روسیه شهر “لیسیچانسک” واقع در لوهانسک را تصرف کرد


رسانه های روسی گزارش دادند که نیروهای تحت رهبری مسکو شهر “لیسیچانسک” واقع در لوهانسک را تصرف کردند. وزارت دفاع روسیه هفته گذشته اعلام کرد که ارتش این کشور کنترل کامل Svirodonetsk و شهر نزدیک “Burisk” را به دست گرفته است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا به نقل از ریانوستی، ارتش روسیه شهر «لیسیچانسک» واقع در لوهانسک را تصرف کرد.

شبه‌نظامیان اوکراینی پس از خروج از شهر، برخی ساختمان‌های مهم اداری از جمله ساختمان شهرداری را منفجر کرده و ویران کردند. در ۳ روز گذشته ارتش روسیه و جنگنده های یگان های LPR همچنین پالایشگاه نفت لیسیچانسک، معدن ماتروسکا، کارخانه ژلاتین و روستای توپولوکا را آزاد کردند.

رمضان قدیروف، رئیس منطقه خودمختار چچن ساعاتی پیش در پیامی از محاصره کامل شهر لیسیچانسک واقع در لوهانسک خبر داد.

رئیس منطقه خودمختار چچن در تلگرامی در این زمینه نوشت: محاصره کامل شد و باید گفت به زودی حمله همه جانبه به این شهر آغاز خواهد شد. دشمن جایی برای رفتن ندارد. زیرا تمام راه های داخل و خارج شهر مسدود است.

در همین راستا خبرگزاری تاس گزارش داد که نیروهای روسی از ۵ جهت وارد لیسیچانسک شدند و نیروهای اوکراینی را به دام انداختند.

رسانه ها پیشتر اعلام کردند که ارتش روسیه کنترل کامل شهر «سویرودونتسک» در دونباس را به دست گرفته و به سمت لیسیچانسک پیشروی کرده است.

وزارت دفاع روسیه هفته گذشته اعلام کرد که ارتش این کشور کنترل کامل Svirodonetsk و شهر نزدیک “Burisk” را به دست گرفته است.

Seversky ادعا کرد که عقب نشینی اوکراین از شهر یک “خروج تاکتیکی” برای ادامه نبرد از منطقه مرتفع لیسیچانسک، در ساحل مقابل رودخانه دونتس است.

سقوط شهر سویرودونتسک به دست نیروهای روسیه بزرگترین پیروزی روسیه از زمان تصرف شهر بندری ماریوپل در ماه گذشته بود. این موضوع تأثیر زیادی بر میدان نبرد در شرق اوکراین خواهد داشت، زیرا ولادیمیر زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین، پیشتر اعلام کرده بود که نتیجه نبرد در این شهر سرنوشت منطقه دونباس (از جمله دونتسک و لوهانسک) را تعیین می کند. استقلال به رسمیت شناخته شده توسط روسیه).

به اشتراک بگذارید