سرقت خودرو در حال افزایش است و جرایم شهری بیداد می کند.


نیویورک در حال تبدیل شدن به برنامه اکشن زنده Grand Theft Auto است.

بر اساس داده های NYPD، سرقت خودرو نیروی محرکه جنایت اپل بزرگ در سال جاری است که در ژانویه ۹۳ درصد افزایش داشته است.

در ۳۰ روز اول سال ۲۰۲۲، ۱۱۵۱ خودرو و موتورسیکلت مانند اسکوتر و موتورسیکلت به سرقت رفته است که این رقم در مدت مشابه در سال ۲۰۲۱، ۵۹۸ بوده است.

آمار ژانویه به تنهایی ۲۱ درصد از کل سرقت‌های خودرو در سال ۲۰۱۹ را به خود اختصاص داده است، با ۵۴۳۰ سرقت، که بخشی از روند رو به رشد جرایم دوران CVD در دو سال گذشته است.

آگهی. در سال ۲۰۲۰ ۹۰۳۷ وسیله نقلیه دزدیده شده که ۶۶ درصد نسبت به سال ۲۰۱۹ افزایش داشته است. تا سال ۲۰۲۱، ۱۰۴۲۱ سرقت گزارش شده است.

طبق آمار جنایات NYPD، این بالاترین تعداد سرقت وسایل نقلیه در ۱۰ سال گذشته است و این تعداد در سال جاری با حدود ۳۸ مورد در روز در حال افزایش است.

اسکوتر حمل و نقل
در ۳۰ روز اول سال ۲۰۲۲، ۱۱۵۱ سرقت خودرو رخ داده است.
رویترز

پلیس توسط جنایات سازمان یافته نمایندگی نمی شود و مانند مغازه های سال ۱۹۹۰ بریده شده است. امروزه آنها رانندگانی هستند که وسایل نقلیه خود را رانندگی می کنند و مجرمانی که از وسایل نقلیه سرقتی استفاده می کنند.

«این یک جنایت تصادفی است. آنها ماشین را می رانند تا سوخت تمام شود یا به جای رفتن با قطار یا اوبر آنها را به خانه می برند. یک منبع پلیس به پست گفت: بیشتر وسایل نقلیه به بروکلین، کوئینز و نیوجرسی می رسند.

منابع انتظامی گفتند، وقتی قربانیان سرقت خودرو را گزارش کردند، پلیس بهانه‌های مشابهی شنید: «دویدم تا لاتاری بازی کنم» یا «دویدم تا صندلی ماشین را بگیرم، می‌خواهم پسرم را ببرم». .

ماشین
تا سال ۲۰۲۲ تعداد سرقت ها به ۳۸ مورد در روز افزایش می یابد.
گتی ایماژ / iStockphoto

یک منبع پلیس گفت: “مردم فکر می کنند که در امنیت هستند، اما نمی توانند اشتباه کنند.”

رانندگان غذاخوری اغلب قربانی می شوند و صاحبان خودروها گاهی دو بار توقف می کنند و آنها را هدف سارقان می کند.

«اگر پلیس بیاید و متوقف شود، احتمال اینکه به ماشین بلیط بدهند کمتر است. من می خواهم برای آن بمانم.

«بعضی وقت‌ها شخصی را که نگهبان ماشین است می‌آورم، اما اگر روی کالا کار نمی‌کنم، دو کلید دارم، یکی این است که در ماشین بمانید، دیگری پیش من بمانید و آن را بیرون قفل کنید.

به گفته منابع پلیس، استفاده از جاکلیدی الکترونیکی و تمایل به تردد رانندگان به این مشکل اضافه شده است.

یکی از پلیس های بروکلین گفت: “در خودروهای امروزی، مردم اغلب به دلیل تنبلی کلیدهای خود را در کنسول جا می گذارند. دزدها می توانند متوجه شوند که شیشه جلوی خودرو بیرون است و کلیدها در خودروهای جدید هستند. اگر کلید وجود نداشته باشد، شیشه ها قفل هستند.” افسر

و فراموش نکنید که هیچ تضمینی برای سرقت ماشین وجود ندارد.

تا سال ۲۰۲۱، بیشترین سرقت وسایل نقلیه توسط برانکس گزارش شد. تامی زونگو، ۳۹ ساله ساکن بچستر، کلیدهای ماشینش را در محل کارش جا گذاشته بود اما ماه گذشته هنگامی که یک پمپ بنزین و صندوقدار کارواش به او گفت که مراقب سرقت باشد، متوقف شد.

“من بارها این کار را انجام داده ام.

ترسناک است، اما شما باید مراقب باشید.

آتش گرفتن
پلیس نیویورک گفت که سرقت خودرو سازماندهی نشده بود و اکنون بیشتر یک “جنایت جنایی” است.
گتی ایماژ

اریکا کروز کوک، ۳۱ ساله، همیشه کلیدهای خود را در ماشین جا گذاشته است، اما می‌گوید که این روزها سعی می‌کند ایمن‌تر بازی کند.

یکی از ساکنان Co-op گفت: “هنوز می توانید ببینید که من این کار را انجام می دهم، اما اکنون می دوم تا ماشینم را بیرون بیاورم و در آن قفل کنم. قطعاً سعی می کنم این عادت را ترک کنم.”

“من بسیار نگران حضور در این منطقه هستم، به خصوص وقتی افراد زیادی در اطراف هستند. سعی می کنم منطقه خود را بهتر بشناسم.”

گزارش بیشتر توسط کریگ مک کارتی

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر