دستیار مورینیو سپاهان سرمربی شد


سرانجام پس از کش و قوس فراوان، خوزه موریس در فصل بیست و دوم هدایت تیم طلایی اصفهانی را برعهده گرفت.

وقتی محرم نویدکیا اعلام کرد به دلیل مشکلات خانوادگی و ترس از عواقب نمی تواند برای سومین سال به عنوان سرمربی این تیم ادامه دهد، مسئولان سپاهان به دنبال گزینه های جایگزین بودند. در نهایت او در ایران دست از کار کشید و به همین دلیل مسئولان سپاهان به دنبال گزینه های دیگری بودند و به موازات آن مذاکرات را آغاز کردند.

ژوزه موریس پس از تور دو روزه ایران در هفته گذشته و بازدید سپاهان از تمامی امکانات باشگاه و توافق بر سر جزئیات قراردادش با مسئولان باشگاه، یکی دیگر از گزینه های جدی سپاهان بود، اما انتظار رسمی او این بود که زودتر بازگردد. بعدها سرمربی اصفهان شد.این مربی با فکر حضور در ایران این چالش جدید را پذیرفت. مهم ترین دغدغه، تصمیمش را گرفت و به مدیران گفت.

سپاهان در چهار فصل اخیر با امیر گله نوی و محرم نویدکیا در لیگ های هجدهم و بیستم و موریس که اکنون هدایت طلای اصفهان را برعهده دارد تنها یک قدم تا قهرمانی فاصله دارد. یک ماموریت بسیار دشوار؛ از آنجایی که هواداران این تیم فقط به قهرمانی فکر می کنند، اولین عنوان آنها را راضی می کند.

باشگاه سپاهان اعلام کرد ژوزه موریس با عقد قراردادی سه ساله هدایت تیم طلایی اصفهان را بر عهده خواهد داشت.

باشگاه سپاهان اعلام کرد ژوزه موریس پس از بررسی بیودتای بیش از ۱۴۳ مربی و برگزاری جلسات ویدیویی آنلاین با ۲۳ مربی از سراسر جهان انتخاب شد.

در سال های اخیر مربیانی چون استانکو پوکلیپوویچ کروات، ادیسون تاوارس برزیلی، لوکا بوناسیچ کروات، ویرا برزیلی و فیرات آلمانی سرمربی تیم سپاهان بوده اند. البته استیموچ ها و کرانچرها آخرین مربیان خارجی سپاهان بودند که عملکرد خوبی نداشتند و حالا بعد از لیگ هفدهم با هدایت کرانچرها، یک مربی خارجی اصفهانی دوباره هدایت سپاهان را برعهده خواهد گرفت.

موریس که زمان بازی قابل توجهی ندارد، در اواخر دهه نود به عنوان سرمربی تیم دوم بنفیکا کار خود را آغاز کرد و در ۲۰ سال گذشته فرصت بازی در کشورهای مختلف مانند آلمان را داشته است. ، انگلستان، ایتالیا، اسپانیا، یونان، ترکیه، تونس. در یونان، سوئد، عربستان سعودی و کره جنوبی یافت شد. این مربی به ویژه ژوزه مورینیو با انبوهی از تجربه به عنوان مربی و دستیار در کشورهای مختلف موفق به کسب عنوان قهرمانی در الهلال عربستان و چونبوک موتورز کره جنوبی شده است. کسب ششمین قهرمانی تاریخ لیگ برتر.

در حال حاضر سپاهان با جدایی چهار بازیکن کلیدی خود مواجه است و نیاز به خرید در بسیاری از نقاط زمین دارد. این موضوع و آماده سازی بهترین تیم اولین چالش موریس در سپاهان خواهد بود و باید دید او چگونه از پس این کار بر می آید.

اشتراک گذاری