رای مجلس به کابینه سیزدهم یک رأی توده ای بود و باید حرکتی عمیق در دولت سرمایه داری انجام داد.


یکی از اعضای کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: از مجلس انتظار می رود در تصمیم گیری های خود دقت کند و به صورت انبوه رای ندهد، مثلا در زمان انتخاب کابینه بیش از ۲۰۰ رای آورد، خب این یک رای جمعی است. ”

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، جبار کوچکی نژاد نماینده ملت ملت در مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با خبرنگار ایلنا درباره اهمیت و ضرورت برخی تغییرات در کابینه دولت به ویژه در آستانه این کار گفت و گو کرد. دولت در سالگرد یک سالگی گفت: شرایط بسیار سخت است و نیاز به توجه زیادی در انتصابات و تغییرات دارد. زیرا برای هر تغییری در صورت عدم رسیدگی به انتصاب، هزینه سنگینی به مردم تحمیل می شود. به خصوص در مورد برخی وزارتخانه های تعاون، کار و رفاه اجتماعی، این وزارتخانه بزرگ است و بیش از نیمی از جمعیت کشور را تحت تأثیر قرار می دهد.

یکی از اعضای کمیسیون برنامه و بودجه مجلس درباره دستاوردها و پیامدهای ترمیم کابینه دولت گفت: اینکه یک نفر بیاید و برود دور از انتظار نیست، اما انتخاب جایگزین برای این وزیر چطور؟ آیا آنها استعفا می دهند؟» برای سایر وزرایی که هنوز در کابینه هستند، خوب است اگر آقای رویس بتواند آنها را به همان شیوه (چه در داخل دولت و چه بدون استیضاح) حرکت دهد، اگر دوستانی داشته باشند.

وی ادامه داد: امیدوارم مجلس در تصمیم گیری دقت کند و به صورت انبوه رأی نیاورد، مثلاً در زمان هیئت دولت بیش از ۲۰۰ رأی به هیأت دولت دادند، خب این رأی جمعی است، در کارآمدی تأثیر می گذارد.

نماینده مردم در ملت در خصوص لزوم بازنگری در عملکرد کابینه، با توجه به گذشت زمان از ابتدای کار خود، گفت: یک تغییر واقعا بزرگ و راحت برای اعضای کابینه ایجاد کنید.

وی خاطرنشان کرد: اگر دولت تغییرات لازم را انجام ندهد مجلس وارد عمل می شود، دولت باید اعتماد بیشتری به مجلس بدهد چرا که ثابت شده بخش بزرگی از دولت از عهده جراحی بر نمی آید.

“کدام وزیران واجد شرایط قرار گرفتن در لیست تغییرات هستند؟” آنها به اندازه ارتباطات یا وزارتخانه های دیگر در برابر این سوال سکوت می کنند. برخی از وزارتخانه ها مانند سمات نیز یکسری مشکلات اساسی دارند و آن هم این است که مجبور به کناره گیری شده اند. در واقع، وزرای خاموش و نوظهور باید هر دو گروه را ارزیابی کنند. همه وزارتخانه ها برای جمهوری اسلامی مهم هستند، از وزارت ارتباطات و میراث فرهنگی گرفته تا وزارتخانه های دیگر.

وی خاطرنشان کرد: معتقدم دولت در انتخاب نیروهای خود از یک آستانه هیچ گاه اشتباه نمی کند. دولت باید بتواند از این طیف های مختلف در وزارتخانه های مختلف استفاده کند.

یکی از اعضای کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی درباره برنامه بی برنامگی دولت بیان کرد: اکنون دولت باید تمام وقت خود را برای برنامه هفتم توسعه بگذارد. در مجلس حاضر شوید و با همین برنامه پیش بروید.

وی گفت: الان چون دولت برنامه ندارد یعنی برنامه ششم تمام شده است، برنامه هفتم نداریم، دولت بدون برنامه بودجه ها را می بندد که این برای کشور و جامعه بسیار خطرناک است. جهت گیری ها قطعاً درست نیستند.”

اشتراک گذاری