روش “۱-۳” با تغییر روش استخدام در بخش آموزش اجرا می شود


وزیر آموزش و پرورش اگرچه قرار است از روش «۱-۳» برای حل مشکل نیروی انسانی در آموزش و پرورش در کوتاه مدت استفاده کنیم، اما وزیر آموزش و پرورش گفت: این روش معادل دو مدرک است، یعنی یک دانش آموز سه سال وقت می گذارد. تحصیل در دانشگاه های دیگر و یک سال در دانشگاه فرهنگیان

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، یوسف نوری فارس وزیر آموزش و پرورش در خصوص کمبود نیروی انسانی در آموزش و پرورش و آخرین اخبار استخدام در این وزارتخانه گفت: در بخش های کیفی مانند مربیان و مشاوران آموزشی، کمبود نیروی انسانی داریم. تربیت بدنی، مربیان و مربیان سلامت؛ همچنین آموزش و پرورش نیاز به دروازه بان و خدمتگزار دارد.

وی ادامه داد: مجوز جذب نیروی با کیفیت را دریافت کرده ایم که عملیات آن در دانشگاه فرهنگیان و وزارت آموزش و پرورش و برنامه ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش انجام می شود.

نوری با اشاره به اینکه برای حل مشکل نیروی انسانی در آموزش و پرورش از روش «۳-۱» استفاده می کنیم، افزود: این روش معادل دو مدرک است یعنی دانشجو سه می خواند و سایر دانشگاه ها با شرایط خاص جذب می شوند. برای چندین سال.” مثلا نمره کل او کمتر از ۷۵۰۰ نباشد.

وزیر آموزش و پرورش افزود: به این ترتیب دانشجو برای تدریس در ابتدای مهر سال آینده به مدت یک سال در دانشگاه فرهنگیان تحصیل می کند.

وی با بیان اینکه دیگر آزمون ماده ۲۸ برگزار نمی شود، تصریح کرد: جذب ما در آموزش و پرورش تنها از طریق دانشگاه فرهنگیان خواهد بود.

به اشتراک بگذارید