رنگ خرد شده بنکسی به تازگی 25.4 میلیون دلار فروخته شده است


نوشته شده توسط ژاکی پالمبو ، CNN

نقاشی بنکسی ، که سه سال پیش در حراج تا حدی خود را تخریب کرد ، با قیمت سرسام آور 18.5 میلیون پوند (25.4 میلیون دلار) فروخته شد.

جدید حراج “عشق در سطل زباله است” روز پنجشنبه در فروش هنرهای معاصر ساتبیز در لندن برگزار شد و به رکورد این هنرمند تبدیل شد و از فروش “Game Changer” یک سال پیش پیشی گرفت. این اثر هنری که کارگران بهداشت را به عنوان ابرقهرمان نشان می داد ، به قیمت 16.7 میلیون پوند (23.1 میلیون دلار) به نفع بیمارستان های انگلستان فروخته شد.

“عشق در سطل زباله است” ، که به “دختر با بادکنک” تغییر نام داد ، برآورد بالایی از 6 میلیون پوند (8.3 میلیون دلار) داشت ، شش برابر ارزش قبلی آن 1 میلیون پوند (1 میلیون) ، 4 میلیون دلار). این اثر هنوز در چارچوب خود نیمه خرد شده است ، که مکانیزمی برای از بین بردن خودکار آن پس از افتادن چکش پنهان می کند به فروش اصلی آن بنکسی بعداً دستگاه خردکن را درگیر کرد کارکرد نادرستی داشت و مانع از تبدیل کامل کار به آوار شد.

نام آثار هنری خرد شده بنکسی تغییر کرد

متیو اسرائیل ، تاریخ نگار هنری ، نویسنده و بنیانگذار هنر ماهر ، در مصاحبه ایمیلی قبلی خود با CNN گفت: “زمان بسیار خوبی بود زیرا هیچ کاری مانند قبل انجام نشده بود.” وی افزود: ایده یک اثر هنری خود ویرانگر “کاملا مغایر با اهداف خانه حراج است ، جایی که شرایط یک اثر هنری در درجه اول اهمیت قرار دارد و دانش و تجربه در این زمینه جنبه های اساسی آن است. اقتدار و ارزش آن “.

هویت فروشنده در حراج روز پنجشنبه فاش نشده است ، اگرچه ساتبیز آنها را به عنوان یک زن کلکسیونر از اروپا و مشتری قدیمی خانه حراج معرفی کرده است. خریدار جدید امکان پرداخت به ارز دیجیتال را دارد.

چند ماه پس از اولین حراج سال 2018 ، موزه Frieder Burda در Baden-Baden ، آلمان ، اولین فضای عمومی برای نمایش “عشق در ظرف است” شد. قبل از این فروش ، این نقاشی در لندن ، هنگ کنگ ، تایپه و نیویورک به نمایش گذاشته شد.

دیدگاهتان را بنویسید