بخش در چند هفته گذشته را کاهش داد.

ارزش سهام آلفابت در بازار سهام پس از شروع جلسه معاملاتی کمی به بالای ۲ تریلیون دلار رسید و آخرین بار به ۱.۹۷ تریلیون دلار رسید. این شامل سهام کلاس B می شود که در بازار سهام معامله نمی شوند و توسط افراد داخلی نگهداری می شوند.

نزدیک به بیش از ۲ تریلیون دلار اولین بار برای شرکت Mountain View در کالیفرنیا خواهد بود.

راس مولد، مدیر سرمایه گذاری AJ Bell گفت: بخش فناوری سال ۲۰۲۲ را با بزرگترین علامت سوال از زمان سقوط دات کام در بیش از دو دهه پیش آغاز کرد. با این حال، بزرگ‌ترین و با کیفیت‌ترین نام‌های فناوری ایالات متحده همچنان به ارائه پاسخ‌هایی که بازار می‌خواهد با ضربان درآمدهای بزرگ ادامه می‌دهند.»

سهام باارزش‌ترین شرکت‌های وال استریت در دو سال گذشته به دلیل تغییرات ناشی از بیماری همه‌گیر در نحوه کار و یادگیری افراد افزایش یافته است، حتی زمانی که قانون‌گذاران در سراسر جهان آنها را به دلیل اتهامات مربوط به نقض حریم خصوصی و نگرانی‌های ضدتراست بررسی می‌کنند.

ساندار پیچای در مقابل یک صفحه نمایش با لوگوی گوگل نمایش داده شده ایستاده است
نزدیک شدن به بیش از ۲ تریلیون دلار اولین مورد برای آلفابت مادر گوگل به رهبری ساندار پیچای خواهد بود.
گتی ایماژ

حداقل ۲۰ کارگزاری پس از اینکه این شرکت در اواخر روز سه‌شنبه رکورد فروش سه ماهه‌ای را به ثبت رساند که بالاتر از انتظارات بود، اهداف قیمتی خود را در سهام آلفابت افزایش دادند. میانگین قیمت هدف تحلیلگر اکنون ۳۴۵۰ دلار است که ۱۶ درصد بالاتر از قیمت فعلی است.

آلفابت همچنین تقسیم سهام ۲۰ به ۱ را اعلام کرد که به سهامداران به ازای هر سهمی که دارند، ۱۹ سهم می دهد.

تقسیم سهام روشی است که شرکت ها برای جذب سرمایه گذاران از طریق مقرون به صرفه تر کردن آنها استفاده می کنند. با این حال، برخی از کارگزاری‌ها، مانند Robinhood Markets، به سرمایه‌گذاران اجازه می‌دهند بخش‌هایی از سهام را خریداری کنند و این تاکتیک را کمتر مؤثر می‌کند.

کارگر گوگل بیرون یک چادر غرفه گوگل با حروف بزرگ با برچسب Hey Google ایستاده است
آلفابت همچنین تقسیم سهام ۲۰ به ۱ را اعلام کرد که به سهامداران به ازای هر سهمی که دارند، ۱۹ سهم می دهد.
گتی ایماژ

شرکت تسلا و اپل در سال ۲۰۰۰ سهام خود را تقسیم کردند تا سهام خود را برای سرمایه گذاران مادر و پاپ جذاب تر کنند.

داگ آنموث، تحلیلگر جی پی مورگان گفت: «این تقسیم سهام را برای سرمایه‌گذاران خرد در دسترس‌تر می‌کند و احتمالاً گنجاندن آن در میانگین صنعتی داوجونز (که به نوعی همچنان با قیمت سهام وزن‌دار است) را تسهیل می‌کند، اما هیچ تأثیر اساسی ندارد.

پلتفرم متا مادر فیسبوک که قرار است نتایج را در روز چهارشنبه پس از زنگ اعلام کند، آخرین بار ۱.۱ درصد افزایش داشته است.

پس از اینکه نتایج آن بالاتر از انتظارات وال استریت بود، سهام Advanced Micro Devices Inc با افزایش مجدد سهام فناوری، بیش از ۵ درصد جهش کرد. رقبای Nvidia Corp، Qualcomm Inc و Micron Technology Inc نیز رشد کردند.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر