دشمنان مدام سعی می کنند بگویند اگر دین در این کشور باشد پیشرفتی حاصل نمی شود


حجت‌الاسلام روحانی با بیان اینکه ۱۷ خط انحرافی علیه روحانیون اصیل شیعه فعال است، گفت: دشمنان در تلاش هستند تا حاکمیت دین متبلور در روحانیون اصیل شیعه را باطل کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا مراسم بیست و چهارمین سالگرد ارتحال ابوالشهدا جت الاسلام والمسلمین شیخ احمد جنیدی و تجلیل از فرزندان شهیدش با خطبه حجت الاسلام روحانی امام جمعه رودذر برگزار شد.

با حضور حجت الاسلام «تگی روحانی» استاندار گیلان عصر روز پنجشنبه (۲۳ مرداد) در مراسم بزرگداشت امام فقید حاج شیخ احمد جنیدی و چهار فرزند شهیدش در مزار شهدای گمنام و شهدای شهرستان رودسر برگزار شد. مقام معظم رهبری فرمودند: یک مجاهد، یک عالم مخلص و یک کشیش، به تعبیری بسیار خاص و خاص که از اولیای خداست.

امام جمعه شهرستان رودزار با بیان اینکه صحبت از عالم مجاهد و عالم فرهیخته حاج آقا جنیدی بسیار سخت است، تصریح کرد: این عالم بزرگوار ۱۶ سال در این شهر زندگی کردند و ایشان و فرزندان و همسر بزرگوارشان کارهای زیادی انجام دادند. خدمات. برای اسلام و انقلاب دادند.

روحانی با اشاره به کمک به رزمندگان اسلام تنها بخشی از خدمات ارزنده حاج جنیدی و خانواده ایشان است، تصریح کرد: اگر امروز در محضر مشرف مقام معظم رهبری باشیم، معظم له شهرستان رودزار را یک شهر خواهند شناخت. از حاج جنیدی و شهیدانش.

ایشان موافقت کردند: مرحوم عالم قدسی حاج آقا جنیدی خود و فرزندانش را فدای اسلام کردند و زیر این خیمه ها باید از این بزرگان یاد کرد چرا که پشت منبر نماز جمعه هر چه می گفتند عمل می کردند. حضور در خط مقدم و کمک به رزمندگان باعث دلداری فرزندانشان در خط مقدم جنگ شد.

امام جمعه شهرستان رادزار با بیان اینکه جلوه ای از خط قرمز عاشورای حسینی(ع) در خانواده حاج جنیدی دیده می شود، بیان کرد: به راحتی می توان از به دنیا آمدن چهار فرزند پشت سر هم صحبت کرد. ضمن تشییع و تدفین ایشان دعا می کنیم که روح این عالم مجاهد و خانواده محترم ایشان با شهدای کربلا محشور گردد.

روحانی با اشاره به بیانات اخیر مقام معظم رهبری در اجلاسیه ائمه اطهار(ع) در روز جمعه موافقت کرد: مقام معظم رهبری در مورد نماز جمعه، امام جمعه و همه ملت‌ها، فرقه‌ها و مسئولان هر آنچه را که لازم است فرموده‌اند. شکوه نیروگاه نماز جمعه، تبیین وظایف ما چیست.

وی با اشاره به هجمه های مستمر دشمنان علیه اسلام و انقلاب، ارزش ها به ویژه دژ نماز جمعه، گفت: اگر سنگر مستحکم نماز جمعه سست شود یا خدا، امروز وظیفه ما سنگین تر از گذشته است. نکند هر کدام از ما به سمت تضعیف آن حرکت کنیم و روز قیامت باید جواب حج آقای جنیدی و شهدای او را بدهیم.

امام جمعه شهرستان رودزار در ادامه با بیان اینکه روحانیون اصیل شیعه تا به امروز دین را حفظ کرده اند، ادامه داد: در این کشور و در این ۴۲ سال به چشم خود شاهد گردن زدن شیخ امامه در میدان هفت تیر تهران بودیم. وقتی همزمان با روز جهانی قدس دست به پای او زدند و شعارهای براندازانه سر دادند، دین چه کرد؟

روحانی با تاکید بر اینکه علمای اصیل راه انبیای الهی را می پیمایند، گفت: علمای راستین شیعه پاسدار مرزهای دین مردم هستند بنابراین نمی گذارند به این مرز تعرض شود که نمونه آن را در امام رحمان دیدیم. با تمام وجودش فریاد زد و بس و او هم زجر کشید.

وی با گرامیداشت یاد و خاطره شهید مدرس، مرحوم آیت الله شیخ فضل الله نوری، آیت الله سعیدی و آیت الله غفاری گفت: این روحانیون اصیل شیعه بودند که در جریان مشروطه در مقابل استعمار یا استثمار و استبداد ایستادند. یک نفر در مقابل ظلم طاغوت که از روحانیون اصیل شیعه بودند، ایستاد.

امام جمعه شهرستان رودسر تصریح کرد: بر اساس آمار رسمی ایثارگری بنیاد انقلاب اسلامی، شهادت روحانیون نسبت به سایر فرقه ها بالاترین میزان را دارد، برخی که امروز علیه روحانیون صحبت می کنند باید به حاج آقا جنیدی نگاه کنند. همچنین ببینید جایگاه روحانیون اصیل شیعه چه بوده است.

روحانی تصریح کرد: امروز هجمه به جامعه اصیل شیعه شاید بی نظیرترین هجمه تاریخ باشد، چرا که دشمنان مدام سعی می کنند مردم را از روحانیت جدا کنند، بین دین و روحانیت فاصله بیاندازند و بگویند دین هست یا نه. . در این مملکت پیشرفت می شود، نتیجه نمی دهد، این همان چیزی است که مقام معظم رهبری هشدار دادند.

وی با اشاره به آمار ۲۷۰۰ شهید طلبه و روحانی در دوران مقاومت مقدس، اذعان داشت: روحانیون اصیل شیعه افتخار می کنند، مردم شریف این حضور همه جانبه روحانیون اصیل شیعه را در پاسداری از اسلام و مرزها می بینند. ارزش های انقلاب

به اشتراک بگذارید