سفارت ایران در باکو: تمام مرزهای ایران باز است خبر منتشر شده جعلی است.


در پی انتشار اخباری مبنی بر بسته شدن مرزهای ایران به روی گردشگران خارجی و اتباع کشورهای همسایه، سفارت جمهوری اسلامی ایران در باکو پایتخت آذربایجان با تکذیب این خبر، آن را جعلی خواند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، پس از انتشار خبری مبنی بر بسته شدن مرزهای ایران به روی گردشگران خارجی و اتباع کشورهای همسایه، سفارت جمهوری اسلامی ایران در باکو پایتخت جمهوری آذربایجان این خبر را تکذیب کرد. اسمش «جعلی» بود.

سفارت ایران در باکو در بیانیه ای اعلام کرد: مرزهای زمینی، هوایی و دریایی ایران به روی گردشگران خارجی و اتباع کشورهای همسایه باز است.

سفارت به طور ویژه تاکید کرد که تمامی مرزهای ایران به روی اتباع جمهوری آذربایجان و منطقه خودمختار نخجوان باز است. پیش از این گزارش شده بود که به دلیل شیوع ویروس کرونا مرزهای ایران به روی گردشگران آذربایجان همسایه بسته شده است.

جیحون بایراموف وزیر امور خارجه جمهوری آذربایجان برای اولین بار در دولت سیزدهم به دعوت حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در رویدادی مرتبط با تحولات تهران و باکو به زودی به تهران سفر می کند.

وی قرار است در این سفر با سایر مقامات کشورمان از جمله آیت الله سیدابراهیم رئیسی رئیس جمهور و محمدبکر خلیباف رئیس شورای اسلامی دیدار و گفتگو کند.

حسین امیرعبداللهیان و جیحون بایراموف وزرای امور خارجه ایران و جمهوری آذربایجان در گفت‌وگوی تلفنی در خصوص آخرین وضعیت روابط دوجانبه بویژه در حوزه‌های سیاسی، اقتصادی، تجاری، کنسولی، پارلمانی و پارلمانی اجرای، رایزنی و تبادل توافقات در کمیسیون مشترک اقتصادی دو کشور، در این گفتگو اعلام کردند که وزیر امور خارجه جمهوری آذربایجان به زودی به ایران سفر خواهد کرد.

حسین امیرعبداللهیان در اول ژانویه سال گذشته (۱۴۰۰) سفری یک روزه به باکو داشت و ضمن دیدار با الهام علی اف رئیس جمهوری آذربایجان با رقیب خود دیدار و گفتگو کرد.

به اشتراک بگذارید