ساماندهی دریاچه ویستان خورگام طرح اولیه ساماندهی توسط شهرداری تهیه شد


ولی جهانی، مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان گیلان از راه اندازی دریاچه وستان خورگام (بره زار) خبر داد: این دریاچه یکی از جاذبه های گردشگری منحصر به فرد استان گیلان است، این دریاچه در ارتفاعات قرار دارد. شهر رودبار

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان گیلان از ساماندهی دریاچه وستان خورگام (بره سر) خبر داد.

ولی جهانی گفت: در بازدیدی که به همراه شهردار و اعضای شورا از منطقه داشتیم، مقرر شد طرح اولیه ساماندهی دریاچه توسط شهرداری شهر برسر تهیه و در اختیار اداره کل میراث فرهنگی قرار گیرد. گردشگری و صنایع دستی در استان گیلان.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان گیلان وستان برسر با اشاره به جاذبه های گردشگری این دریاچه افزود: این دریاچه یکی از جاذبه های گردشگری منحصر به فرد استان گیلان است که در ارتفاعات شهرستان رودبار واقع شده است.

وی با بیان اینکه این دریاچه از نظر جغرافیایی در منطقه ای خوش آب و هوا قرار دارد و می تواند گردشگران را جذب کند، بیان کرد: دریاچه وستان از بزرگراه اصلی رحمت آباد به خورگام ۴۲ کیلومتر و از شهرستان رودبار ۶۰ کیلومتر فاصله دارد. جنگل های هیرکانی یکی از مناطق مهم و تاثیرگذار در جذب گردشگر است و محوطه سازی نقش بسزایی دارد. در همین راستا در گفتگو با شهردار این منطقه مقرر شد طرح اولیه اسکان و استراحت بازدیدکنندگان در نظر گرفته شود و به اداره کل میراث فرهنگی ارائه شود.

جهانی شهرستان برسر را دارای جاذبه های گردشگری، فرهنگی، تاریخی و طبیعی فراوانی دانست که توجه گردشگران ورودی به استان گیلان را به خود جلب می کند و گفت: باید با تلاش و ایجاد زیرساخت های لازم برای ایجاد اشتغال و رونق اقتصادی در این شهرستان تلاش کنیم. حوزه

به اشتراک بگذارید