دولت سیزدهم ۸ سال تمام شده و حکومت مردم شعار نیست


معاون پارلمانی رئیس جمهور با بیان اینکه دولت سیزدهم ۸ سال است که کار می کند، گفت: ۳ حلقه چاه عمیق در زابل سیستان و بلوچستان در عمق زمین حفر شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا به نقل از تسنیم در شورای اداری خمین که در فرمانداری این شهرستان برگزار شد، با اشاره به عملکرد دولت سیزدهم، اظهار داشت: دولت سیزدهم باید شاهد باشد که عناوین سند تغییر سی و هفتم. و موضوعاتی نوشته شد و از سوی دیگر برنامه هفتم توسعه کشور بر اساس موضوع محوری تهیه و با عزم ملی اجرا شود.

وی افزود: در یک سال گذشته دولت سیزدهم ۸ سال کار کرده است به جز کرمان و همدان رئیس دولت به تمام استان های کشور سفر کرده و اعتبارات سفر را تصویب کرده است. رئیس جمهور و نمایندگان دولت به استان ها سفر می کنند و مشکلات مناطق مختلف کشور را از نزدیک می بینند و لمس می کنند، بنابراین مدیران باید تحول و کار جهادی را باور کنند و با نگرش گره گشا مشکلات را حل کنند.

معاون پارلمانی رئیس جمهور با اشاره به موقعیت شهر خمین گفت: خمین زادگاه بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی است که همین امر موجب اعتبار بالای شهر است و بسیاری از بزرگان معتقدند که ما این کار را انجام دادیم. انتقال نداشته باشد شخصیتی مانند امام راحل بعد از ائمه اطهار(ع) لذا با همت و فعالیت فرهنگی امام راحل باید بیش از آنچه تاکنون به دست آمده است به جهانیان معرفی شود و لذا معلم باشد. امام خمینی(ره) تشویق کردند تا از خانه تاریخی راحیل بازدید کنند و این مکان معنوی و تاریخی در مسیر زائران نور قرار گیرد.

وی افزود: آشنایی نزدیک با امام راحل و اجدادش، زندگی و زندگی امت، روحی افسانه ای و شجاع، بر گردشگران داخلی و خارجی تاثیرگذار است و خمینی می تواند در معرفی امام خمینی(ره) پیشگام باشد. بخشی از مشکلات با حوزه فرهنگی ترویج اندیشه امام و پاسخ به ابهامات قابل حل است.

معاون پارلمانی رئیس جمهور با اشاره به کارهای انجام شده در خمین گفت: مدیران استانی و شهرستانی باید برای رفع مشکلات خمین استقامت کنند وگرنه دولت مطالبات انبوه برای جایگزینی خمین را فراموش خواهد کرد. به عنوان استاندار ویژه، شاخص ها باید در کمیسیون سیاسی بررسی و رسیدگی شود.

وی افزود: خشکسالی مشکل کل کشور است، بسیاری از استان ها با مشکل آب مواجه هستند، در دولت سیزدهم از روز اول به این موضوع توجه ویژه ای شده است، این موضوع نیاز به پیگیری دقیق و دقیق دارد. زیرا گاهی منجر به پیامدهای اجتماعی و مقاومت می شود». از آنجایی که دولت تصمیم به انتقال آب، نوع کشاورزی، روش آبیاری و چاه های عمیق گرفته است، تاکنون ۳ حلقه چاه عمیق در زابل، سیستان و بلوچستان حفر کرده است.

حسینی گفت: یکی از مهمترین مشکلات حوزه سلامت خمین آماده بودن بیمارستان ۱۴۴ تختخوابی خمین است که امید است با تماس با وزارت بهداشت مشکلات این بیمارستان برطرف شود.

به اشتراک بگذارید