رتبه بندی معلمان زمان بر است و ارزشیابی معلمان نباید بیش از ۱.۵ ماه طول بکشد


وزیر آموزش و پرورش گفت: ارزشیابی هر معلم نباید بیش از یک ماه و نیم طول بکشد. بابت تاخیر در رتبه بندی معلمان پوزش می طلبیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا به نقل از مهر، یوسف نوری جهان آرا وزیر آموزش و پرورش در این مراسم با اشاره به هفته دولت اظهار داشت: شهیدان رجایی و باهنر معلم بودند؛ معلمان و معلمان شهیدان رجایی و باهنر معلم بودند. یاد و خاطره همه معلمان شهید را گرامی بداریم.

نوری در پاسخ به این سوال که در دوران تصدی شما چه اقدامی در وزارت آموزش و پرورش انجام شد، گفت: سند تحول بنیادین آموزش و پرورش در سال ۱۳۸۹ تصویب شد اما در این دولت به دستور مقام معظم رهبری. ، اولین گام تحول آفرین را برداشت.اجرای سند تحول بنیادین آموزش و پرورش و مرکز ثقل آموزش و پرورش راهی برای تربیت معلم است.

در ابتدای دولت، دانشگاه فرهنگیان نیاز به اصلاح دارد، گفت: در ابتدای دولت نسبت استاد به دانشجو در دانشگاه فرهنگیان ۱ به ۱۰۰ بود در حالی که باید به نسبت ۱:۲۰ برسیم. یعنی به ازای هر ۲۰ دانشجو یک استاد. ; با احیای این نسبت، هزار پزشک و معلم جذب می کنیم و ۳۰۰ نفر نخبه را برای آموزش جذب می کنیم.

وزیر آموزش و پرورش افزود: هر دانشجو معلم پس از فارغ التحصیلی باید برای اخذ گواهینامه صلاحیت معلمی در آزمون جامع شرکت کند. معلمی که امتحان جامع را قبول نکند از قانون رتبه بندی بهره مند نمی شود.

نوری با بیان اینکه در دولت گذشته مشکلات زیادی در آیین نامه وجود داشت که نیازهای معلمان را به طور کامل در نظر نگرفته بود، اظهار داشت: در این آیین نامه در دولت قبل نیز مشکلات زیادی وجود داشت. وی گفت: این ضوابط در ۲۴ آذرماه به تصویب نهایی رسید و سامانه بارگذاری سوابق معلمان از ۲۶ این ماه آغاز می شود.

نوری با بیان اینکه قطعا رتبه بندی مطرح است، گفت: بابت تاخیر در اجرای رتبه بندی معلمان عذرخواهی می کنیم. از امروز این رتبه بندی بیش از ۸۰۰ هزار نفر را شامل می شود و تلاش می کنیم روند اجرا را تسریع کنیم، البته بخشی از کارهای ما مربوط به رتبه بندی زمان بر است.

وزیر آموزش و پرورش افزود: ارزشیابی معلمان نباید بیش از یک ماه و نیم طول بکشد. به همه استان ها گفته شده است که برای ارزشیابی هر معلم حداقل یک ماه و حداکثر یک ماه و نیم فرصت دهند.

نوری با بیان اینکه با توجه به کندی بازگشت به آموزش و پرورش توجه چندانی نمی شود، تصریح کرد: با توجه به این موضوع، به آموزش و پرورش توجه چندانی نمی شود. وی گفت: سال گذشته خیرین سه هزار میلیارد تومان کمک کردند اما امسال این مبلغ به ۸ هزار میلیارد تومان افزایش یافته است.

به اشتراک بگذارید