زمان آن فرا رسیده است که ماراتن مذاکرات وین را به پایان برسانیم. قطعنامه اخیر هیئت حاکمه “نارس” بود.


نماینده روسیه در سازمان‌های بین‌المللی در وین در سخنانی درباره قطعنامه اخیر شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی علیه ایران گفت: این اقدام «حداقل موقتا» روند مذاکرات وین را تضعیف می‌کند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا به نقل از خبرگزاری ریانوفستی، میخائیل اولیانوف نماینده روسیه در سازمان های بین المللی در وین در بخشی از گفتگو با خبرگزاری ریانوفستی از مصوبه اخیر شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی انتقاد کرد. . ایران گفت: این قطعنامه بسیار غیرمنتظره بود. مذاکرات برای احیای برجام ماه هاست که ادامه دارد[توافق هسته‌ای] هیچ اتفاقی در وین رخ نداد، عمدتاً به دلیل انتخابات میان دوره ای ایالات متحده.

اولیانوف در ادامه گفت: از آنجایی که انتخابات به پایان رسیده است، وقت آن است که دوباره دیدار کنیم و ماراتن مذاکره را به پایان برسانیم و همه شرایط برای این کار فراهم است.

او اضافه کرد: [رویکرد] ایران خلاق است، مذاکره‌کنندگان غربی این را می‌دانند، اما به جای نهایی کردن توافق، قطعنامه‌ای ارائه می‌کنند که به طور قطع یا موقت روند مذاکرات وین را تضعیف می‌کند.

اولیانوف در این خصوص گفت: قطعنامه با حمایت چهار کشور غربی برای احیای توافق هسته ای از جمله آمریکا که در گذشته رویکرد مسئولانه تری نسبت به اروپایی ها از خود نشان می داد، اتخاذ شد. .

این دیپلمات روس از رویکرد ترویکای اروپایی انتقاد کرد[آلمان، انگلیس و فرانسه] وی در این خصوص گفت: تروئیکای اروپایی به دلایلی بر این قطعنامه ها تکیه می کند، هرچند تجربه نشان داده سازنده نیست.

بیانیه نماینده روسیه در وین پس از آن صادر شد که ایالات متحده و تروئیکای اروپایی پیش نویس قطعنامه ای مهم را در نشست شورای حکام هفته گذشته ارائه کردند.[آلمان، فرانسه و انگلیس] این پیش نویس در مورد همکاری ایران با آژانس تهیه و پس از رای گیری صادر شد.

محمد اسلامی، رئیس سازمان انرژی اتمی ایران در جلسه هیات دولت گفت: فشارها و مصوبات سیاسی راه حل مشکل نیست و این معیار و معیار حل مشکلات نیست. رفتار ادعایی و رفتار حرفه ای آژانس

به اشتراک بگذارید