دستگیری شکارچی حرفه ای و وحشیانه برای شکار پلنگ و گوزن ایرانی در جاده بار + عکس


علی فرهی رئیس اداره محیط زیست رودبار افزود: یک شکارچی حرفه ای و وحشی به دلیل شکار پلنگ و آهو ایرانی در این شهرستان دستگیر شد: متهم هم اکنون با دستور قضایی و با تشکیل پرونده تخلفات اساسی در بازداشت به سر می برد. فردا شکایتی از سوی اداره رودبار به مراجع قضایی شهرستان رودبار ارسال می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا رئیس اداره محیط زیست رودبار از دستگیری شکارچی حرفه ای و بی رحم که اقدام به شکار پلنگ و آهو ایرانی در این شهرستان می کرد خبر داد.

علی فرهی با اعلام این خبر گفت: ماموران یگان حفاظت این اداره با دریافت گزارشی مبنی بر فعالیت مجرمانه یک شکارچی متخلف از چند ماه پیش در این اداره تحقیقات در خصوص این گزارش را آغاز کردند. پس از انجام تحقیقات دقیق، بررسی صحت گزارشات واصله و شناسایی کامل متهم و مخفیگاه وی، با همکاری شعبه پلیس آگاهی این شهرستان نسبت به اخذ دستور قضایی از محل سکونت وی اقدام کردند.

رئیس اداره محیط زیست رودبار افزود: در بازرسی از محل سکونت متخلف لاشه و پوست یک گونه پلنگ ایرانی، بقایای و پوست گونه خزدار و پوست سر خوک کشف شد. و مصادره شد.

وی گفت: متهم در تحقیقات مقدماتی به بزه انتسابی اعتراف و اظهار داشت که حدود ۶ ماه پیش در یکی از مناطق جنگلی شهرستان رودبار اقدام به شکار ببر کرده است.

فرهی افزود: متهم هم اکنون با دستور قضایی در بازداشت به سر می برد و پرونده تخلف عمده فردا با طرح شکایت از سوی اداره رودبار به مراجع قضایی رودبار ارسال می شود.

رئیس اداره محیط زیست رادبار تصریح کرد: پلنگ و مارن ایرانی جزو گونه های حفاظت شده و در معرض خطر انقراض کشورمان هستند که جرایم و تلفات آنها بالغ بر یک میلیارد و ۷۲۵ میلیون ریال بوده و علاوه بر آن جرایم و مجازات های دیگری نیز وجود داشته است. این مجرم تحویل مراجع قضایی می شود.

این گزارش می افزاید؛ رودبار بیش از ۲۰ درصد از اراضی استان گیلان را به خود اختصاص داده است و از این میزان حدود نیمی از رودبار به عنوان چهار منطقه ممنوعه شکار تعیین شده و یکی از بهترین زیستگاه های گربه سانان و پستانداران بزرگ کشور است. ، که دارای چهار نوع گربه و سه نوع پستاندار بزرگ است.

به اشتراک بگذارید