در پایان هفته ای آرام، آسمان صاف یا نیمه ابری در انتظار گیلانیان است.


مدیرکل هواشناسی گیلان با اشاره به برقراری شرایط جوی پایدار تا پایان هفته در استان گفت: از روز شنبه با ورود سامانه جدید شرایط برای افزایش ابر و بارندگی فراهم می شود. باران و باد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرسا به نقل از مهر، بررسی الگوهای فعلی بر روی نقشه های هواشناسی حاکی از وجود محیط عمدتاً پایدار در منطقه است، اظهار داشت: تا پایان هفته منطقه صاف، نیمه ابری، گاهی اوقات ابری پیش بینی می شود. همراه با باد

مدیرکل هواشناسی گیلان افزود: در این مدت شرایط برای بارش باران و رعد و برق فراهم می شود که گاهی در برخی مناطق به ویژه در ارتفاعات و دامنه ها ناپایداری موقت ایجاد می شود.

وی با بیان اینکه از روز شنبه با نفوذ تدریجی سامانه ناپایدار شاهد افت دما، افزایش ابر و ساعاتی بارندگی، وزش باد و رعد و برق خواهیم بود، ادامه داد: امروز آسمان صاف خواهد بود. نیمه ابری گاهی افزایش ابر و گاهی وزش باد در برخی نقاط رگبار پراکنده و رعد و برق.

قاضی ادامه داد: در شهرستان رشت مرکز استان گیلان آسمان صاف تا نیمه ابری، گاهی افزایش ابر و وزش باد، بارش پراکنده باران و احتمال رعد و برق پیش بینی می شود.

وی افزود: دمای هوای امروز رشت بین ۲۴ تا ۳۳ درجه سانتی گراد و رطوبت ۱۰۰ درصد متغیر است.

مدیرکل هواشناسی گیلان با اشاره به اینکه دریا نیز با احتیاط برای فعالیت های دریایی و گردشگری برای تعطیلات آخر هفته مناسب است، ادامه داد: از شنبه تا صبح یکشنبه نامناسب پیش بینی می شود.

به اشتراک بگذارید