دو برادر به جرم پلمب مطب غیرمجاز دندانپزشکی و ساخت گواهی جعلی به نام دندانپزشکان در شهرستان رشت دستگیر شدند.


معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی گیلان از پلمب مطب غیرمجاز دندانپزشکی و دستگیری دو برادر تظاهر به دندانپزشکی توسط کارشناسان نظارت پزشکی این دانشگاه با همکاری مردم محلی به دستور مقام قضایی خبر داد. پلیس.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا حیدرعلی بالو معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی گیلان گفت: گزارش های دریافتی مردم و بررسی های انجام شده توسط کارشناسان نظارت بر پزشکی دانشگاه طی بازدیدی مشترک. یک پزشک بدون صلاحیت فنی، تخصص علمی و پروانه مطب در شهر رشت واقع در خیابان آیت الله سیبری فاز ۲ به همراه ماموران پلیس محلی با عنوان جعلی دندانپزشک وارد عرصه دندانپزشکی شدند، افراد خاطی را دستگیر کردند، مطب را پلمب کردند. و پرونده را به مراجع قضایی ذیربط ارسال کرد.

بالو با اشاره به افزایش فعالیت پزشکان در حوزه پزشکی تاکید کرد: همشهریان گیلانی در بازدید از مراکز درمانی از داشتن مجوز پزشکی یا مجوز معتبر از وزارت بهداشت این مراکز اطمینان حاصل کنند.

وی افزود: در حال حاضر بازرسان حوزه نظارت پزشکی دانشگاه در حال بازرسی و نظارت بر فعالیت مراکز، موسسات و درمانگاه های استان هستند، لذا شهروندان عزیز گیلانی از فعالیت های مخفیانه این سودجویان اطلاع رسانی می کنند. -افراد جوینده و فاقد صلاحیت در صورت مراجعه به مراکز درمانی بدون مجوز و یا تعامل با افراد مشکوک، باید اطلاعات را از طریق سامانه پاسخگویی به شکایات (سامانه ۱۹۰) گزارش کنند یا مستقیماً به بخش نظارت بر درمان معاونت درمان دانشگاه مراجعه کنند.

وی در پایان ابراز امیدواری کرد که شاهد دانش و همکاری نخبگان استانی با دانشگاه علوم پزشکی گیلان و گزارش به موقع در برخورد با افراد فاقد صلاحیت در حوزه بهداشت و درمان باشیم. فعالیت این قبیل افراد پزشکی و غیر متخصص در استان.

به اشتراک بگذارید