در نیمه اول بازی ایران و ولز به تساوی رسیدند و گل آفساید ورزشگاه را ویران کرد


تیم ملی فوتبال ایران از ساعت ۱۳:۳۰ در ورزشگاه احمد بن علی به مصاف ولز رفت. تیم ملی ایران در نیمه اول دروازه ولز را باز کرد اما کولی زاده در موقعیت آفساید ضربه آخر را زد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، در چارچوب گروه B جام جهانی ۲۰۲۲ قطر، دیدار دو تیم ایران و ولز از ساعت ۱۳:۳۰ به وقت تهران در ورزشگاه احمد بن علی آغاز شد.

ایران در مقایسه با بازی مقابل انگلیس پنج تغییر به میدان رفت که علیرضا بیرانوند، صادقی محرمی، روزبه چشمی، علی کریمی و علیرضا جهانبخش در ترکیب اصلی حضور نداشتند. سید حسین حسینی، رامین رضاییان، سید عزت الهی، سردار آسمون و علی کولی زاده جایگزین آنها شدند.

ماریو اسکوبار از گواتمالا قضاوت دیدار تیم های ملی ایران و ولز را بر عهده خواهد داشت. اسکوبار در این دیدار توسط کالب ولز از ترینیداد و توباگو و خوان کارلوس مورا از کاستاریکا کمک خواهند کرد.

ایران صفر – ولز صفر

ورزشگاه: احمد بن علی الریان

داور: ماریو اسکوبار

گل:-

کارت زرد: جو رادون

کارت قرمز:-

تیم ایران: سیدحسین حسینی، احسان حاج صفی، مجید حسینی، میلاد محمدی، سعید عصت اللهی، احمد نورالهی، رامین رضاییان، مرتضی پورعلیگانچی، مهدی طارمی، علی خالصه، سردار آزمون.

ترکیب ولز: وین هنسی، نکو ویلیامز، بن دیویس، کریس مفام، جو رودن، هری ویلسون، آرون رمزی، گرت بیل، کیفر مور، رابرتز، آمپادو

گزارش بازی

نیمه اول

بازی با سوت ماریو اسکوبار دیدار تیم های ایران و ولز آغاز شد.

بازی در دقایق ابتدایی تحت سلطه ملی پوشان بود، ملی پوشان با در اختیار داشتن توپ سعی در ایجاد موقعیت داشتند اما این ملی پوشان ولز بودند که اولین موقعیت بازی را ایجاد کردند. در دقیقه دوم بازی، ضربه نکو ویلیامز از پشت محوطه جریمه به بیرون رفت.

تیم ملی در ادامه بیشتر توپ و میدان را در اختیار داشت و تلاش می کرد موقعیت هایی برای تهدید دروازه یارون بیل ایجاد کند. شوت ضعیف سردار آسمون از پشت محوطه جریمه ولز توسط هنسی در دقیقه هفتم مهار شد.

در دقیقه ۱۲ بازی رابرتز در سمت راست محوطه جریمه ایران یک سانتر به سمت دروازه حریف ارسال کرد که ضربه سر کیفر مور توسط سید حسین حسینی مهار شد.

در دقیقه ۱۵ بازی، سردار آزمون با نفوذ به محوطه جریمه ولز، فرصتی برای علی کولی زاده فراهم کرد، اما گل او به دلیل قرار گرفتن در موقعیت آفساید، آفساید اعلام شد.

در دقیقه ۲۳ این دیدار رامین رضایان توپ را به محوطه جریمه ولز فرستاد اما ضربه سر او راه به جایی نبرد.

بازی همچنان آرام بود و هر دو تیم در تلاش بودند تا موقعیتی را برای تیم خود در میانه میدان ایجاد کنند.

در دقیقه ۴۱ بازی، هری ویلسون فرصت داشت دروازه تیم ملی را تهدید کند اما ضربه خود را مدافع ایران راهی کرنر کرد.

در دقایق پایانی نیمه اول بازی، سعید عثت اللهی مرکز در محوطه جریمه ولز برای سردار آسمون موقعیت ایجاد کرد که این بازیکن در موقعیتی نامناسب توپ را مهار کرد و به همین دلیل ایران این فرصت را از دست داد. .

نیمه اول در حالی با تساوی بدون گل به پایان رسید که هر دو تیم در نیمه اول تلاش کردند به گل برسند و به جایی نرسید.

حواشی:

قبل از شروع بازی بازیکنان تیم ملی با خواندن سرود ملی با ولز و همخوانی با این آهنگ به استقبال بازی رفتند.

بسیاری از هواداران ایرانی هنگام خواندن سرود ملی ایران اشک ریختند.

حاج صفی در سومین بازی خود در جام جهانی کاپیتان زمین شد و اولین بازیکنی شد که چهار مسابقه را به عنوان کاپیتان شروع کرد.

گرت بیل در ترکیب اصلی ولز مقابل ایران بازی کرد تا به ۱۱۰ بازی ملی برسد و رکورد بیشترین بازی ملی برای تیم ملی کشورش را به نام خود ثبت کند.

تماشاگران و هواداران ایرانی به شدت از شاگردان کارلوس کی روش حمایت کردند و زمانی که گوینده ورزشگاه اسامی بازیکنان ایرانی را خواند با بوق و سوت از بازیکنان حمایت کردند.

پرچم‌های بزرگ دو کشور در زمین چمن به اهتزاز درآمد و دقایقی قبل از شروع مسابقه، هواداران دو تیم با برگزاری مراسم رسمی مسابقه را با جام قهرمانی، دسته‌های موسیقی و آتش بازی آغاز کردند. ایجاد شد.
بازیکنان تیم ملی قبل از شروع بازی با هم متحد شدند و برای بازی مقابل ایران آماده شدند.

هواداران ایرانی از همان دقیقه اول بازی با شعارهای ایران، تیم ملی را تشویق کردند. هواداران ولزی ملقب به “دیوار قرمز” نیز بازی را از پشت دروازه ولز تماشا کردند.

هواداران ایرانی با شعارهای یالا، یالا، گل می خواهیم یالا، تیم ملی را تشویق به گلزنی کردند. در حالی که بازیکنان ولز توپ را می گیرند، تماشاگران ایرانی برای شکستن تمرکز بازیکنان ولز سوت و فریاد می زنند.

سیدحسین حسینی پاس کیفر مور را برای بسته شدن دروازه ایران مهار کرد که باعث شد این بازیکن توسط تماشاگران ایرانی هو شود. هواداران حسینی با شور و شوق به شادی پرداختند و شعارهای حسینی سر دادند.

ورزشگاه احمد بن علی با گلزنی گلی زاده از روی پاس سردار آزمون از خوشحالی به پا کرد اما داور بعداً به دلیل قرار گرفتن بازیکنان ایران در موقعیت آفساید گل را مردود اعلام کرد.

تصمیم داور برای درخواست به نفع آگوست ولز با اعتراض شدید کارلوس کی روش به کمک داور این دیدار همراه شد.

سردار آزمون مهاجم تیم ملی هنگام درگیری با بازیکن حریف برای پس گرفتن توپ به زمین افتاد و مصدوم شد. پس از این اتفاق کریم انصاری فرد مهاجم تیم ملی برای ورود به زمین بدنسازی کرد اما سردار مشکلی برای ادامه بازی نداشت.

وقتی بازی متوقف شد، کی روش، حاج صفی و عصت اللهی هافبک های دفاعی ایران آنها را به کنار زمین فراخواندند و نکاتی را به آنها ارائه کردند.

به اشتراک بگذارید