دلایل خنک نشدن کولر گازی


با سرویس دهی منظم کولرهای گازی و رفع ایرادات احتمالی، می توانیم ضمن افزایش عمر تجهیزات، هزینه ها را کاهش داده و در مصرف برق صرفه جویی کنیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دایر میرزا سرد نکردن کولر گازی منجر به ناکارآمدی کولر گازی و افزایش هزینه می شود و در فصل گرما نگرانی از عملکرد صحیح کولر گازی در منازل افزایش می یابد.
برای افرادی که در منازل خود از کولر گازی استفاده می کنند حتما در فصل تابستان پیش آمده است که کولر گازی به دلایلی محیط را خنک نکرده و مجبور به استفاده طولانی تری از کولر گازی شده است که باعث افزایش هزینه شده است.
دانستن برخی از نکات به ما کمک می کند تا در عیب یابی به موقع تجهیزات تخصص لازم را کسب کرده و یا به متخصص در زمینه تعمیر کولر گازی مراجعه کنیم که باعث صرفه جویی در مصرف برق می شود.

دلایل خنک نشدن کولر گازی عبارتند از:

۱- فیلتر کثیف
رایج ترین دلیل خنک نشدن کولر گازی این است که هوای تازه وارد سیستم خنک کننده نمی شود. اسپلیت دارای فیلتری است که گرد و غبار هوا را از بین می برد و هوای تازه را به دستگاه تزریق می کند. اگر این فیلتر کثیف یا گرفتگی گرد و غبار و کثیفی باشد، در عملکرد کولر اختلال ایجاد می کند و از عبور هوای سرد و گرم از کانال ها جلوگیری می کند. اگر فیلتر کولر گازی کثیف باشد هوای تازه وارد سیستم تهویه نمی شود بنابراین هوای گرم از آن خارج می شود که نیاز به تعمیرکار حرفه ای فیلتر اسپلیت دارد در صورت کثیف بودن آن را تعویض کنید.

۲ – تنظیمات نادرست ترموستات
یکی دیگر از دلایل خروج هوای گرم از کولرهای گازی، تنظیم معیوب ترموستات است. قبل از استفاده از تهویه مطبوع لازم است عملکرد ترموستات را بررسی کنید، بهتر است ترموستات را همیشه در حالت “اتوماتیک” به جای “روشن” نگه دارید.

۳- خرابی موتور
اگر موتور فن آسیب دیده یا آسیب ببیند، کولر گازی قادر به خنک کردن هوای ورودی نخواهد بود و هوای گرم به بیرون هدایت می شود. اگر با این مشکل مواجه شدید، بهتر است برای تعمیر کولر گازی با یک تکنسین تماس بگیرید.

۴- آلودگی شیر کولر گازی
در صورت وجود گرد و غبار زیاد در شیر کولر گازی اجازه خنک شدن هوای اسپلیت را نمی دهد و در صورت مسدود بودن خازن اجازه خنک شدن سیستم تهویه هوا را نمی دهد. بیا پاک کنیم

۵ – خرابی کمپرسور
گاهی اوقات کولر گازی خنک نمی شود زیرا کمپرسور کولر گازی آسیب دیده است، توجه به این نکته ضروری است که کندانسور آسیب دیده نمی تواند هوا را به اندازه کافی خنک کند و کمپرسور آسیب دیده باید سریعاً تعویض شود.

با سرویس دهی منظم کولرهای گازی و رفع ایرادات احتمالی، می توانیم ضمن افزایش عمر تجهیزات، هزینه ها را کاهش داده و در مصرف برق صرفه جویی کنیم.

برای اطلاعات بیشتر، برنامه My Power را روی گوشی هوشمند خود نصب کنید. لینک نصب:

اشتراک گذاری