احمد ماسنی نماینده اصلاح طلب مجلس دهم در جریان بررسی عملکرد یکساله دولت سیزدهم به شارک گفت: فرض درستی نبوده است. زیرا عملکرد دستگاه های اجرایی واحد نه تنها مشکل را حل نکرد، بلکه مشکلات کشور را تشدید کرد».

این سیاستمدار اصلاح طلب ادامه داد: مذاکرات وین پس از روی کار آمدن دولت سیزدهم یکی از موضوعات اصلی بود که در روزهای پایانی دولت دوازدهم در تدارک امضای توافق بود.

دولت سیزدهم تا به امروز نه تنها به توافق نرسیده است، بلکه ابهاماتی را در مسیر توافق ایجاد کرده است و هنوز نتیجه توافق نامشخص است».

مسنی تصویب مصوبه شورای حکام علیه جمهوری اسلامی در دولت سیزدهم را «هشدار به کشورمان» این دولت توصیف کرد.

این نماینده مردم در مجلس دهم با اشاره به دیگر شعارها و وعده های دولت سیزدهم گفت: برای رفع معضل گرانی و گرانی که امروز در فضای مجازی حاکم است، قول هایی داده شده است. ۱۳ نامزد برای حل این مشکلات قول دادند و وعده شغل، ازدواج و مسکن دادند. اما هنوز این کار را نکرده اند. ما شاهد افزایش چند برابری قیمت محصولات مختلف هستیم.

این سیاستمدار منتقد دولت ادامه داد: دولت قبل مدعی بود که برنامه ای برای اداره کشور ندارد اما می بینیم که دولت سیزدهم در حال اجرای طرحی به نام جراحی اقتصادی است حتی یک خط از این طرح را لحاظ کنید. هیچ برنامه دولت یا مصوبه مجلس ندیده است.

وی با انتقاد از طرح جراحی اقتصادی دولت گفت: برنامه مشخصی در این زمینه وجود ندارد. وقتی نام برنامه اقتصادی به میان می‌آید باید بین اقتصاددانان کشور بحث شود. این برنامه اقتصادی باید بر اساس کدام نظریه اقتصادی باشد؟ آیا این اقتصاد لیبرال است یا اقتصاد جهادی یا ترکیبی از این دو نظریه یا مبتنی بر اقتصاد مستقل است؟

«برنامه ششم توسعه تمام شد و مدتی است که خبری از برنامه هفتم نیست.

وی گفت: ما به دلیل تحریم ها در شرایط سختی قرار داریم، باید راهی برای شکستن تحریم ها وجود داشته باشد. کسانی که تحریم ها را موهبت و فرصتی برای مخالفت با شورای امنیت سازمان ملل می دانستند، امروز به عنوان یک هیئت مذاکره کننده برای به نتیجه رساندن مذاکرات استفاده می شوند. اما این در مورد نقض تحریم ها یا توافق هسته ای نیست.

وی با اشاره به یکی از نکات مثبت دولت سیزدهم گفت: البته دولت سیزدهم توانسته با برخی از کشورهای منطقه روابط دوستانه برقرار کند.

مازنی ادامه داد: اگر این تبادلات بین ایران و همسایگانش بتواند کریدور کوری را بین ایران و غرب در دنیایی که همه ملت‌های بزرگ، قدرت و ثروت بر آن‌ها تأثیر می‌گذارند باز کند، مفید خواهد بود.

نماینده اصلاحات در مجلس دهم وحدت قوه مجلس و دولت سیزدهم را در حوزه سیاست داخلی و خارجی مؤثر ندانست و از کسانی که مردم را به رأی دادن به وحدت قدرت تشویق کردند، استدلال کرد. حل مشکلات جامعه بحث بیهوده ای بود دود در چشم مردم بلند شد.