رهاسازی ۴۲ هکتار از رودخانه های رشت | شاروان مراحل تعمیرات اساسی و بازرسی تصفیه خانه شیرابه را انجام می دهد


مسئولان دادگستری گیلان، شهردار و سایر مسئولان استانی از تصفیه خانه فاضلاب بیمارستان ها و تصفیه خانه های آنها و همچنین رودخانه های گوهرود و سرجوب بازدید کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیار میرزا، سید امیرحسین علوی شهردار رشتراتاپاتی بهوان امروز چهارشنبه ۱۸ خرداد ۱۴۰۱ با حضور حجت الاسلام حمزه خلیلی رئیس کل دادگستری گیلان، مهدی فلاح میری، دادستان مرکز استان و معاون احمد آقایی همراه بود. . مجید عزیزی وزیر امور اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری، رئیس شورای اسلامی شهر رشتتراپاتی، عباس صابر معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار، ارسلان سالاری رئیس دانشگاه علوم پزشکی، رضا زمانی مدیرکل محیط زیست گیلان و سایر مسئولان استانی انجام دادند.

در ادامه این بازدیدها جلسه ای در دانشگاه علوم پزشکی گیلن به ریاست حجت الاسلام حمزه خلیلی رئیس کل دادگستری تشکیل شد.

سید امیرحسین علوی شهردار رشت با تجلیل از هفته محیط زیست به ویژه برای تمامی فعالان این حوزه به ویژه اداره کل حفاظت محیط زیست گیلان خاطرنشان کرد: قوه قضائیه اهتمام ویژه ای به مسائل شهری و محیط زیستی دارد. این نوع نگاه و رویکرد قابل تقدیر است.

رشت مایر تصریح کرد: شرکت کود گیلون در دو سال گذشته به دلیل شیوع اپیدمی کرونا و توصیه‌های دانشگاه علوم پزشکی گیلن و ادامه روند تعمیرات اساسی، عملاً غیرفعال بوده است.

سید امیرحسین علوی اظهار داشت: با تلاش نوروس امسال خطوط تصفیه پسماند شرکت کود شهرداری رشت جذب شد. تصفیه خانه شیرابه نیز کلنگ زنی شد و اکنون در مرحله آزمایش است و امیدواریم این مراحل را پشت سر بگذاریم و به سرعت وارد مدار بهره برداری شویم.

وی افزود: در قراردادهای جدیدمان با سرافیل سراوان و کارخانه کود آلی، پیش بینی تکمیل تصفیه خانه شیرابه را داریم و نظارت لازم را بر روند ساخت و ساز اعمال می کنیم.

شهردار همچنین به مشکل رودخانه های گوهرود و سرجوب اشاره و یادآور شد: از زمان کار شورای چهارم در بودجه سنواتی شهرداری ردیفی با عنوان ساماندهی رودخانه ها صادر شده و هر ساله از این ردیف اعتباری استفاده شده است. .

علوی با بیان اینکه دولت برای ساماندهی رودخانه ها منابعی را برای تجهیزات تخصیص داده است، بیان کرد: در سال های اخیر حدود ۴۲ هکتار از حاشیه رودخانه ها توسط شهرداری رشت آزاد شده و به صورت خیابانی یا سبز در اختیار مردم قرار گرفته است. .

وی بیان کرد: حدود شش کیلومتر از رودخانه های رشترا در اختیار ارگان ها، تجهیزات و نهادهای دولتی و نیمه دولتی است و این ارگان ها شامل حاشیه رودخانه های گوهرود و سرجوب در محدوده شهرستان است. می توانیم شش کیلومتر جاده اضافه کنیم. فضای سبز به رودخانه های رشت اتفاقاً این پروژه ها مشمول طرح های بازگشت سریع می شود که ظرف یک سال به بهره برداری می رسد.

شهردار رشت یادآور شد: شهرداری رشت علاوه بر خطوطی که هر ساله هزینه می‌شود، امسال ۲۰ میلیارد تن برای رودخانه‌ها در پروژه‌های مختلف از جمله پاکسازی، دیوارکشی، حصارکشی و لایروبی اختصاص داده است. رودخانه ها

علوی تصریح کرد: بر اساس قانون تامین عادلانه آب، نقش عملکرد شهرداری در مشکل رودخانه پیش بینی ایمنی در صورت لایروبی، سیلاب و مشکلاتی از این دست است، اما شهرداری رشت در حال حاضر عملاً رودخانه ها را از دست مردم آزاد می کند. بودجه شهر رش و دارایی های آن.» دادن به مردم.

وی تعریض پل پستک را از دیگر اقدامات شهرداری رشت اعلام کرد و گفت: درخواست من از این جلسه این است که اینگونه مسائل در رودخانه های رشت با همکاری شهرداری رشت و سازمان آب محلی مورد توجه قرار گیرد.

شهردار رشت ضمن احصای پروژه شهرداری رشت برای لایروبی یکی از چهار پهنه حوزه آبخیز اینک با مبلغ ۱۰ میلیارد تومان ادامه داد: صورت مساحت.

علوی در پایان افزود: اگر قرار است شهرداری رشت به عنوان خدمات عمومی از جیب مردم این شهر را پرداخت کند، نباید آنها را ملزم به عقد قرارداد خدمات عمومی و تحمیل چنین تکلیف قانونی کرد. روی آنها

اشتراک گذاری