رویداد ویژه ملت قدم های میرزا | بازخوانی وقایع جنبش جنگل


در ۱۵ خرداد ۱۲۹۹ میرزای کوچک جنگل الغای سلطنت و تاسیس حکومت جمهوری ایران را برای بازگرداندن استقلال و حاکمیت ملی ایران اعلام کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیار میرزا، میرزا با برگزاری مراسم ویژه ای در ایالت جنگل میرزا کوچک، رویدادهای نهضت جنگل را حرکتی علیه استکبار و آزادی مردم گیلان خواند. دومین سالگرد اعلام جمهوری ایران.

در ۱۵ خرداد ۱۲۹۹ میرزای کوچک جنگل الغای سلطنت و تاسیس حکومت جمهوری ایران را برای بازگرداندن استقلال و حاکمیت ملی ایران اعلام کرد.

در این مراسم ویژه، جمعی از علاقه مندان با بازدید از مراکز مرتبط با نهضت جنگل، اهداف نهضت جنگل و نهضت جنگل شهید میرزا کوچک و وقایع رخ داده در این مکان های تاریخی را به صورت متفاوت بیان می کنند. راویان.

بر این اساس، خانه میرزا کوچک جنگل، کنسولگری سابق بریتانیا، یکی از مدارس میرزا کوچک در کشور، توسط دکتر دکتر بنیان‌گذاری شد. محل اعدام حشمت، دکتر. راویان جنبش به توصیف جنگل خواهند پرداخت.

همچنین در این مراسم از بخش اول مستند مینیاتوری ۱۰ قسمتی تولید شده توسط سازمان فضای مجازی سراج در مرکز گیلان با موضوع پاسخگویی به پرسش های نهضت جنگل رونمایی می شود.

آرامگاه شهید میرزا کوچک جنگل نقطه پایانی راهپیمایی میرزا در ایالت خواهد بود.

این رویداد ویژه روز یکشنبه ۱۵ خردادماه از ساعت ۱۶ الی ۲۰ با همکاری سپاه قدس گیلان، سازمان فضای مجازی سراج گیلان و سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری رشت برگزار می شود.

علاقمندان جهت ثبت نام با شماره ۰۹۲۱۴۲۷۸۰۹۷ تماس حاصل نمایند.

اشتراک گذاری