روحانی: اردیبهشت ۱۳۹۶ نتیجه دسامبر ۲۰۱۶ بود چه کسی به ترامپ چراغ سبز نشان داد؟


حسن روحانی رئیس جمهور سابق کشورمان گفت: ترامپ مشکلات زیادی ایجاد کرده است. اما چه کسی به ترامپ چراغ سبز نشان داد؟ چه کسی جرات کرد ترامپ به این نتیجه برسد که اگر حداکثر فشار بر ما وارد شود، انقلاب ما در اوایل سال ۱۹۹۷ سرنگون خواهد شد؟

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا به نقل از جماران; در سالروز اجرای حکم ریاست جمهوری حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی، جمعی از وزرا و معاونان رئیس جمهور سابق دولت یازدهم و دوازدهم صبح امروز با حضور در دفتر ایشان مشکلات و موفقیت ها را بررسی کردند. هشت سال.

وی در این دیدار صمیمی، نقش حسن روحانی در آن هشت سال حکومت کشور را حکیمانه، دلسوزانه و شجاع خواند و ضمن اشاره به خاطرات، از تلاش های رئیس جمهور سابق در پیشرفت و توسعه کشور در عرصه داخلی قدردانی کرد. و در سطح بین المللی. و مشکلات بیرونی

در این دیدار ایام شهادت امام حسین (ع) تسلیت گفت و روحانی گفت: دل مردم همچنان مملو از عشق به امام حسین (ع) است و پس از سال ۱۳۹۰ در سوگ شهادت آن حضرت عزادارند. او برای احیای اسلام و بشریت قیام کرد و امروز می بینیم که محبت امام حسین (ع) فراتر از اسلام است.

وی با بیان اینکه پس از ۴۳ سال پیروزی انقلاب ما سرکوب شد، اضافه کرد: این سرکوب یا به دلیل اقدام دشمنان بود یا به دلیل عملکرد ضعیف و سهل انگاری. به هر حال مردم بیش از آنچه امروز دیده می شود انتظار داشتند. مردم خواهان زندگی بهتر بودند. مادیات و بخصوص معنویاتشان رشد کند. مردم کاستی های مادی را در زندگی می بخشند اما کاستی های معنوی را نمی توانند ببخشند. مردمی که برای صداقت، وفاداری به عهد، عدالت و وفای به فرمان خدا انقلاب کردند، وقتی ببینند اخلاق، عملکرد و برنامه های ما با آنچه در ۱۶ سال نهضت اسلامی گفتیم مغایرت دارد، نمی بخشند.

رئیس جمهور سابق کشورمان ادامه داد: می گویند فشار بیرونی مهم نیست اما مدیریت داخلی مشکلاتی دارد که کاملا درست است اما وارونه تعبیر می کنند. تصمیمات ما اشتباه بود و امروز گرفتار این مشکلات هستیم. اگر در داخل تصمیمات درستی بگیریم، نمی توانند از بیرون به ما اینطور فشار بیاورند. در سال ۲۰۱۷ ما تحت فشار ترامپ بودیم.

وی افزود: ترامپ مشکلات زیادی ایجاد کرده است. اما چه کسی به ترامپ چراغ سبز نشان داد؟ چه کسی جرات کرد ترامپ به این نتیجه برسد که اگر حداکثر فشار بر ما وارد شود، انقلاب ما در اوایل سال ۱۹۹۷ سرنگون خواهد شد؟ ترامپ نمی خواست ما تنها کسی باشیم که اجازه داده می شود. اطرافیان ترامپ به صراحت اعلام کردند که مردم و مسئولان جشن پیروزی انقلاب در ۲۲ بهمن را نخواهند دید. هدف آنها سرنگونی نظام و انقلاب بود. تمام برنامه ریزی ها بر همین اساس انجام شد. توطئه بیرونی بود، اما یک نشانه داخلی هم دادند. می ۲۰۱۷ نتیجه دسامبر ۲۰۱۶ بود. بنابراین مشکل از درون است نه از بیرون.

روحانی با اشاره به موفقیت دولت در رفع تحریم ها، لغو قطعنامه ها و بسته شدن پرونده PMD گفت: در دولت دوم اگر ترامپ از برجام خارج نمی شد و به روند ادامه می داد، علی رغم بلایای طبیعی به رشد اقتصادی دست می یافتیم. با تورم تک رقمی، سیل، زلزله و اپیدمی کرونا ادامه خواهیم داد. اگر در مارس ۲۰۱۹ به ما اجازه می دادند به برجام بازگردیم، دولت را با شرایط مختلف تحویل می دادیم.

روحانی با برشمردن مشکلات پیش روی دولت در پایان دوره هشت ساله به اقداماتی مانند مدیریت کرونا و تحلیف روز پنجشنبه اشاره کرد که مورد قبول مقام معظم رهبری نیز قرار گرفت و اظهار داشت: مقام معظم رهبری فرمودند. ستاد ملی کرونا پخش زنده داشته باشد تا مردم شاهد مدیریت کرونا باشند. وی در عین حال از تلاش ها در راستای جهش تولید با پنجشنبه های افتتاحیه ابراز خرسندی کرد و گفت: این اقدامات باعث روحیه بخشی به مردم می شود.

وی سپس گزارش کوتاهی از تلاش دولت دوازدهم برای تهیه و تهیه واکسن کرونا ارائه کرد: تصمیم داریم برای تهیه ۲۰۰ میلیون دوز واکسن خارجی توافق نامه امضا کنیم. بسیاری مخالفت کردند و گفتند که ما واکسن را به صورت داخلی تولید می کنیم و به زودی ۵۰ میلیون دوز تجویز می کنیم. آنها را از قبل خریدیم و تشویقشان کردیم. ۶۰ میلیون دوز واکسن از روسیه خریدیم اما چند میلیون دوز به ما ندادند. ما ۵۰ میلیون دوز واکسن را از تولیدکنندگان داخلی خریداری کردیم که نمی توانستند بیش از چند میلیون دوز در دوره ما تحویل دهند. ما از چین، هند، اروپا و کوواچ واکسن خریدیم. علاوه بر واکسن داخلی، حداقل ۱۱۰ میلیون دوز واکسن خریداری می کنیم. همچنین بدون طرح تحول سلامت ما درگیر کرونا بودیم.

به اشتراک بگذارید